Avatar
93/100 - 26×

Avatar

Vydejte se na planetu Pandora, kde se střetnou lidští kolonizátoři a místní kmeny nejen o vzácný nerost. Toto je příběh Jakea Sulleyho, bývalého mariňáka, který dostane úkol vetřít se mezi místní obyvatele Pandory. Jejich svět si ale zamiluje natolik, že bude muset přehodnotit své životní cíle. Na jakou stranu se Jake přidá?

USA | 2009 | Vysílá se
vysílání
1 sezóna | FOX
žánr
Akční, Dobrodružný, Fantasy
hrají
Sam Worthington (Jake Sully), Zoe Saldana (Neytiri), Sigourney Weaver (Grace Augustine), Stephen Lang (Miles Quaritch), Joel David Moore (Norm Spellman), Michelle Rodriguez (Trudy Chacon), Giovanni Ribisi (Parker Selfridge), Laz Alonso (Tsu'tey), Dileep Rao (Max Patel), Matt Gerald (Lyle Wainfleet)

Nominace a ocenění

Nominace a ocenění

Blíží se nový rok a s ním i nástup všemožných filmových a televizních ocenění. Oscaři jsou zatím přece jen ještě docela daleko, a tak si Avatar zatím brousí zuby zejména na Zlaté glóby. Vedle nich už má ale zajištěné nejen další nominace, ale v některých případech už i tížené ceny obdržel.

1 0
21.12.2009

U již získaných ocenění byl však film spíše prostředníkem a upozorněním na režiséra Jamese Camerona, který díky Avataru získal již dvě ceny; za celoživotní přínos od akademie vizuálních efektů Visual Effects Society a hlavní cenu mezinárodního festivalu v Santa Barbaře Lucky Brand Modern Master Award.

Další nominace se pak shlukují jako houby po dešti. Z těch nejzajímavějších byl Avatar nominován jako nejlepší film na cenu New York Film Critics Online a dále nejlepší film a režisér na Critics' Choice Awards. St. Louis Film Critics film nominovali zase na nejlepší vizuální efekty a nejoriginálnější a nejkreativněj­ší film.


Hlavní zpráva se však točí okolo čtyř nominací na prestižní cenu Zlatý glóbus. Avatar tu bude bojovat v kategoriích nejlepší filmové drama, nejlepší režisér, hudební doprovod a titulní píseň. Před vypuknutím Oscarů, kde byl Avatar předběžně nominován na nejlepší vizuální efekty, pak bude ještě zajímavé počkat si, jak si povede u předávání britských cen BAFTA.

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Pokračování

Jelikož si režisér James Cameron dává na pokračování záležet, nový Avatar dorazí do kin až v roce 2021. Sice je to dlouhá doba, ale od té doby nás čeká ještě spoustu dalších filmů z Pandory, které jsou již oficiálně potvrzené.

Nejlepší postavy

Reklama

Nejlepší film

Naše hodnocení

Recenze: Avatar

Recenze: Avatar

Nový film Jamese Camerona je tu. Sbírá nadšené divácké ohlasy stejně jako pochvaly kritiků. Filmoví fanoušci jsou z Avatara jednoduše nadšeni a film láme rekordy v kinech. Nyní je čas, aby i Edna zhodnotila tento velkofilm. Líbí se nám Avatar, nebo nás vůbec neoslovil?

Galerie

Galerie

Okénko do historie

Cameron vrací úder v návštěvnosti filmu v kinech

Cameron vrací úder v návštěvnosti filmu v kinech

Ač se první týden promítání kvůli nepříznivému počasí na východním pobřeží mohl prosinec zdát jako nešťastná volba, nyní se karta obrací. Nikdy se totiž do kina nechodí víc než o vánočních svátcích. A zvlášť, když tam na vás čeká epické dobrodružství od Jamese Camerona.

Narozeniny herců

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama