Avengers Kámen duše se vůbec nemusí objevit v Thorovi

Kámen duše se vůbec nemusí objevit v Thorovi

Kámen duše se vůbec nemusí objevit v Thorovi

Poslední z Kamenů nekonečna má být představen v následujících filmech, nikde však nebylo řečeno, že to musí být nutně v Thorovi. V samotném článku rozebereme nejdiskutovanější teorie a podíváme se také na pár těch méně známých.


32 0
5.6.2017

S příchodem Hely a její armády nemrtvých na scénu se okamžitě začalo spekulovat o tom, že v třetím Thorově filmu se bude děj točit kolem Kamene duše, posledního z Kamenů nekonečna. V tomhle článku projdeme všechny možné teorie a začneme těmi, které se dotýkají právě Thorova příběhu. Jedna je samozřejmě šílenější než druhá, což ale neznamená, že nemusí být pravdivá.

Spolu s Kamenem času byl tenhle kousek nejsložitější na vytvoření, proto si jej tvůrci nechali na konec. O Kameni duše se říká, že je nejsilnější ze všech a má vlastní vůli. Kámen dokáže vypátrat, pozměnit nebo napadnout duši a je jedno, zda je jedinec živý nebo mrtvý. S pomocí Kamene také můžete krást schopnosti, ale zase se nejhůře kontroluje.


Hned na začátek nesmíme vynechat teorii o tom, že první písmena jednotlivých Kamenů vytvoří jméno THANOS, což zatím dle předchozích artefaktů vychází. Poslední zbývající písmeno je H, díky čemuž vzniklo hned několik dalších teorií, které se týkají několika živých bytí.

Heimdall

O této teorii jste jistě již slyšeli. Asgarďan, jehož schopností je vidět všechno živé – tedy jejich duše, nemůže být nic jiného, než ztělesněním Kamene duše. Jak víme, tak poslední Kámen má být oranžový, což odpovídá barvě Heimdallových očí, které život vlastně vidí. V Thorově vizi ve druhých Avengers však Thor spatřil Heimdalla bez očí. Heimdall zmínil, že jsou všichni mrtví a Thor je vede do Hel, tedy světa mrtvých.

V rozporu je však rozhovor mezi Sběratelem a Volstaggem, kdy asgardský válečník říkal, že není bezpečné držet dva Kameny nekonečna pohromadě. Asgard ale nemusí vědět, že jejich strážce je onou inkarnací nebo to může tušit jen samotný Odin, který Heimdalla chrání. Odebrání Kamene by mohlo znamenat Heimdallovu smrt nebo tedy ztrátu zraku. Asgard by se připravil o svou první obrannou linii, což by Odin myslící pouze na dobro své říše nemusel dopustit. Ať je to jak chce, Heimdallova teorie je určitě první na seznamu toho, co o Kameni duše uslyšíte.

Smrt/Hela

Kdo jiný by měl vlastnit Kámen duše než samotná Smrt či její bohyně. Ve filmovém světě může jít o tutéž osobu, ale dokud to nebudeme mít potvrzené, budeme počítat s oběma variantami. Pomocí drahokamu by měla Smrt nebo Hela možnost převádět duše do světa mrtvých a také ovládat je. Sice by vypadalo trochu hloupě, kdyby si Thanos doprošoval poslední Kámen od osoby, kterou z celého srdce miluje, ale pokud Hela není Smrtí, smysl by to i možná dávalo. Hela by klidně na konci filmu mohla vyhrát a Thanos by si pro Kámen nakonec přišel. Spolu s Tesseractem by tam získal najednou hned dva a o dalších by byly zbylé části filmu.

Mjolnir

Tato teorie zní opravdu hloupě, ale zmínit ji musíme. Mjolnir může držet člověk, který je jej hoden, tedy osoba s dobrou duší. Když bude kladivo ve filmu Helou zničeno, získala by tak Kámen a s ním i velkou moc. Kámen mysli byl přeci jen také držen v žezlu, které jaksi omezovalo jeho moc. Vision by pak Mjolnir mohl unést i proto, že držel druhý z Kamenů. Teorie je sice opět v rozporu s tím, co řekl Volstagg, ale vysvětlení se dá najít vždycky.

Thor se vydá Kámen hledat, aby mohl porazit Helu

Asgard padl a kladivo bylo zničeno. Jediná možnost jak porazit Helu by bylo nalézt mocný artefakt, který by postavil mrtvé proti ní nebo vládl ohromnou silou. Ano, i taková může být zápletka, která postaví Thora na cestu po devíti světech. Kámen může být klidně na Sakaaru, gladiátorské planetě, kterou ve filmu uvidíme. Vlastníkem Kamene by tak byl třeba Grandmaster, filmový bratr Sběratele. Sběratel mohl bratrovi Kámen závidět a rozhodl se získat ostatní, aby se mu podařilo ukořistit i ten poslední.

Adam Warlock/Ayesha

Osoba, která je v komiksech s Kamenem duše nejvíce spjata, je Adam Warlock, jenž byl stvořen na konci druhých Strážců Galaxie. James Gunn sice řekl, že si Warlocka šetří do třetího dílu, ale mnoho herců potvrdilo, že nás v Infinity War čeká představení nových postav, podobně jako to bylo například v Občanské válce. Magus, druhá polovička Warlocka, je na mnoha webech uváděn v obsazení filmu. Jak je však zvykem, zřejmě půjde o hoax a hrdina se ve filmu neobjeví.

Kámen však může být v držení Ayeshy a Suverénů, kteří s jeho pomocí mohou vytvářet členy své rasy. Oranžový/zlatý kámen by tak Suverénům dal jejich krásnou barvu, kvůli které se považují na vrchol evolučního žebříčku. Kdyby však měli Suveréni Kámen, tam by nám to patrně ve filmu ukázali, stejné je to s Egem, který byl původně také spekulován jako držitel Kamene a nic z toho nebylo.

Ukrytý ve Wakandě

Jedna z nepravděpodob­nějších teorií je, že Kámen je v africkém státě Wakanda a uvidíme jej tak v Black Pantherovi. Smysl by to dávalo z několika důvodů. Díky Kameni by se dalo vysvětlit, jak je možné, že je Wakanda na tak vysoké technologické úrovni. Tesseract také Hydře propůjčil moc vyrábět zbraně, a pokud měl Kámen africký kmen v držení po celé generace, mohli předběhnout všechny státy úplně bez problémů.

Wakanda je dále velice pokročilá v duchovní úrovni a smrt neberou jako konec cesty. V příbězích o Pantherovi jsme mohli několikrát vidět, jak komunikoval s duchy, což by mohl film předvést skrze Kámen duše. Výskytu ve Wakandě také nahrává to, že do Infinity War byl potvrzen návrat M'Baku, který bude jedním z nepřátel Black Panthera v jeho samostatném filmu. Do Wakandy se tak určitě vrátíme a to právě možná v době, kdy si Thanos půjde vyzvednout díl svojí rukavice.

Kámen dá schopnosti Captain Marvel

Další z pravděpodobných teorií se točí kolem zrození Captain Marvel, jejíž origin má být od komiksů úplně odlišný. Je to hlavně z důvodu, že se podobá tomu od Green Lanterna, který diváci již vlastně viděli. Mocná hrdinka tak může získat sílu z Kamene duše, který by byl prvně představen v Infinity War a pozadí o jeho příběhu bychom se dočkali v samostatném filmu Carol Danversové.

Sběratel/Thanos jej již nalezl

Tato teorie sice smysl dává, ale příběh by podstatně zjednodušila. Thanos by jednoho dne přišel za Sběratelem a vzal mu hned dva Kameny najednou, což by bylo opravdu hloupé. Zápletky s Asgardem jsou sice trochu podobné, ale tam by Kameny musel získat na více místech, zatímco Sběratel by je patrně držel pohromadě.

Druhá podobná teorie je ta, že Thanos získal Kámen někdy v mezičase, kdy běžely ostatní filmy nebo jej měl již od začátku a nevyslal Lokiho s jediným Kamenem, který vlastnil. Teorie je opět moc jednoduchá, ale ne nepravděpodobná.

Dormammu

Další temné bytí, které by mohlo vlastnit tento Kámen, je Dormammu, který vládne temné dimenzi a díky Kameni by mohl dobývat ostatní světy pod svojí moc. Právě díky Kameni času mu mohli čarodějové odolávat, jelikož by tak měli artefakt o stejné moci, jako jejich úhlavní nepřítel. Sice si nedovedu představit, jak Thanos putuje mezi dimenzemi a vyjednává s Dormammem, který si neustále stěžuje, že jej někdo otravuje, ale fanoušci si patrně myslí něco jiného a této teorie se někteří dokonce drží.

Mají ho Inhumans, nebo je v Atlantidě

Jelikož měli být Inhumans původně filmem, nabízí se otázka, zda tímto způsobem nechtějí tvůrci propojit seriálový svět s filmovým. Black Bolt a královská rodina by Kámen hlídali ve městě Attilan, kde by byl v bezpečí před nenechavými lidmi a ostatními vetřelci.

Dále by se mohl vyskytovat v Atlantidě, čímž by na scénu nastoupil Namor a slova herců o nové postavě by se naplnila. Pod vodu jsme v Marvel filmech ještě nezavítali, a když už má Disney na toho Namora práva zpátky, tak je může již konečně pořádně využít. Kámen by mohl být však také na dalším neprozkoumaném místě, kam by Thanos na začátku filmu zavítal.

Která z teorií je podle vás nejvíce pravděpodobná? Slyšeli jste o jiné smysluplné teorii?

FOTO: Marvel Comics, Marvel Studios

Diskuze /15

Ratemus

no já jen doufám že to není Heimdalll, stvoření vesmíru je mnohem starší než bytost Thanos navíc v komiksech mají Kameny uplně jiný origin, který by mohl navázat v další fázi a více se tomu věnovat…doufám že ho nemá Hela ani a neřikejte mi že Heimdalll nevidí, že na Zemi, Midgardu, jedné z říše Devíti světů je celou dobu Time gem a nyní i Mind gem a kdo ví zda ta jeskyně s Reality gemem také nebyla na Zemi a do toho by měli u sebe v Asgardu Space gem? a celou dobu nevěděli že ještě Soul gem v Heimdalllovi, tady se ty předlohy tak neskutečně mění až to hezký není.....a po natáčení chodí nějaká neznámá postava v kápi, jedna teorie říká, že je to Lady Death, takže se snad uvidí konečně, Hela je sice bohyně podsvětí ale Death je nad ní tak doufám že to tak bude i ve filmu…chápu ty teorie, ono to i z toho vyplívá, já jen doufám, že to tak nebude, stačí že Aggamotovo oko je Soul gemem a do toho ještě Heimdallovo oči a Kámen na čele Visiona, to už je moc…

#2 jiripetra
5.6.2017 | 19:19:00
jiripetra

Z čeho je ta poslední fotografie? Něco mi uniklo? Jinak fajn teorei, snad to bude komplikovanější…
#1 Ratemus:

#7 Blackhand47XD
5.6.2017 | 19:26:47
Ratemus

je tam Dormammu a to poslední je logo seriálu Inhumans co přijde někdy v srpnu nebo kdy......

jako pořád se ještě v další fázi může objevit poslední sedmý Infinity gem – Ego gem, o který by šlo v dalších fázích…

Jinak Magus je Adam Warlock, který uvolnil temnou duši Thanose, s kterým je téměř bratr a přítel a zároven nepřítel a téměř jediný kdo ho může porazit ( i když v Gog ho porazili- zabili solo tři osoby)…jelikož jedna z mnoha Adamových schopností je manipulace s dušemi, kterou tak často nepoužívá právě kvůli tomu, že když to přežene uvolní Maguse, předpokládám že něco podobného se stane v MCU

5.6.2017 | 19:48:55
PecaCZE

Já jsem slyšel, že ten kámen bude v IW a když se podíváte na Heimdalla, tak na hrudi má něco co vypadá jak kámen :) Tahle teorie se mi docela zamlouvá

5.6.2017 | 19:59:11
SaSy

Ja by som povedala že najpravdepodob­nejšia varianta je 1, 3 a 7 :D

5.6.2017 | 20:17:17
azoxid

Ta teorie, že názvy šutrů dávají dohromady jméno Thanos je pěkná, ale o time gemu se ve Strangeovi nemluví, jako o „necklace“, ale eye of agamotto nebo jen eye.

#8 rockysiburger
5.6.2017 | 21:17:47
Blackhand47XD

#2 jiripetra: Fotografie je ze seriálu Inhumans, který od září poběží na ABC. Efekty by měly být na vyšší úrovni, jelikož první dva díly poběží v některých IMAX kinech sestříhané do filmu. Bude to vlastně první seriál, kde bude možné shlédnout první epizodu v kině.

webmaster
5.6.2017 | 21:32:53
rockysiburger

#6 azoxid: Přesně.. i u žezla se používá Chitauri scepter… i tak, to by pak musel být logicky soul stone, klidně Heimdall… THANOS, že a kdo pak určil pořadí kamenů. V rukavici je má přeházené… Možnost tu samozřejmě, ale je.. :)

6.6.2017 | 10:07:16
Dodes

a kde sa nachádza Aether?

#10 totti
6.6.2017 | 10:59:58
totti

#9 Dodes: Myslím, že u Collectora

6.6.2017 | 11:04:49
azoxid

Jop, je u Collectora.

6.6.2017 | 13:36:04
Dodes

Ale v prvých GotG došlo u Collectora k explozíí, čiže mohol sa nejako stratiť alebo zmiznúť, veď aj Howard Duck aj Cosmo boli na slobode

6.6.2017 | 14:15:23
Golstreem

Kdyz si pustite Thora 2, tak napr v case 23:21 me verze v pc ma Heimdall kamen v brneni na hrudi.

#14 Blackhand47XD
6.6.2017 | 18:24:33
Blackhand47XD

#13 Golstreem: To bude jen ozdoba. V prvním díle ho na brnění neměl.

webmaster
6.6.2017 | 20:12:05
Ratemus

Collector má více těch svých sbírek a klenotnic

6.6.2017 | 20:37:09
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Constantine se dočká pokračování, až Edna letos vyhraje lupu 

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Aktuální film

Spider-Man: Homecoming

Název: Spider-Man: Homecoming
Premiéra: 6.7.2017 (ČR/SR)
Režie: Jon Watts
Scénář: John Francis Daley, Jonathan M. Goldstein, Erik Sommers, Jon Watts, Chris McKenna
Hudba: Michael Giacchino
Hrají: Tom Holland, Marisa Tomei, Michael Keaton, Robert Downey Jr., Zendaya, Tony Revolori, Chris Evans, Laura Harrier, Martin Starr, Selenis Leyva, Donald Glover, Angourie Rice, Logan Marshall-Green, Hannibal Buress, Jon Favreau
Stopáž: 133 minut 

O FILMU | TRAILER | PLAKÁTY

VAŠE HODNOCENÍ

RECENZE | POSTŘEHY

Reklama

Marvel Cinematic Universe

PRVNÍ FÁZE

 

DRUHÁ FÁZE

 

TŘETÍ FÁZE

Postavy