Avengers Black Order pod drobnohledem. Kdo jsou Thanosovi poskoci?

Black Order pod drobnohledem. Kdo jsou Thanosovi poskoci?

Black Order pod drobnohledem. Kdo jsou Thanosovi poskoci?

Potvrzení Black Orderu do Infinity War potěšilo nejednoho komiksového fanouška. Premiéra je sice za dlouho, ale to nám nebrání v tom vám jednotlivé postavy představit. Kde se tedy vzaly Thanosovy vražedné děti, které patři mezi nejnebezpečnější bytosti v galaxii?

21 0
13.9.2017

Black Order a jeho představitelé se světu poprvé představili v rámci komiksového eventu Infinity. Ten se, jak už název napovídá, točil kolem Kamenů nekonečna, které hrdinové schovali někde na Zemi. Oproti komiksům nás čeká menší změna, jelikož z Black Orderu budou Thanosovy děti, nikoliv jeho služebníci. Navíc se nedočkáme ani členky Supergiant, proti které by filmoví hrdinové asi neměli šanci, nemají totiž v tým žádného pořádného telepata.

Supergiant dokáže číst myšlenky obyvatel kterékoliv rasy, ovládat několik jedinců najednou i na velkou vzdálenost. Z příběhu byl patrně vyřazen i Thanosův vlastní syn Thane, který se přidal na stranu hrdinů.


Corvus Glaive svým zjevem trochu připomíná vůdce Chitauriprvních Avengers. Patrně se bude jednat o zástupce stejné rasy, takže bychom se mohli dočkat i návratu Thanosovy armády, pokud ji tedy celou nezničila atomová bomba. Corvus byl Thanosův nejvěrnější stoupenec a jeho pravá ruka. V komiksech byl jeho bratrem Black Dwarf/Cul Obsidian, za manželku pak pojal Proximu Midnight.

Dokud je jeho zbraň celistvá, Corvus nemůže zemřít, což může bitvu pěkně znepříjemnit. Zbraň, kterou drží, by měla navíc být schopna přeříznout úplně všechno. Corvus je k tomu také skvělý stratég, Proxima jej dokonce nazvala největším generálem, kterého Země kdy poznala. Podle fotek z natáčení by měl Corvus spolu s Proximou napadnout Visiona v Edinburghu, kde se má nacházet spolu se Scarlet Witch.

Jak jsem již zmínil, Proxima Midnight je ženou Corvuse Glaiva, těžko ale říct, zda bude toto pouto zmíněno i ve filmu. Tato smrtící žena patří mezi nejlepší bojovníky armády Šíleného Titána, není-li rovnou tím nejlepším. Její kopí ukul sám Thanos ze slunce uvězněného v pokřiveném časoprostoru, které fungovalo jako hvězda, supernova i černá díra zároveň. Ve zbrani je tedy skryta nepředstavitelná síla, která se dokáže měřit s kteroukoliv živoucí bytosti. Pomocí kopí například dokázala Proxima proměnit Hulka zpátky v Bannera.

O to nepříjemnější je skutečnost, že díky své mechanické ruce nemůže Proxima snad nikdy minout, takže by se měl mít každý na pozoru. V komiksech měla Proxima za úkol získat Kámen nekonečna ukrytý v Atlantidě, která ve filmech však nebyla představena. Vražedkyně ale může zavítat do Asgardu nebo Sběratelova muzea, kde se Kameny nachází. Nezapomeňme také na její potencionální hon na Visiona.

Ebony Maw je mistrný manipulátor, který svými pouhými slovy dokáže přinutit člověka ke splnění jakéhokoliv úkolu. Je velice pravděpodobné, že filmu bude mít některé schopnosti Supergiant, abychom nemuseli pozorovat dva typy ovládání mysli. Ebony Maw by jinak neměl být žádným bojovníkem, ale to se může klidně změnit. Díky své inteligenci a manipulátorským schopnostem byl popisován jako „černý jazyk, který šíří zlo a neplechu kamkoliv se pohne“.

Stejně jako v komiksech má být poslán za Doctorem Strangem, aby od něj získal jeho Kámen nekonečna. Díky fotkám z natáčení víme, že mezi nimi by měla nastat jakási potyčka, která však může skončit pouze, jako hra myslí. Jelikož není Strange ještě úplným mistrem, může souboj s Mawem dopadnout úplně jakkoliv. Určitě by bylo zajímavé sledovat, jak proti němu mág použije Kámen času, ale Thanosův synek jej přesvědčí, aby toho nechal.

Nejsilnějšího člena Black Orderu jsme si nechali na samotný konec. V komiksech byl tento jedinec znám jako Black Dwarf, což uznejme, není moc dobré jméno pro velkou hromadu svalů. Aby tvůrci nemuseli vymýšlet nic složitého, přejmenovali Corvusova bratra na Cull Obsidian, což byl v komiksech jiný název pro Black Order. Sekeru mu navíc vyměnili za boxery a nechtějme vědět, zda jej také nepřipravili o jeho nezničitelnou kůži.

Cullovým cílem v komiksech bylo dobytí Wakandy, což nás zřejmě čeká i ve filmu. Uniklý trailer nám představuje záběr, kdy Black Panther stojí po Buckyho boku, což může značit příchod tohoto nelítostného obra. Právě díky tomuto útoku přišli fanoušci s teorií, že poslední Kámen nekonečna nebude představen ve třetím Thorovi, ale v Black Pantherovi. Díky Kameni duše by tak mohl být vysvětlen technologický pokrok Wakandy včetně komunikace s duchy. Jen si vzpomeňte, co s jedním z Kamenů dokázal Red Skull.

FOTO: Disney, Marvel Comics

Diskuze /8

Logan_the Wolverine

Díky za rozšíření znalostí☺!

13.9.2017 | 16:05:28
azoxid

Huh, ani jsem nevěděl, že má Thanos takové nabouchané poskoky. Asi dostanou pořádný nerf ve filmech; naše avengerská parta by neměla šanci.

13.9.2017 | 17:08:41
pikaia

Mě více zaujalo jeho původní jméno Back Dwarf. Boxery na místo sekery to není od nich pěkný. Mám takový dojem, že se na konec utká z Hulkem, proto asi ty boxery na místo sekery Infinity ságu jsem nečetl, tak nevím jak na tom je silově proti Hulkovi.

13.9.2017 | 17:25:58
azoxid

P.s.: Jméno telepatické bytosti Supergiant mi hned připomnělo Homera Simpsona, jak si změnil jméno na Maxi Obr :-D

#5 pikaia
13.9.2017 | 17:39:57
pikaia

#4 azoxid: Jj na ten díl si vzpomínám. S10E13 – Homer to the Max

13.9.2017 | 17:57:09
Paťa XD

Ve filmech jde o 6 infinity stones, ale já jsem četl, že jsou ještě dva Ego a Rhythm. Nečtu komiksy. Mohl by mi někdo vysvětlit co jsou tyto dva kameny zač a jaká je možnost, že se ukáží i ve filmech ???

Tady jsem to četl:https://en.wikipedia.org/…nfinity_Gems

#7 Elhonzo
13.9.2017 | 19:49:34
Elhonzo

#6 Paťa XD: Jak se tam píše „Additional gems have appeared in crossover media and alternate universes outside the Marvel Universe“ tedy nejedná se o „reálné“ Infinity Gemy které by se objevily v nějakém kanonickém příběhu. Ve filmu bych je nečekal.

13.9.2017 | 23:01:54
Ratemus

tady to máte https://www.youtube.com/watch?… jsou to fakt tuzí borci.....

15.9.2017 | 18:32:34
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Aktuální film

Spider-Man: Far From Home


Premiéra: 4.7.2019
Režie: Jon Watts
Scénář: Chris McKenna, Erik Sommers
Hudba: Michael Giacchino
Hrají: Tom Holland, Jacob Batalon, Zendaya, Jake Gyllenhaal, Marisa Tomei, Angourie Rice, Hemky Madera, Numan Acar, Samuel L. Jackson, Cobie Smulders, Martin Starr, Jon Favreau, Tony Revolori a další 

VAŠE HODNOCENÍ
PROFIL FILMU
OHODNOŤTE POSTAVY – Již brzy
RECENZE FILMU

Marvel Cinematic Universe

PRVNÍ FÁZE

 

DRUHÁ FÁZE

 

TŘETÍ FÁZE

 

Reklama

Postavy

Reklama

Galerie

Galerie