Avatar
93/100 - 26×

Avatar

Vydejte se na planetu Pandora, kde se střetnou lidští kolonizátoři a místní kmeny nejen o vzácný nerost. Toto je příběh Jakea Sulleyho, bývalého mariňáka, který dostane úkol vetřít se mezi místní obyvatele Pandory. Jejich svět si ale zamiluje natolik, že bude muset přehodnotit své životní cíle. Na jakou stranu se Jake přidá?

USA | 2009 | Vysílá se
vysílání
1 sezóna | FOX
žánr
Akční, Dobrodružný, Fantasy
hrají
Sam Worthington (Jake Sully), Zoe Saldana (Neytiri), Sigourney Weaver (Grace Augustine), Stephen Lang (Miles Quaritch), Joel David Moore (Norm Spellman), Michelle Rodriguez (Trudy Chacon), Giovanni Ribisi (Parker Selfridge), Laz Alonso (Tsu'tey), Dileep Rao (Max Patel), Matt Gerald (Lyle Wainfleet)

Dvojka Avatara odhaluje logo, vysílá trailer do boje a láká diváky do kin

Dvojka Avatara odhaluje logo, vysílá trailer do boje a láká diváky do kin

James Cameron tvrdě pracuje na post-produkci filmu Avatar: The Way of Water. Hnal technické možnosti opět dopředu, tudíž výsledek musíte vidět jen a jen v kinech. Traileru se navíc dočkáme již příští týden, takže návrat do Pandory nás alespoň na malou chvíli čeká již za pár dní.

15 1
30.4.2022

Teď už snad nikdo nepochybuje o tom, že film Avatar 2 skutečně existuje. A vlastně ho už můžeme nazývat oficiálním názvem, který tedy zní Avatar: The Way of Water. Právě tento název, který my již víme neoficiálně několik měsíců, byl již konečně finálně potvrzen. dá se tedy předpokládat, že názvy pro zbylé díly (Avatar: The Seed Bearer, Avatar: The Tulkun Rider, Avatar: The Quest for Eywa) jsou taktéž pravdivé.

Oficiálně se traileru k druhému dílu dočkáme před filmem Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství. I o tomto tahu studia Disney se již několik týdnů hovoří, nyní je to černé na bílém. Druhý Doctor Strange bude nejspíše obrovský hit. Možná jeden z největších, který nás do konce roku čeká. Pakliže se někde a někdy vytasit s trailerem na dalšího Avatara, tak právě nyní.


(Nové logo opustilo od papyrusového fontu. Foto: Disney)

Někteří šťastlivci měli již během akce CinemaCon 2022 možnost ukázku vidět. Údajně se v ní moc nemluví, hodně se v ní běhá a vydáváme se do krásného, podmořského světa. Celá ukázka byla promítána ve 3D. Zdá se, že James Cameron dokázal najít tu správnou tóninu. 3D je opět úchvatné a dechberoucí. Ukázka nás má navnadit nejen na pokračování, ale znovu nás uvést do světa Pandory, kde jsme více jak deset let nebyli.

James Cameron aktuálně tvrdě pracuje na post-produkci filmu. Filmařinu dělá přes 40 let a ještě nikdy nebyl do práce tak zapálený jako nyní. Sérii Avatara obětoval již přes deset let a dost možná dalších deset ještě u ní stráví. Ve finále se tak bude jednat o jeho nejdelší projekt. Kdyby ale Avatar za to nestál, nedělal by to. Cameron je ale přesvědčen, že celá série za to bude stát a bude se jednat o událost, kterou zkrátka musíte vidět pouze v kinech.

Zdroj: ComicBook.com

Diskuze /2

Venous4

no jsem zvedavej, i kdyz dlouha doba mezi 1 a 2jkou by mohly byt rozhodujici. 1cka byla filmova bomba co nam odstartovala eru 3D, cim nas chce Cameron ohromit ve dvojce o tom muzem jen spekulovat

30.4.2022 | 16:17:25
PecaCZE

Se divim, že nikdo nenatočil trailer na mobil. Ani to nepotřebuju vidět ve 3D, jak film není točen na scény, kde přímo něco letí na diváka, tak je to naprosto k ničemu a za pár minut člověk ani nepozná 3D. Pro někoho je to i rušivý.

30.4.2022 | 16:49:25
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Pokračování

Jelikož si režisér James Cameron dává na pokračování záležet, nový Avatar dorazí do kin až v roce 2021. Sice je to dlouhá doba, ale od té doby nás čeká ještě spoustu dalších filmů z Pandory, které jsou již oficiálně potvrzené.

Nejlepší postavy

Reklama

Nejlepší film

Naše hodnocení

Recenze: Avatar

Recenze: Avatar

Nový film Jamese Camerona je tu. Sbírá nadšené divácké ohlasy stejně jako pochvaly kritiků. Filmoví fanoušci jsou z Avatara jednoduše nadšeni a film láme rekordy v kinech. Nyní je čas, aby i Edna zhodnotila tento velkofilm. Líbí se nám Avatar, nebo nás vůbec neoslovil?

Galerie

Galerie

Okénko do historie

Cameron vrací úder v návštěvnosti filmu v kinech

Cameron vrací úder v návštěvnosti filmu v kinech

Ač se první týden promítání kvůli nepříznivému počasí na východním pobřeží mohl prosinec zdát jako nešťastná volba, nyní se karta obrací. Nikdy se totiž do kina nechodí víc než o vánočních svátcích. A zvlášť, když tam na vás čeká epické dobrodružství od Jamese Camerona.

Narozeniny herců

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama