Shingeki no kyojin (Útok titánů)
95/100 - 51×

Shingeki no kyojin(Útok titánů)(Attack on Titan)

Ve světě, ve kterém bylo lidstvo téměř vyhubeno titány, se podařilo malému procentu populace přežít ve městech obklopených zdí, které monstrům odolají. Díky tomu žijí v míru a titána už přes 100 let nikdo z měst neviděl. Vše se ale změní po nečekaném útoku titánů na zeď Maria, kde žije i Eren Jaeger, teenager, kterému se změní během chvilky jeho celý život.

Japonsko | 2013 | Poslední sezóna
vysílání
4 sezóny | NHK, MBS | 25 minut
žánr
Akční, Animovaný, Fantasy

Attack on Titan je nejžádanějším seriálem i největším komiksem

Attack on Titan je nejžádanějším seriálem i největším komiksem

Začátkem tohoto roku získal Attack on Titan až dva zápisy do Guinnessovy knihy rekordů. Jedná se o nejžádanější seriál současnosti a vydavatelství Kodansha Comics vydalo speciální vydání prvních dvou kapitol, které se stalo největším komiksem na světě.

7 0
31.3.2022

Rekord o nejžádanější televizní seriál vyhlašuje stránka Parrot Analytics. Do výsledku se počítají všechny články, videa, tweety a jiné internetové aktivity, ve kterých figuruje název seriálu. Tento rekord několik let držel seriál The Walking Dead, který si vysloužil index 75,1, což znamená, že tento seriál byl 75,1krát vyhledávanějším než jiné seriály. Předtím rekord držel seriál Game of Thrones.

Tento rok však byl vyhlášen nový vítěz, a tím je právě Attack on Titan. Vyhledávaní tohohle seriálu, který právě směřuje ke svému finále, vzrostlo za minulý rok o 118 % a seriál dosáhl indexu 75,4. Jedná se také o první neanglický seriál, který se stal držitelem tohoto rekordu.

(Foto: Kodansha Comics)

Také manga získala vlastní zápis do Guinnessovy knihy rekordů. Vydavatelství Kodansha Comics vydalo speciální vydání prvních dvou kapitol, které se stalo největším komiksem na světě. Výsledné dílo má rozměry 101 centimetrů na výšku, 71,5 centimetrů na šířku a váží 13,7 kilogramů. Vytištěno bylo sto kopií a každá stojí 1 500 dolarů.

Diskuze /3

Ratemus

Mě manga neoslovila a anime mě nezajímá…ale mangu jsem koupil dceři, te se to nejspíš líbí

2.4.2022 | 7:50:39
Hodooor

Podobně, zajímavý příběh, ale pro mě nekoukatelné. Všichni tam na sebe neustále řvou, křičí, ječí, až jim slzičky stříkají, a to i při naprosto běžné komunikaci. Vydržel jsem pár dílů až mi hlava třeštila, škoda toho pitomého uječeného stylu..

#3 A1B2
2.4.2022 | 20:59:01
A1B2

#2 Hodooor: souhlasím, ten uřvaný styl mě taky vadí.

6.4.2022 | 22:22:28
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama