Avatar Nominace a ocenění

Nominace a ocenění

Nominace a ocenění

Blíží se nový rok a s ním i nástup všemožných filmových a televizních ocenění. Oscaři jsou zatím přece jen ještě docela daleko, a tak si Avatar zatím brousí zuby zejména na Zlaté glóby. Vedle nich už má ale zajištěné nejen další nominace, ale v některých případech už i tížené ceny obdržel.

1 0
21.12.2009

U již získaných ocenění byl však film spíše prostředníkem a upozorněním na režiséra Jamese Camerona, který díky Avataru získal již dvě ceny; za celoživotní přínos od akademie vizuálních efektů Visual Effects Society a hlavní cenu mezinárodního festivalu v Santa Barbaře Lucky Brand Modern Master Award.

Další nominace se pak shlukují jako houby po dešti. Z těch nejzajímavějších byl Avatar nominován jako nejlepší film na cenu New York Film Critics Online a dále nejlepší film a režisér na Critics' Choice Awards. St. Louis Film Critics film nominovali zase na nejlepší vizuální efekty a nejoriginálnější a nejkreativněj­ší film.


Hlavní zpráva se však točí okolo čtyř nominací na prestižní cenu Zlatý glóbus. Avatar tu bude bojovat v kategoriích nejlepší filmové drama, nejlepší režisér, hudební doprovod a titulní píseň. Před vypuknutím Oscarů, kde byl Avatar předběžně nominován na nejlepší vizuální efekty, pak bude ještě zajímavé počkat si, jak si povede u předávání britských cen BAFTA.

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Pokračování

Jelikož si režisér James Cameron dává na pokračování záležet, nový Avatar dorazí do kin až v roce 2021. Sice je to dlouhá doba, ale od té doby nás čeká ještě spoustu dalších filmů z Pandory, které jsou již oficiálně potvrzené.

Nejlepší postavy

Reklama

Nejlepší film

Naše hodnocení

Recenze: Avatar

Recenze: Avatar

Nový film Jamese Camerona je tu. Sbírá nadšené divácké ohlasy stejně jako pochvaly kritiků. Filmoví fanoušci jsou z Avatara jednoduše nadšeni a film láme rekordy v kinech. Nyní je čas, aby i Edna zhodnotila tento velkofilm. Líbí se nám Avatar, nebo nás vůbec neoslovil?

Reklama

Galerie

Galerie

Okénko do historie

Cameron vrací úder v návštěvnosti filmu v kinech

Cameron vrací úder v návštěvnosti filmu v kinech

Ač se první týden promítání kvůli nepříznivému počasí na východním pobřeží mohl prosinec zdát jako nešťastná volba, nyní se karta obrací. Nikdy se totiž do kina nechodí víc než o vánočních svátcích. A zvlášť, když tam na vás čeká epické dobrodružství od Jamese Camerona.

Narozeniny herců