Avatar
91/100 - 30×

Avatar

Vydejte se na planetu Pandora, kde se střetnou lidští kolonizátoři a místní kmeny nejen o vzácný nerost. Toto je příběh Jakea Sulleyho, bývalého mariňáka, který dostane úkol vetřít se mezi místní obyvatele Pandory. Jejich svět si ale zamiluje natolik, že bude muset přehodnotit své životní cíle. Na jakou stranu se Jake přidá?

USA | 2009 | Vysílá se
vysílání
2 sezóny | FOX
žánr
Akční, Dobrodružný, Fantasy
hrají
Sam Worthington (Jake Sully), Zoe Saldana (Neytiri), Sigourney Weaver (Grace Augustine), Stephen Lang (Miles Quaritch), Joel David Moore (Norm Spellman), Michelle Rodriguez (Trudy Chacon), Giovanni Ribisi (Parker Selfridge), Laz Alonso (Tsu'tey), Dileep Rao (Max Patel), Matt Gerald (Lyle Wainfleet), Kate Winslet (Ronal), Cliff Curtis (Tonowari), Sigourney Weaver (Kiri), Jack Champion (Miles Socorro), Jamie Flatters (Neteyam)

Jake Sully již nebude vypravěčem příběhu, úlohu převezme Lo'ak, ale na jak dlouho?

Jake Sully již nebude vypravěčem příběhu, úlohu převezme Lo'ak, ale na jak dlouho?

Již po dva díly jsme zvyklí na monology Jakea Sullyho, který nás vždy uvede do děje a divákovi osvětlí danou situaci. Nyní Jake předává žezlo někomu jinému a od dalšího dílu tu můžeme mít nového vypravěče. James Cameron dává jasně najevo, úlohu hlavní postavy přebírá někdo jiný.

8 5
6.3.2023

Mít ve filmu vypravěče může někomu připadat extrémně rušivé. Jelikož to ale k filmům z Avatar série patří, nic se nebude měnit ani do budoucna. Jake Sully byl vypravěčem v prvních dvou dílech. I když právě v tom druhém neměl tak velkou úlohu jako v prvním. V The Way of Water jsme se seznámili s celou řadou nových postav. A právě ti by mohli tuto úlohu převzít.

James Cameron v nedávném podcastu přiznal, že hlavní postavou je nyní de facto Lo'ak. A vypravěčem může být zrovna on. Režisér se ovšem nechal slyšet, že další tři díly jsou věnovány jiným (hlavním) postavám (nejspíše všem z rodiny Sullyů). A tak je zcela reálné, že v příštích dílech budeme mít vždy nového vypravěče.

(Jake Sully již nebude vypravěčem příběhu, úlohu převezme Lo'ak, ale na jak dlouho? Foto: Disney)

Nyní se vrátíme k uniklým názvům dalších filmů, které vlastně již víme od roku 2018. Třetí díl by měl nést název Avatar: The Seed Bearer, čtvrtý nese poměrně jasný název Avatar: The Tulkun Rider a pátý Avatar: The Quest for Eywa. Zatím je velice těžké odhadovat, co se pod danými názvy skrývá. Čtvrtý díl nicméně odkazuje na Lo'aka a jeho úloha by v tomto filmu mohla být největší. Pátý díl by zase mohl být věnován Kiri.

Již delší dobu se ví, že se v průběhu čtvrtého filmu dočkáme časového skoku, takže i naše mladá Tuktirey značně povyroste. A naopak náš milovaný Jake bude stárnout, tudíž logicky úlohu hlavní postavy bude přebírat někdo jiný. Z dostupných rozhovorů nicméně víme, že v pátém díle se podíváme opět na Zemi a zavítá tam Neytiri.

Zdroj: ComicBook.com

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Pokračování a budoucnost série?

Aktuálně se připravuje třetí díl, který je již dotočený. Chybí dodělat digitální efekty, střih a hudba. James Cameron ale natočil již pár scén pro čtvrtý díl. Jeho osud bude ale zpečetěn, jakmile budou známy finanční výsledky druhého filmu. The Way of Water by se dle režiséra měl dostat mezi pět nejvýdělečnějších filmů historie, aby byl vůbec považován za úspěšný.

Nové postavy

V průběhu filmu Avatar: The Way of Water jsme měli možnost poznat několik nových postav. Níže vám přinášíme jejich profily, nezapomeňte každou postavu taktéž ohodnotit.

Reklama

Nejlepší postavy

Nejlepší film

Naše hodnocení

Recenze: Avatar

Recenze: Avatar

Nový film Jamese Camerona je tu. Sbírá nadšené divácké ohlasy stejně jako pochvaly kritiků. Filmoví fanoušci jsou z Avatara jednoduše nadšeni a film láme rekordy v kinech. Nyní je čas, aby i Edna zhodnotila tento velkofilm. Líbí se nám Avatar, nebo nás vůbec neoslovil?

Galerie

Galerie

Okénko do historie

Cameron vrací úder v návštěvnosti filmu v kinech

Cameron vrací úder v návštěvnosti filmu v kinech

Ač se první týden promítání kvůli nepříznivému počasí na východním pobřeží mohl prosinec zdát jako nešťastná volba, nyní se karta obrací. Nikdy se totiž do kina nechodí víc než o vánočních svátcích. A zvlášť, když tam na vás čeká epické dobrodružství od Jamese Camerona.

Narozeniny herců

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama