Avatar
91/100 - 29×

Avatar

Vydejte se na planetu Pandora, kde se střetnou lidští kolonizátoři a místní kmeny nejen o vzácný nerost. Toto je příběh Jakea Sulleyho, bývalého mariňáka, který dostane úkol vetřít se mezi místní obyvatele Pandory. Jejich svět si ale zamiluje natolik, že bude muset přehodnotit své životní cíle. Na jakou stranu se Jake přidá?

USA | 2009 | Vysílá se
vysílání
2 sezóny | FOX
žánr
Akční, Dobrodružný, Fantasy
hrají
Sam Worthington (Jake Sully), Zoe Saldana (Neytiri), Sigourney Weaver (Grace Augustine), Stephen Lang (Miles Quaritch), Joel David Moore (Norm Spellman), Michelle Rodriguez (Trudy Chacon), Giovanni Ribisi (Parker Selfridge), Laz Alonso (Tsu'tey), Dileep Rao (Max Patel), Matt Gerald (Lyle Wainfleet), Kate Winslet (Ronal), Cliff Curtis (Tonowari), Sigourney Weaver (Kiri), Jack Champion (Miles Socorro), Jamie Flatters (Neteyam)

James Cameron se dokáže ztotožnit s Thanosem a vysvětluje proč

James Cameron se dokáže ztotožnit s Thanosem a vysvětluje proč

James Cameron a Marvel Cinematic Universe. To je dlouhá kapitola, kdy se slavný režisér ne úplně vždy taktně vyjadřuje na účet komiksových filmů. Tentokrát ale překvapil a vychválil záporáka Thanose, se kterým se dokáže úplně v pohodě ztotožnit. Proč tomu tak je?

7 1
18.3.2023

James Cameron nemá příliš v lásce komiksové filmy, o tom se veřejně příliš netají. Teď je ale značka Marvel a Avatar pod jednou střechou, takže by se dalo očekávat, že si Cameron bude dávat pozor na to, co říká na účet jedné či druhé značky, které patří pod Disney. Cameron je ale (stále) nedotknutelný a je nadále upřímný. Říká zkrátka to, co si myslí. Tentokrát ale příjemně překvapil.

(James Cameron se dokáže ztotožnit s Thanosem a vysvětluje proč. Foto: Disney)

I když si v minulosti několikrát kopnul třeba do digitálních efektů nebo stále stejných zápletek MCU filmů, nyní přišla na řeč na záporáka prvních tří fází – Thanose. A kupodivu se Cameron na jeho adresu vyjádřil velice pozitivně. Režisér vlastně Thanose vidí jako posla životního prostředí, který zkrátka ví, co dělá:

S Thanosem se dokážu ztotožnit. Myslím si, že má docela životaschopnou odpověď. Problém je, že nikdo nezvedne ruku, aby se dobrovolně přihlásil za tu polovinu, která musí odejít po lusknutí prstů.

Thanos je obecně považován za jednoho z nejlepších záporáků celého dosavadního MCU. Pokud by měl James Cameron najít něco dobrého právě na někom, byl by to Thanos. Režisér série Avatar dostává poměrně často dotazy na MCU, takže Železný Jim sází jednu odpověď za druhou. Tak v budoucnu uvidíme, co bude říkat na Kanga, který má Thanose nahradit.

Zdroj: ComicBook.com

Diskuze /4

Carlos Matos

No v podstatě se přiznal, že je buď idiot nebo pozér.

18.3.2023 | 20:14:02
Camaris

Přelidnění je největší problém lidstva.

https://www.theworldcounts.com/…n-clock-live

Je s podivem, že to vůbec nikdo neřeší a vlády raději bojují za miliardy EUR s větrnými mlýny globálního oteplování.

  • Největší problém bude s Afrikou, kde například Nigérie, měla v roce 200 počet obyvatel 123 milionů a za 20 let dosáhli nárustu na 214 milionů
19.3.2023 | 14:45:55
shraddha

Největší problém lidstva jsou lidi s totalitním myšlením, kteří chtějí druhým linkovat jejich životy. Je úplně jedno, zda jsou převlečení za ekology, piráty, BLM, LGBTFňBž nebo cokoliv jiného. Co stojí svět světem, vždycky jsou v něm nějaké problémy. Hlad, ozonová díra, přelidnění, stoupající oceány, oteplení, ochlazení, mezi ezotypy se taky strašilo tím, že hrozí přepólování…a navzdory tomu tady furt jsme. Jen se furt necháváme zblbnout nějakými šílenými věrozvěsty zkázy.

#4 Kafka Tamura
19.3.2023 | 19:40:34
Kafka Tamura

#3 shraddha: „…a navzdory tomu tady furt jsme“ To bude asi největší úraz tvého smýšlení.

19.3.2023 | 21:25:57
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Pokračování a budoucnost série?

Aktuálně se připravuje třetí díl, který je již dotočený. Chybí dodělat digitální efekty, střih a hudba. James Cameron ale natočil již pár scén pro čtvrtý díl. Jeho osud bude ale zpečetěn, jakmile budou známy finanční výsledky druhého filmu. The Way of Water by se dle režiséra měl dostat mezi pět nejvýdělečnějších filmů historie, aby byl vůbec považován za úspěšný.

Nové postavy

V průběhu filmu Avatar: The Way of Water jsme měli možnost poznat několik nových postav. Níže vám přinášíme jejich profily, nezapomeňte každou postavu taktéž ohodnotit.

Reklama

Nejlepší postavy

Nejlepší film

Naše hodnocení

Recenze: Avatar

Recenze: Avatar

Nový film Jamese Camerona je tu. Sbírá nadšené divácké ohlasy stejně jako pochvaly kritiků. Filmoví fanoušci jsou z Avatara jednoduše nadšeni a film láme rekordy v kinech. Nyní je čas, aby i Edna zhodnotila tento velkofilm. Líbí se nám Avatar, nebo nás vůbec neoslovil?

Galerie

Galerie

Okénko do historie

Cameron vrací úder v návštěvnosti filmu v kinech

Cameron vrací úder v návštěvnosti filmu v kinech

Ač se první týden promítání kvůli nepříznivému počasí na východním pobřeží mohl prosinec zdát jako nešťastná volba, nyní se karta obrací. Nikdy se totiž do kina nechodí víc než o vánočních svátcích. A zvlášť, když tam na vás čeká epické dobrodružství od Jamese Camerona.

Narozeniny herců

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama