Avatar Proč by James Cameron nejradši přejmenoval další chystané filmy s Avatarem?

Proč by James Cameron nejradši přejmenoval další chystané filmy s Avatarem?

Proč by James Cameron nejradši přejmenoval další chystané filmy s Avatarem?

James Cameron aktuálně pracuje na náročné postprodukci druhého a třetího filmu s Avatarem, ovšem někdy si udělá čas a prozradí nám nějakou novinku. Nyní se vyjádřil k nedávnému úniku názvů budoucích dílů. A jak by se podle něj měly jmenovat další díly?

10 0
18.2.2019

James Cameron má za sebou dlouhé natáčení druhého a třetího dílu. Sám je velice rád, že studio Fox padlo pod studio Disney, nemá s přesunem značky nejmenší problém a troufá si tvrdit, že spolupráce s myšákem bude do budoucna pro obě strany výhodná. Cameron má v plánu další díly Avatara, které již dostaly svůj název, nicméně se jednalo o únik informací a nikdy jsme nevěděli, zda jsou pravdivé.

Nyní to ovšem Cameron potvrdil. Názvy dalších filmů budou: Avatar: The Way of Water, Avatar: The Seed Bearer, Avatar: The Tulkun Rider a Avatar: The Quest for Eywa. Uniklé informace byly tedy správné, Cameron ovšem přiznal, že názvy se mohou měnit, protože finální rozhodnutí ještě nepadlo. Momentálně se ale takto dalším pokračováním říká.


(Cameron chystá další čtyři filmy s Avatarem. Foto: Fox)

James Cameron se také vyjádřil, že je upřímně alergický na nazývání příštího pokračování prostě Avatar 2. Číslovky se mu obecně nikdy nelíbily a název Avatar již nedává smysl. Příběh se točí okolo Jakea Sullyho, který již není Avatarem. A jelikož bude další dobrodružství opět o něm, název Avatar je tak značně neopodstatněný. Podle Camerona by se film měl možná přejmenovat na Na'vi.

Těžko říci, jak brát Camerona vážně, nicméně většina diváků má zapamatovaný svět Pandory jako svět Avatara. Jedná se o silnou značku, která zaznamenala úspěch a přejmenování by zřejmě nemuselo studiu prospět a mohlo mnohé zmást. I nové Star Wars se vždy snaží ve svém názvu prodat slovo Star Wars. A Avatar nemá svou budoucnost tak úplně jasnou, jak se může zdát, takže každé kličkování by se studiu mohlo krutě nevyplatit.

Co si myslíte o práci Jamese Camerona?

Zdroj: ComicBook.com

Diskuze /2

Radim98

Věta „každé kličkování by se studiu mohlo krutě vyplatit.“ by asi chtěla přeformulovat.

20.2.2019 | 8:15:25
Taran

Aneb jak Cameron prošustroval pár posledních dekád života

20.2.2019 | 16:18:02
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Pokračování

Jelikož si režisér James Cameron dává na pokračování záležet, nový Avatar dorazí do kin až v roce 2021. Sice je to dlouhá doba, ale od té doby nás čeká ještě spoustu dalších filmů z Pandory, které jsou již oficiálně potvrzené.

Nejlepší postavy

Reklama

Nejlepší film

Naše hodnocení

Recenze: Avatar

Recenze: Avatar

Nový film Jamese Camerona je tu. Sbírá nadšené divácké ohlasy stejně jako pochvaly kritiků. Filmoví fanoušci jsou z Avatara jednoduše nadšeni a film láme rekordy v kinech. Nyní je čas, aby i Edna zhodnotila tento velkofilm. Líbí se nám Avatar, nebo nás vůbec neoslovil?

Reklama

Galerie

Galerie

Okénko do historie

Cameron vrací úder v návštěvnosti filmu v kinech

Cameron vrací úder v návštěvnosti filmu v kinech

Ač se první týden promítání kvůli nepříznivému počasí na východním pobřeží mohl prosinec zdát jako nešťastná volba, nyní se karta obrací. Nikdy se totiž do kina nechodí víc než o vánočních svátcích. A zvlášť, když tam na vás čeká epické dobrodružství od Jamese Camerona.

Narozeniny herců