Avatar
91/100 - 30×

Avatar

Vydejte se na planetu Pandora, kde se střetnou lidští kolonizátoři a místní kmeny nejen o vzácný nerost. Toto je příběh Jakea Sulleyho, bývalého mariňáka, který dostane úkol vetřít se mezi místní obyvatele Pandory. Jejich svět si ale zamiluje natolik, že bude muset přehodnotit své životní cíle. Na jakou stranu se Jake přidá?

USA | 2009 | Vysílá se
vysílání
2 sezóny | FOX
žánr
Akční, Dobrodružný, Fantasy
hrají
Sam Worthington (Jake Sully), Zoe Saldana (Neytiri), Sigourney Weaver (Grace Augustine), Stephen Lang (Miles Quaritch), Joel David Moore (Norm Spellman), Michelle Rodriguez (Trudy Chacon), Giovanni Ribisi (Parker Selfridge), Laz Alonso (Tsu'tey), Dileep Rao (Max Patel), Matt Gerald (Lyle Wainfleet), Kate Winslet (Ronal), Cliff Curtis (Tonowari), Sigourney Weaver (Kiri), Jack Champion (Miles Socorro), Jamie Flatters (Neteyam)

Avatar sesazen z trůnu, jeho potenciál je maximálně na dalších 400 milionů dolarů

Avatar sesazen z trůnu, jeho potenciál je maximálně na dalších 400 milionů dolarů

James Cameron už by za normálních okolností vyklízel pole, ale do kin jde obnovená premiéra filmu Titanic. Film The Way of Water si to tak v oceánovém duelu bude moci napřímo rozdat s Jackem a Rose. Dvojka ale svými tržbami už moc neoslní, film bude pomalu stagnovat.

9 0
7.2.2023

Pouť filmu Avatar: The Way of Water pomalu spěje ke konci. Tentokrát byl snímek po sedmi týdnech sesazen z trůnu a o první dvě místa v USA se postaraly filmy Knock at the Cabin a 80 for Brady. Jelikož se blíží třetí Ant-Man od Marvelu, druhý díl si to skvěle načasoval, kdy kina bude pomalu opouštět. Přesto ještě bude v kinosálech nasazován a nějaký ten dolar či kačku vydělá.

(Avatar sesazen z trůnu, jeho potenciál je maximálně na dalších 400 milionů dolarů. Foto: Disney)

Domácí tržby hlásí utržených 636 milionů dolarů. Od naší poslední novinky je to nárůst o 38 milionů dolarů. Poslední článek ohledně tržeb jsme vám přinesli před dvěma týdny. Tady je tedy krásně vidět, že tržby už se tolik zázračně nehýbou. Zbytek světa si zatím odnesl krásných 1 538 milionů dolarů. I tady lze očekávat, že v dalších dnech a týdnech bude film především stagnovat.

Celosvětově jsme tedy na 2 174 milionech dolarech. Analytici předpokládají, že film utrží maximálně mezi 2,4 až 2,5 miliardou amerických dolarů. Větší potenciál už film rozhodně nemá. I tak je ale snímek třetím nejvýdělečnějším filmem historie, nepočítáme-li inflaci. Na druhou stranu již brzy startuje v kinech Titanic z roku 1998 se svou obnovenou premiérou. Budeme tak sledovat mini-souboj dvou filmů Jamese Camerona.

Zdroj: BoxOfficeMojo.com

Diskuze /1

Denyslayer

I tak je to opět neuvěřitelný úspěch. Cameron je prostě bůh. :)

8.2.2023 | 1:16:15
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Pokračování a budoucnost série?

Aktuálně se připravuje třetí díl, který je již dotočený. Chybí dodělat digitální efekty, střih a hudba. James Cameron ale natočil již pár scén pro čtvrtý díl. Jeho osud bude ale zpečetěn, jakmile budou známy finanční výsledky druhého filmu. The Way of Water by se dle režiséra měl dostat mezi pět nejvýdělečnějších filmů historie, aby byl vůbec považován za úspěšný.

Nové postavy

V průběhu filmu Avatar: The Way of Water jsme měli možnost poznat několik nových postav. Níže vám přinášíme jejich profily, nezapomeňte každou postavu taktéž ohodnotit.

Reklama

Nejlepší postavy

Nejlepší film

Naše hodnocení

Recenze: Avatar

Recenze: Avatar

Nový film Jamese Camerona je tu. Sbírá nadšené divácké ohlasy stejně jako pochvaly kritiků. Filmoví fanoušci jsou z Avatara jednoduše nadšeni a film láme rekordy v kinech. Nyní je čas, aby i Edna zhodnotila tento velkofilm. Líbí se nám Avatar, nebo nás vůbec neoslovil?

Galerie

Galerie

Okénko do historie

Cameron vrací úder v návštěvnosti filmu v kinech

Cameron vrací úder v návštěvnosti filmu v kinech

Ač se první týden promítání kvůli nepříznivému počasí na východním pobřeží mohl prosinec zdát jako nešťastná volba, nyní se karta obrací. Nikdy se totiž do kina nechodí víc než o vánočních svátcích. A zvlášť, když tam na vás čeká epické dobrodružství od Jamese Camerona.

Narozeniny herců

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama