Avatar Tvůrci Avatara prohlašují, že na trhu není nikdo lepší než Disney, který se nyní bude o sérii starat

Tvůrci Avatara prohlašují, že na trhu není nikdo lepší než Disney, který se nyní bude o sérii starat

Tvůrci Avatara prohlašují, že na trhu není nikdo lepší než Disney, který se nyní bude o sérii starat

Tvůrci Avatara se musí potýkat s (ne)příjemnou změnou, kdy jejich filmy již nebudou vznikat pod studiem Fox, nýbrž pod Disneym. Cameron a Landau ovšem nejsou nervózní, naopak spolupráci s novým studiem vítají. A na čem se oba pánové nedávno přiučili?

10 5
31.1.2019

Když studio Disney koupilo Fox, znamenalo to i přesun práv na filmového Avatara. Myšák se tak může v budoucnu těšit na zisky z této ambiciózní série. Druhý film je už dotočen, nicméně ho čeká rozsáhlá a náročná postprodukce. Jelikož i nyní chce James Cameron nabourávat všechny hranice digitálních triků, bude celý proces o to delší. Podle výkonného producenta série Jona Landaua půjde ale údajně o pastvu pro oči.

Zajímavé je také to, že Landau prohlásil, že technologií motion capture prošli i herci Stephen Lang, Cliff Curtis a Sigourney Weaver. Především první jmenovaný nás překvapil, protože v prvním filmu hrál Milese Quaritche, který je obyčejným člověkem, takže jsme ho vídali pouze v lidské podobě. Zdá se ale, že nyní po oživení postavy (v prvním díle v závěru snímku zemřel) zřejmě bude mít novou podobu, pro kterou je potřeba právě motion capture.


(Jak si druhý díl povede v kinech? Foto: Fox)

Jon Landau je také producentem snímku Alita: Bojový anděl, na jehož scénáři se podílel i James Cameron. Film bude primárně cílit na asijský trh, nicméně i zde se měli Cameron s Landauem co učit. Zatímco tady se pánové soustředí na dokonalost jedné postavy, která je ztvárněna právě pomocí motion capture, v Avatarovi bude takových postav hned několik. Znovu se jedná o velkou výzvu, jak místo jedné udělat celou řadu dokonalých postav.

Jen pro srovnání, abychom si dokázali uvědomit, jak se technologie v posledních letech vyvinula kupředu. Jen všemožných detailů v očích Ality je více, než kolik měl třeba celý Glum z Pána Prstenů z roku 2002. A právě i u Ality se Cameron a Landau naučili zase něco navíc, což budou moci prodat u Avatara.

Jon Landau se také vyjádřil o budoucí spolupráci s Disneym:

Když už šel Fox se svou kůží na trh, nemohlo to dopadnout lépe a my jsme rádi, že práva má nyní Disney. Se studiem máme už šest let zkušeností z budování Pandory v Disney zábavním parku. My jsme poznali je, oni poznali nás. Bob Iger je nadšený, co jsme vybudovali za atrakce. Takže se všichni těšíme na další spolupráci se studiem.

Co očekáváte od dalšího dílu? Bude James Cameron bořit zdi na všech frontách?

Zdroj: ComicBook.com

Diskuze /4

Taran

K čemu je úžasnej vizuál když chybí dobrej příběh

31.1.2019 | 18:39:30
JoeySid

Člověk Cameronova formátu se nemusí bát žádného studio head. :) Prostě klasa.

31.1.2019 | 19:46:00
janoo8

Já se obávám že Cameronovy ambice mohou tento film pohřbít.

#4 m.dak
31.1.2019 | 20:04:26
m.dak

#3 janoo8: Vidím to podobně. IMO ve své době to byly průlomové technologie a každý to chtěl vidět, ovšem potenciál pro úspěšné pokračování se promrhal dlouhým čekáním na další díly. Kromě toho 3D už není zdaleka takový hit, naopak mám dojem, že je spíše na ústupu.

31.1.2019 | 22:01:33
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nábor: Piš pro Ednu

Hodně našich fanoušků nám píše, že se chce na chodu Edny taktéž podílet. Hodně z vás však stále nenašlo odvahu nám napsat. Nyní máte možnost, abyste se stali naším redaktorem a pomohli nám s chodem celého webu.

Pokračování

Jelikož si režisér James Cameron dává na pokračování záležet, nový Avatar dorazí do kin až v roce 2020. Sice je to dlouhá doba, ale od té doby nás čeká ještě spoustu dalších filmů z Pandory, které jsou již oficiálně potvrzené.

Reklama

Nejlepší postavy

Nejlepší film

Reklama

Naše hodnocení

Recenze: Avatar

Recenze: Avatar

Nový film Jamese Camerona je tu. Sbírá nadšené divácké ohlasy stejně jako pochvaly kritiků. Filmoví fanoušci jsou z Avatara jednoduše nadšeni a film láme rekordy v kinech. Nyní je čas, aby i Edna zhodnotila tento velkofilm. Líbí se nám Avatar, nebo nás vůbec neoslovil?

Galerie

Galerie

Okénko do historie

Cameron vrací úder v návštěvnosti filmu v kinech

Cameron vrací úder v návštěvnosti filmu v kinech

Ač se první týden promítání kvůli nepříznivému počasí na východním pobřeží mohl prosinec zdát jako nešťastná volba, nyní se karta obrací. Nikdy se totiž do kina nechodí víc než o vánočních svátcích. A zvlášť, když tam na vás čeká epické dobrodružství od Jamese Camerona.

Narozeniny herců