Avatar
91/100 - 30×

Avatar

Vydejte se na planetu Pandora, kde se střetnou lidští kolonizátoři a místní kmeny nejen o vzácný nerost. Toto je příběh Jakea Sulleyho, bývalého mariňáka, který dostane úkol vetřít se mezi místní obyvatele Pandory. Jejich svět si ale zamiluje natolik, že bude muset přehodnotit své životní cíle. Na jakou stranu se Jake přidá?

USA | 2009 | Vysílá se
vysílání
2 sezóny | FOX
žánr
Akční, Dobrodružný, Fantasy
hrají
Sam Worthington (Jake Sully), Zoe Saldana (Neytiri), Sigourney Weaver (Grace Augustine), Stephen Lang (Miles Quaritch), Joel David Moore (Norm Spellman), Michelle Rodriguez (Trudy Chacon), Giovanni Ribisi (Parker Selfridge), Laz Alonso (Tsu'tey), Dileep Rao (Max Patel), Matt Gerald (Lyle Wainfleet), Kate Winslet (Ronal), Cliff Curtis (Tonowari), Sigourney Weaver (Kiri), Jack Champion (Miles Socorro), Jamie Flatters (Neteyam)

Avatar: The Way of Water je oficiálně třetím nejvýdělečnějším filmem historie a zřejmě mu teď nikdo pozici nesebere

Avatar: The Way of Water je oficiálně třetím nejvýdělečnějším filmem historie a zřejmě mu teď nikdo pozici nesebere

James Cameron se oficiálně osidluje s dvojkou Avatara na třetím místě nejvýdělečnějších filmů historie, pakliže nebudeme uvažovat inflaci. Jeho Titanic se před pár dny taktéž vydal na pouť oceánem, ale Pandora stále lidi zajímá o něco více. Překvápko se konat nebude.

13 0
1.3.2023

O tržbách Avatara prakticky už moc nepíšeme, když je v kinech Ant-Man and the Wasp: Quantumania. Předminulý týden šla do kin obnovená premiéra filmu Titanic, tudíž mohlo nastat nějaké vzájemné přetahování dvou úspěšných filmů Jamese Camerona. Nakonec to ale není tak horké, jak se zpočátku zdálo. Dvojka Avatara má jasný náskok, lepší trend a zřejmě si svou pozici uhájí i do dalších dnů a týdnů.

(Avatar: The Way of Water je oficiálně třetím nejvýdělečnějším filmem historie a zřejmě mu teď nikdo pozici nesebere. Foto: Disney)

The Way of Water doma utržila přes 658 milionů dolarů. Domácí tržby v posledních týdnech skáčou maximálně po 10 milionech dolarech, přesto to stačí na Titanic, jehož výdělky budou v dalších dnech razantně padat dolů. Zbytek světa navíc přidal krásných 1 586 milionů dolarů, tudíž celosvětově jsme na 2 244 milionech dolarech.

Titanic celosvětově utržil 2 243 milionů dolarů. Sice jeho obnovená premiéra na počest 25. výročí dokázala z diváků vytáhnout dalších 48 milionů celosvětově, ale na modráky z Pandory to zkrátka stačit nebude. S jistotu taktéž můžeme říci, že dál se The Way of Water posouvat nebude. Na druhé příčce je komiksovka Avengers: Endgame, která dokázala v roce 2018 utržit skvělých 2 799 milionů dolarů. To Avatar už nedá v žádném případě.

Zdroj: BoxOfficeMojo.com

Diskuze /3

percival2

Tak, o to šlo, ne? Vydělat nějaký ten dolar ;-) Obdivovat počítačem generovaný obraz, to jsme dělali už před 40 lety, Avatar jen kreslilo víc počítačů a ta rychlost taky za tu dobu pokročila. Ale z mého pohledu člověka, co dělá s počítači takovou dobu, je to nastejno. To je jako obdivovat AI, že vám odpoví nebo, absurdněji, automat na jízdenky, že vám vytiskne lístek…

#3 m0rdred
22.2.2023 | 7:07:47
Karlosz

a přitom taková sračka

2.3.2023 | 10:44:57
m0rdred

#1 percival2: Tak pro lidi co píší kód a nemají žádnou zásluhu na vizuálu, to může být šok, když takhle vylezou z díry do kina… :)

13.3.2023 | 13:05:07
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Pokračování a budoucnost série?

Aktuálně se připravuje třetí díl, který je již dotočený. Chybí dodělat digitální efekty, střih a hudba. James Cameron ale natočil již pár scén pro čtvrtý díl. Jeho osud bude ale zpečetěn, jakmile budou známy finanční výsledky druhého filmu. The Way of Water by se dle režiséra měl dostat mezi pět nejvýdělečnějších filmů historie, aby byl vůbec považován za úspěšný.

Nové postavy

V průběhu filmu Avatar: The Way of Water jsme měli možnost poznat několik nových postav. Níže vám přinášíme jejich profily, nezapomeňte každou postavu taktéž ohodnotit.

Reklama

Nejlepší postavy

Nejlepší film

Naše hodnocení

Recenze: Avatar

Recenze: Avatar

Nový film Jamese Camerona je tu. Sbírá nadšené divácké ohlasy stejně jako pochvaly kritiků. Filmoví fanoušci jsou z Avatara jednoduše nadšeni a film láme rekordy v kinech. Nyní je čas, aby i Edna zhodnotila tento velkofilm. Líbí se nám Avatar, nebo nás vůbec neoslovil?

Galerie

Galerie

Okénko do historie

Cameron vrací úder v návštěvnosti filmu v kinech

Cameron vrací úder v návštěvnosti filmu v kinech

Ač se první týden promítání kvůli nepříznivému počasí na východním pobřeží mohl prosinec zdát jako nešťastná volba, nyní se karta obrací. Nikdy se totiž do kina nechodí víc než o vánočních svátcích. A zvlášť, když tam na vás čeká epické dobrodružství od Jamese Camerona.

Narozeniny herců

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama