Avatar
91/100 - 30×

Avatar

Vydejte se na planetu Pandora, kde se střetnou lidští kolonizátoři a místní kmeny nejen o vzácný nerost. Toto je příběh Jakea Sulleyho, bývalého mariňáka, který dostane úkol vetřít se mezi místní obyvatele Pandory. Jejich svět si ale zamiluje natolik, že bude muset přehodnotit své životní cíle. Na jakou stranu se Jake přidá?

USA | 2009 | Vysílá se
vysílání
2 sezóny | FOX
žánr
Akční, Dobrodružný, Fantasy
hrají
Sam Worthington (Jake Sully), Zoe Saldana (Neytiri), Sigourney Weaver (Grace Augustine), Stephen Lang (Miles Quaritch), Joel David Moore (Norm Spellman), Michelle Rodriguez (Trudy Chacon), Giovanni Ribisi (Parker Selfridge), Laz Alonso (Tsu'tey), Dileep Rao (Max Patel), Matt Gerald (Lyle Wainfleet), Kate Winslet (Ronal), Cliff Curtis (Tonowari), Sigourney Weaver (Kiri), Jack Champion (Miles Socorro), Jamie Flatters (Neteyam)

The Way of Water má na dosah třetí příčku nejvýdělečnějších filmů, v cestě mu stojí Titanic s obnovenou premiérou

The Way of Water má na dosah třetí příčku nejvýdělečnějších filmů, v cestě mu stojí Titanic s obnovenou premiérou

Film Avatar: The Way of Water je v suchu a studio už jen zpovzdálí sleduje, na jakých číslech se nakonec tento film zastaví. Nic moc velkého ho v kinech už nečeká, ale přelézat jednotlivé trháky v historickém žebříčku je rozhodně zábava. A Cameron k takovému dalšímu milníku nyní pluje.

6 0
21.2.2023

Kolik ještě takových novinek ohledně tržeb Avatara budeme mít? Jelikož tržby v kinech se už nějak výrazně nehýbou, dá se očekávat, že tu máme před sebou poslední dvě tři bleskovky a následně trůn bude přenechán někomu jinému. Druhý díl stále vévodí kinům, ale do jisté míry čerpá z okurkové sezóny v kinech, které zkrátka nemají moc co nabídnout.

(The Way of Water má na dosah třetí příčku nejvýdělečnějších filmů, v cestě mu stojí Titanic s obnovenou premiérou. Foto: Disney)

Domácí tržby se v tuto chvíli zastavily na 620 milionech amerických dolarů. To už The Way of Water téměř pasuje mezi deset nejvýdělečnějších filmů pouze v USA. Lví podíl na celkových tržbách má ale stále zahraniční, které generuje 70% celkových tržeb. Tam se bavíme o nějakých 1 496 milionech dolarech. Zastoupení zemí, kde dvojka vydělala, zůstává od minulé novinky stále stejné a nebude se do dalších dnů měnit (nejvíce tedy přispěla Čína, Jižní Korea, Francie a Německo – to jsou země, které se dokázaly dostat se svými tržbami nad 100 milionů dolarů).

Celosvětový úhrn tržeb se tak vyšplhal na skvělých 2 117 milionů dolarů. The Way of Water je již čtvrtým nejvýdělečnějším filmem historie a na odstřel má Titanic, kde Cameron může překonat sám sebe. Jenže Titanic opět vyplouvá do kin v únoru se svou obnovenou premiérou (i naše kina lákají na zážitek během Valentýna), takže tam tržby ještě porostou. I tak by se ale měla tato loď potopit a dvojka Avatara by se měla na dostat na třetí místo historicky nejvýdělečnějších filmů kinematografie.

Zdroj: BoxOfficeMojo.com

Diskuze /1

Basim

Dvojka už lidi nezajímá my chceme už trojku!

1.3.2023 | 21:02:41
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Pokračování a budoucnost série?

Aktuálně se připravuje třetí díl, který je již dotočený. Chybí dodělat digitální efekty, střih a hudba. James Cameron ale natočil již pár scén pro čtvrtý díl. Jeho osud bude ale zpečetěn, jakmile budou známy finanční výsledky druhého filmu. The Way of Water by se dle režiséra měl dostat mezi pět nejvýdělečnějších filmů historie, aby byl vůbec považován za úspěšný.

Nové postavy

V průběhu filmu Avatar: The Way of Water jsme měli možnost poznat několik nových postav. Níže vám přinášíme jejich profily, nezapomeňte každou postavu taktéž ohodnotit.

Reklama

Nejlepší postavy

Nejlepší film

Naše hodnocení

Recenze: Avatar

Recenze: Avatar

Nový film Jamese Camerona je tu. Sbírá nadšené divácké ohlasy stejně jako pochvaly kritiků. Filmoví fanoušci jsou z Avatara jednoduše nadšeni a film láme rekordy v kinech. Nyní je čas, aby i Edna zhodnotila tento velkofilm. Líbí se nám Avatar, nebo nás vůbec neoslovil?

Galerie

Galerie

Okénko do historie

Cameron vrací úder v návštěvnosti filmu v kinech

Cameron vrací úder v návštěvnosti filmu v kinech

Ač se první týden promítání kvůli nepříznivému počasí na východním pobřeží mohl prosinec zdát jako nešťastná volba, nyní se karta obrací. Nikdy se totiž do kina nechodí víc než o vánočních svátcích. A zvlášť, když tam na vás čeká epické dobrodružství od Jamese Camerona.

Narozeniny herců

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama