Avatar Unikly názvy dalších dílů. Jak se budou jmenovat a kam se vydáme?

Unikly názvy dalších dílů. Jak se budou jmenovat a kam se vydáme?

Unikly názvy dalších dílů. Jak se budou jmenovat a kam se vydáme?

Interní zdroj v BBC údajně spatřil názvy dalších Avatarů. Čekají nás celkem čtyři a ani v jednom případě nebude vynecháno jméno Avatar. Od toho chtěl upustit James Cameron, ale z obchodního hlediska by bylo poněkud zvláštní, kdyby na to studio přistoupilo.

14 0
4.11.2018

Není oficiálně potvrzené, že se vůbec dočkáme čtvrtého a pátého dílu, ale po úspěchu prvního filmu se již studio nemůže dočkat, až se do kin přiřítí druhý díl a snad zbourá další rekordy v kinech. Zdroj v BBC údajně viděl interní dokumenty studia Fox a zapamatoval si jména nadcházejících dílů. Názvy budoucích filmů budou nejspíše znít:

Avatar: The Way of Water
Avatar: The Seed Bearer
Avatar: The Tulkun Rider
Avatar: The Quest for Eywa


(Vystačí nám Pandora na pět filmů? Foto: Fox)

To je poněkud velké odhalení, které asi nikdo z nás nečekal. Samozřejmě je tu šance, že názvy jsou pouze pracovní a můžou se měnit. James Cameron již dokončil scénáře ke všem filmům, tak by logicky dávalo smysl, kdyby byly vymyšlené i názvy dalších dílů. Ty se pochopitelně můžou změnit jak z marketingových důvodů, tak tvůrčích. Cameronovi se může v hlavě leccos rozležet a může sáhnout po jiném, vhodnějším názvu.

Název druhého filmu tak nějak odpovídá tomu, co o snímku víme. Ten se má většinu času odehrávat pod vodou a prozkoumávat podvodní svět Pandory, takže název Avatar: The Way of Water dává smysl. Třetí díl s názvem Avatar: The Seed Bearer v nás může například evokovat, že by příběh mohl být především o nové generaci a dětech Jakea Sullyho.

Pod názvem Avatar: The Tulkun Rider si toho aktuálně moc představit nedokážeme. A poslední díl s podtitulem Avatar: The Quest for Eywa nám dává najevo, že se vše bude opět točit okolo božstva Eywy. Jak už jsme napsali – názvy se mohou měnit, ale něco nám říká, že přinejmenším titul druhého filmu změněn nebude. Snad se dočkáme i oficiálních informací ze strany Camerona a studia.

Co říkáte na potenciální názvy dalších dílů?

Zdroj: ComicBook.com

Diskuze /6

Venous4

Rekl bych, ze je tohle beh na dlouhou trat kdyz tak dlouho trva nez se natoci dalsi dil. A navic uz to nebude mit takovy ten wow efekt jako kdyz jsem videl poprve ve 3d v kine filmek AVATAR. Totez plati i o pokracovani filmu GLADIATOR ktere se zacne brzo tocit.

#3 Taran
4.11.2018 | 19:02:45
Platon1984

Všechny filmy se točí společně back to back, stojí to asi miliardu dolarů, dohromady, takže se všech filmů nejspíš dočkáme v plánovaném čase. Možná to nepřekoná první díl, ale myslím si, že na 2 miliardy si ten druhý díl hrábne, hlavně když připočteme inflaci a tzv. IMAX efect a to jim zaplatí celou produkci, obecně musí film utržit dvojnásobek toho za co se to natočilo aby si na sebe vydělal, takže ostatní díly pojednou na čistý zisk.

#3 Taran
4.11.2018 | 22:01:52
Taran

#1 Venous4: tak ale Scott narozdíl od Camerona stále tvoří (byť občas šlápne vedle) ktžto Cameron úspěšně promarnil již celou dekádu – a Gladiátor měl rozhodně (alespoň pro mne) hlubší a originálnější příběh než avatar – ano nabízí se srovnání s ben-hurem ale pořád to není tak ohrané jako útlak domorodého obyvatelstva a ten kdo má jít na průzkum se s kamarádí – aneb Tanec s vlky ve vesmíru

#2 Platon1984: tak já doufám že 2 potvrdí to co nastínila už jednička – že kromě efektů to nic jiného nemá a další díly fandové potopí

Navíc důležitá otázka je proč oživuje v podstatě všechny padlé?

  1. protože to technologie světa Avatar umožňuje + trochu samolibosti
  2. nikdo jinej než původní herci, kteří nemají už co ztratit nehodlají riskovat propadák

Hlasuji pro B

5.11.2018 | 16:18:08
Mike06

„…až se do kin přiřítí druhý díl a snad zbourá další rekordy v kinech“…nezbourá. Avatar těžil především z toho, že to byl první velkofilm ve 3D, tudíž obrovská novinka a lidi z toho byli unešení (pár známých na tom bylo snad i čtyřikrát). Cameron by musel přijít s nějakým kulervoucím příběhem, aby to dokázalo napodobit jedničku, protože filmy ve 3D už se jaksi staly klasikou.

#6 Taran
5.11.2018 | 17:20:43
Lex Luthor

Nezájem už je to moc dlouho co jsem viděl první díl a upřímně moc mě nenadchl.

6.11.2018 | 16:21:05
Taran

#4 Mike06: kulervoucí příběh ale neměl ani jednička – a to cameron pláče nad jednodvárností a prvoplánovostí marvelu a sám nic nedokáže – důkazem je že Avatarovi natrhnul p* v podstatě nízkorozpočtový Hurt Locker Cameronovy bejvalky

6.11.2018 | 18:51:19
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Pokračování

Jelikož si režisér James Cameron dává na pokračování záležet, nový Avatar dorazí do kin až v roce 2020. Sice je to dlouhá doba, ale od té doby nás čeká ještě spoustu dalších filmů z Pandory, které jsou již oficiálně potvrzené.

Nejlepší postavy

Reklama

Nejlepší film

Naše hodnocení

Recenze: Avatar

Recenze: Avatar

Nový film Jamese Camerona je tu. Sbírá nadšené divácké ohlasy stejně jako pochvaly kritiků. Filmoví fanoušci jsou z Avatara jednoduše nadšeni a film láme rekordy v kinech. Nyní je čas, aby i Edna zhodnotila tento velkofilm. Líbí se nám Avatar, nebo nás vůbec neoslovil?

Reklama

Galerie

Galerie

Okénko do historie

Cameron vrací úder v návštěvnosti filmu v kinech

Cameron vrací úder v návštěvnosti filmu v kinech

Ač se první týden promítání kvůli nepříznivému počasí na východním pobřeží mohl prosinec zdát jako nešťastná volba, nyní se karta obrací. Nikdy se totiž do kina nechodí víc než o vánočních svátcích. A zvlášť, když tam na vás čeká epické dobrodružství od Jamese Camerona.

Narozeniny herců