Avatar
90/100 - 31×

Avatar

Vydejte se na planetu Pandora, kde se střetnou lidští kolonizátoři a místní kmeny nejen o vzácný nerost. Toto je příběh Jakea Sulleyho, bývalého mariňáka, který dostane úkol vetřít se mezi místní obyvatele Pandory. Jejich svět si ale zamiluje natolik, že bude muset přehodnotit své životní cíle. Na jakou stranu se Jake přidá?

USA | 2009 | Vysílá se
vysílání
2 sezóny | FOX
žánr
Akční, Dobrodružný, Fantasy
hrají
Sam Worthington (Jake Sully), Zoe Saldana (Neytiri), Sigourney Weaver (Grace Augustine), Stephen Lang (Miles Quaritch), Joel David Moore (Norm Spellman), Michelle Rodriguez (Trudy Chacon), Giovanni Ribisi (Parker Selfridge), Laz Alonso (Tsu'tey), Dileep Rao (Max Patel), Matt Gerald (Lyle Wainfleet), Kate Winslet (Ronal), Cliff Curtis (Tonowari), Sigourney Weaver (Kiri), Jack Champion (Miles Socorro), Jamie Flatters (Neteyam)

Český dabing

Český dabing

Přestože přístupnost nového Cameronova filmu český dabing vyloženě nevyžaduje, kvůli uvedení ve 3D formátu se ukázalo technicky jednodušší Avatar místo vkládání českých titulků rovnou nadabovat, o což se postaralo věhlasné české dabingové studio LS Productions.

1 0
23.12.2009

A i když spousta diváků byla vizí dabingu především po vypuštění českého traileru zhrozena, na finální podobě dabingu pro film si dalo studio opravdu záležet. Přestože samozřejmě nemůže nahradit originál, český dabing k Avataru se skutečně povedl, a to jak trefným výběrem českých herců, tak i překladem jednotlivých dialogů (dabing se také naštěstí nenechává sám sebou uchlácholit a uvědomuje si přístupnost filmu, takže tu hezky česky rozesíráme, chčijeme a děláme si prdel).

Obsazení hlavních postav:

Jake Sully – Martin Písařík

(Chase v Dr. Houseovi, Cameron Mitchell ve Hvězdné bráně, myšák Remy v Ratatouille,…)

Neitiri – Andrea Elsnerová

(Elizabeth v Pýše a předsudku, Leela ve Futuramě, Lexie v Chirurzích,…)

Trudy Chacon – Jitka Ježková

(Rouge v X-men, Sydney v Alias, Arwen v Pánovi prstenů,…)

plk. Quaritch – Jiří Plachý

(John Locke ve Ztracených – na Nově, pan Spock ve starém Star Treku, doprovodný komentář v Lenssen & Spol.,…)

Dr. Augustine – Dagmar Čárová

(Ripley ve všech Vetřelcích, teta Petunie v Harry Potterovi, Mary Alice v Zoufalých manželkách,…)

Selfridge – Jan Dolanský

(Fry ve Futuramě, Marty McFly v Návratu do budoucnosti, komentář k ukázkám na Prima Cool,…)

Ve vedlejších rolích: Marek Libert, Jaroslav Kaňkovský, Václav Rašilov, Radovan Vaculík, Svatopluk Schuller, René Slováčková, Zdeněk Hruška, Pavel Vondra a další.

Překlad: Petr Zenkl

Produkce: Evelyna Vrbová

Dialogy a režie: Jiří Kodeš

Vyrobilo: LS Productions 2009

Více o dabingu k filmu najdete na serveru Dabingforum.cz.

Pokud jste se s českým dabingem k Avataru ještě čirou náhodou nesetkali, trailer můžete najít zde.

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Pokračování a budoucnost série?

Aktuálně se připravuje třetí díl, který je již dotočený. Chybí dodělat digitální efekty, střih a hudba. James Cameron ale natočil již pár scén pro čtvrtý díl. Jeho osud bude ale zpečetěn, jakmile budou známy finanční výsledky druhého filmu. The Way of Water by se dle režiséra měl dostat mezi pět nejvýdělečnějších filmů historie, aby byl vůbec považován za úspěšný.

Reklama

Nové postavy

V průběhu filmu Avatar: The Way of Water jsme měli možnost poznat několik nových postav. Níže vám přinášíme jejich profily, nezapomeňte každou postavu taktéž ohodnotit.

Nejlepší postavy

Nejlepší film

Naše hodnocení

Recenze: Avatar

Recenze: Avatar

Nový film Jamese Camerona je tu. Sbírá nadšené divácké ohlasy stejně jako pochvaly kritiků. Filmoví fanoušci jsou z Avatara jednoduše nadšeni a film láme rekordy v kinech. Nyní je čas, aby i Edna zhodnotila tento velkofilm. Líbí se nám Avatar, nebo nás vůbec neoslovil?

Galerie

Galerie

Okénko do historie

Cameron vrací úder v návštěvnosti filmu v kinech

Cameron vrací úder v návštěvnosti filmu v kinech

Ač se první týden promítání kvůli nepříznivému počasí na východním pobřeží mohl prosinec zdát jako nešťastná volba, nyní se karta obrací. Nikdy se totiž do kina nechodí víc než o vánočních svátcích. A zvlášť, když tam na vás čeká epické dobrodružství od Jamese Camerona.

Narozeniny herců

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama