Avatar
91/100 - 30×

Avatar

Vydejte se na planetu Pandora, kde se střetnou lidští kolonizátoři a místní kmeny nejen o vzácný nerost. Toto je příběh Jakea Sulleyho, bývalého mariňáka, který dostane úkol vetřít se mezi místní obyvatele Pandory. Jejich svět si ale zamiluje natolik, že bude muset přehodnotit své životní cíle. Na jakou stranu se Jake přidá?

USA | 2009 | Vysílá se
vysílání
2 sezóny | FOX
žánr
Akční, Dobrodružný, Fantasy
hrají
Sam Worthington (Jake Sully), Zoe Saldana (Neytiri), Sigourney Weaver (Grace Augustine), Stephen Lang (Miles Quaritch), Joel David Moore (Norm Spellman), Michelle Rodriguez (Trudy Chacon), Giovanni Ribisi (Parker Selfridge), Laz Alonso (Tsu'tey), Dileep Rao (Max Patel), Matt Gerald (Lyle Wainfleet), Kate Winslet (Ronal), Cliff Curtis (Tonowari), Sigourney Weaver (Kiri), Jack Champion (Miles Socorro), Jamie Flatters (Neteyam)

Cameron dost stříhal i ve dvojce, ven šla celá řada přestřelek a násilí

Cameron dost stříhal i ve dvojce, ven šla celá řada přestřelek a násilí

Avatar: The Way of Water měl přes 190 minut. Člověk by mohl čekat nějaké velké bitvy, ale Cameron se tentokrát držel při zemi a nabídl nám osobitější konflikt několika pár postav. Původní sestřih měl ale více přestřelek a akce, ty šly ale ven. Kolik akčních scén se vystřihlo?

2 6
16.2.2023

I druhý díl s názvem Avatar: The Way of Water se samozřejmě neobešel bez střihu. Dnes se ale nebudeme bavit o příběhových scénách, které musely být z určitého důvodu vynechány, ale o akčních sekvencích. Akce bylo ve druhém filmu na poměry známého režiséra docela málo. Někdo možná mohl očekávat trochu větší a spektakulární akci.

(Cameron dost stříhal i ve dvojce, ven šla celá řada přestřelek a násilí. Foto: Disney)

Druhý film byl ale zase více osobitější a možná je dobře, že jsme se nedočkali nějakého většího (akčního) konfliktu mezi Na'vi a lidmi. To by druhý díl až příliš vykrádal ten první. I tak ale v původní verzi filmu bylo několik akčních scén navíc, trocha i toho násilí. Pár přestřelek, potyček a soubojů muselo zkrátka z kinoverze pryč. James Cameron jako milovník akčních scén toto rozhodnutí dělal nerad, ale film si musel zachovat určitou stopáž a hlavně tempo:

Ve skutečnosti jsem z filmu vystřihl asi deset minut scén zaměřených na přestřelky. Chtěl jsem se zbavit některých ošklivostí, najít rovnováhu mezi světlem a temnotou. Konflikt samozřejmě mít musíte. Násilí a akce jsou totéž. Záleží na tom, jak se na to díváte. To je dilema každého akčního filmaře a já jsem známý jako akční filmař.

Uvidíme někdy takovéto scény? Toť otázka. V tuto chvíli se nemluví o žádné prodloužené verzi, nicméně i v případě jedničky jsme se dočkali režisérského sestřihu. To by to nebyl James Cameron, aby si nepřipravil i něco takového pro dvojku. Série má silnou fanouškovskou základnu, která chce na Pandoře strávit stále více a více času. Tak uvidíme, třeba nás Cameron ještě překvapí.

Uvítali byste ve filmu více akčních scén?

Zdroj: ComicBook.com

Diskuze /2

dfx

Nech radšej vytvoria seriál z každého dielu, keď majú tak veľa natočené. Aspoň 6 hodinových epizód z každého filmu by mohli vydať.

16.2.2023 | 17:52:39
Rolb

Dvojku jsem viděl a i mě ,který má rád krváky ,bylo ve filmu až až. Ještě,že se hodně vystříhalo.

17.2.2023 | 19:08:40
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Pokračování a budoucnost série?

Aktuálně se připravuje třetí díl, který je již dotočený. Chybí dodělat digitální efekty, střih a hudba. James Cameron ale natočil již pár scén pro čtvrtý díl. Jeho osud bude ale zpečetěn, jakmile budou známy finanční výsledky druhého filmu. The Way of Water by se dle režiséra měl dostat mezi pět nejvýdělečnějších filmů historie, aby byl vůbec považován za úspěšný.

Nové postavy

V průběhu filmu Avatar: The Way of Water jsme měli možnost poznat několik nových postav. Níže vám přinášíme jejich profily, nezapomeňte každou postavu taktéž ohodnotit.

Reklama

Nejlepší postavy

Nejlepší film

Naše hodnocení

Recenze: Avatar

Recenze: Avatar

Nový film Jamese Camerona je tu. Sbírá nadšené divácké ohlasy stejně jako pochvaly kritiků. Filmoví fanoušci jsou z Avatara jednoduše nadšeni a film láme rekordy v kinech. Nyní je čas, aby i Edna zhodnotila tento velkofilm. Líbí se nám Avatar, nebo nás vůbec neoslovil?

Galerie

Galerie

Okénko do historie

Cameron vrací úder v návštěvnosti filmu v kinech

Cameron vrací úder v návštěvnosti filmu v kinech

Ač se první týden promítání kvůli nepříznivému počasí na východním pobřeží mohl prosinec zdát jako nešťastná volba, nyní se karta obrací. Nikdy se totiž do kina nechodí víc než o vánočních svátcích. A zvlášť, když tam na vás čeká epické dobrodružství od Jamese Camerona.

Narozeniny herců

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama