Avengers Rozbor traileru k Black Pantherovi

Rozbor traileru k Black Pantherovi

Rozbor traileru k Black Pantherovi

Včera jsme se dočkali prvního traileru k Black Pantherovi, kterého premiéra je stanovena na 15. února 2018. Co nám odhalily jednotlivé scény posledního filmu, jehož se dočkáme před Infinity War? To si přečtete v našem speciálním rozboru.


33 0
11.6.2017

Ross vyslýchá Klawa

Úvod traileru nás přivádí do výslechové místnosti, kde proti sobě sedí Everett Ross a Ulysses Klaue, které známe z předešlých filmů. Nůžete si všimnout, že Ulyssesovi stále chybí ruka, scéna tedy bude pravděpodobně ze začátku filmu.

Klaw vypráví, že je jediným cizincem, který se z Wakandy dostal živý. Tato země je prý také skutečným El Doradem, jež se dle legend vyskytuje v Jižní Americe. Výslechová místnost se dle vypuštěných informací nachází v Jižní Koreji, kde se bude odehrávat část filmu. Nezapomeňme také, že herci spolu nehrají poprvé a podobně proti sobě seděli v Hobitovi.


Slavné vodopády Warriors Falls

Warriors Falls jsou největším z přírodních divů státu Wakanda. V komiksech se zde také utkal T'Challa s Killmongerem, jejichž souboj patrně inspiroval další scény, které vidíme v traileru.

Wakandský lid u vodopádu

Hned po záběru na vodopády z dálky se nám nabídl pohled na Wakanďany čekající na obřad u vodopádů. Přítomný je zde i šaman Zuri, kterého hraje Forest Whitaker. T'Challa je zde bez kostýmu Panthera, což značí možný flashback souboje o titul.

Pantherův osobní letoun

Jak již víme, Wakanda je nejvymoženějším státem na světě, což dokazuje i záběr na novou stíhačku nebo o co se jedná. V Občanské válce jsme měli také možnost vidět jeden z wakandských tryskáčů, ten ale nepůsobil tak futuristicky.

Vetřelci

Tento záběr by se dal přirovnat ke klasickým Pantherovským komiksům, kdy do Wakandy zamířili nezvaní hosté. Těžko říct, zda muži patří ke Klawovi, Killmongerovi, nebo jsou samostatní. To se dozvíme až v samotném filmu.

Strážce Wakandy

Kdysi pouhým strážcem, nyní i králem. T'Challa dnes nestojí v příliš jednoduché situaci. Film má být zasazen hned za Občanskou válku, podobně jako nový Spider-Man.

Mladý král a Okoye, hlava jeho stráže

Panther a filmová šéfka jeho stráže jsou přítomní v Koreji během výslechu Klawa. Patrně se snaží vystopovat vibranium, které prodal Ultronovi. Dočkáme se snad i doktorky Helen Cho?

Vyspělá Wakanda

Filmová Wakanda působí daleko vymoženěji než v komiksech. Někteří by sice mohli tvrdit, že je dávno mohl objevit satelit, ale pátrat po stavbách v džungli není úplně jednoduché. Jinak bychom dávno nalezli veškeré ztracené chrámy v Jižní Americe nebo Indii, které lze vidět i z letadla. Pokud člověk přímo něco nehledá, tak to najít nemusí.

Šaman Zuri

Zuri byl věrným přítelem T'Chaky, T'Challova otce. Ve filmech by měl být královým poradcem. V komiksech také držel Bashengovo kopí, které jsme v traileru možná také spatřili. Bashenga byl první Black Panther, takže není divné, že by šaman vlastnil takovou relikvii.

Rituál

Kromě technologií je Wakanda také na vrcholu duchovna. Během svých obřadů obvykle používají srdcovou rostlinu, která dává Pantherovi jeho sílu. Bude takto jeho moc vysvětlena i ve filmech?

Zamaskovaný Killmonger

Killmonger je podle lidí jeden z padouchů s nejtemnější minulostí. Jeho pravé jméno je N'Jadaka a byl vyhnán do exilu se svojí rodinou, když jeho otec začal spolupracovat s Klawem. Jeho otec zemřel a N'Jadaka vyrůstal v Americe, kde si změnil jméno a vystudoval vysokou školu. Killmonger se poté chtěl pomstít králi i Klawovi, což může být ve filmech trochu upraveno.

Killmonger osvobozuje Klawa

Zatím není jisté, z jakého důvodu osvobozuje Killmonger Klawa, ale patrně jej chce využít jako spojence. Klaw od něj také možná dostane svojí speciální ruku, která by tak byla vyrobena nejlepšími inženýry ve Wakandě.

Zrádná Nakia v Jižní Koreji

Nakia byla v komiksech Dora Milaje, která tajně pracovala pro Killmongera. Těžko říct, zda tuto roli bude zastupovat i ve filmech. Jednou z jejich zbraní byla toxická rostlina, díky které se do ní muži zamilovali. Uvidíme snad marvelovskou Poison Ivy?

Korejské kasíno

Zatím vůbec netušíme z jakého důvodu zavítáme do této lokace. Můžou zde být zbytky vibrania nebo nějaké stopy po uprchlém Klawovi. Napadá mě také, že by se zde mohla Nakia setkat s Killmongerem.

Dora Milaje v akci

Jsme opět v Koreji a můžeme sledovat souboj mezi Dora Milaje a bílými muži. Ženské akce v tomhle filmu opravdu málo nebude.

Hrdina se vrací ke svému lidu

Smysl této scény nám zatím uchází, ale dle dostupných zdrojů se odehrává před doly na vibranium. Lid zde může vítat T'Challu, který se vrací z nebezpečné výpravy po celém světě. Další možností je, že se scéna odehrává před bitvou nebo po bitvě mezi Wakandskými kmeny, jež ve filmu patrně bude.

Flashback z pokusu o atentát

Z fotek z natáčení víme, že tato scéna by se měla odehrávat v Londýně, patrně během dávné T'Chakovy konference, kde na něj měl být spáchán neúspěšný atentát. Klaw má v záběru obě ruce celé, takže pokud nemá protézu, tak je to jistě záběr z minulosti.

Wakandská konference

Po smrti svého otce se musel T'Challa rozhodnout, jaké místo ve světě Wakanda zaujme. Na obrazovkách můžeme spatřit, že se jedná o nějakou krizi, kterou se mladý král patrně snaží vyžehlit.

Erik Killmonger a W'Kabi

V tomhle záběru konečně vidíme Killmongera bez masky, jehož Wakanďané patrně zajali. Po jeho boku vidíme další novou postavu, která je přítelem a důvěrníkem mladého krále. V komiksech šlo o šéfa bezpečnosti.

Rudá výstroj Dora Milaje

Nakia a T'Challa navštěvují prostý lid. Mezi dvojicí možná bude nějaký vztah, který může vzniknout právě kvůli Killmongerovi. Máme zde také možnost pořádně vidět výstroj Dora Milaje, královské osobní stráže.

Vůdce jednoho z kmenů

O této postavě víme jen to, že by měl zastupovat jeden z Wakandských kmenů. Pantheři ani Gorily to být nemohou, zbývají tedy Lvi, Krokodýli a Hyeny. Tvůrci klidně mohli přijít i s něčím novým.

Trůnní sál

Zde vidíme jakousi schůzi klanů, která bude zřejmě soudit Killmongera, jenž tam jde matně vidět. Scéna bude patrně zasazena někdy za Jižní Koreu, kde jej patrně lapí. Jeho výstroj by tomu odpovídala.

Královští navštěvují Bílé Gorily

Z nám zatím neznámého důvodu navštěvuje královna se svou stráží klan Bílých Goril, které v komiksech Pantherům mnohokrát oponovaly. Je možné, že ve filmovém světě nebudou tyto vztahy tak vyhrocené.

Královna Ramonda připomíná Storm

T'Challovu matku jménem Ramonda zde vidíme z mnohem lepšího úhlu. V novějších komiksech má sice již také bílé vlasy, ale zde spíše připomíná Storm, která byla v komiksech T'Challovou manželkou. Jedná se o náhodu nebo úmysl? Snad nám k tomu tvůrci řeknou víc.

Boj o titul Panthera

Jak jsem již zmiňoval výše, ve filmu nás patrně čeká scéna o tom, jak T'Challa získal titul Black Panthera. Klidně však může jít i o duel o svobodu Killmongera nebo jakýsi souboj cti, kterého bychom se dočkali třeba ve finále.

Nakia a Shuri

První lepší záběr na Shuri nám jí ukazuje po boku Nakii, která je v plné zbroji. Shuri by se měla ve filmech od komiksů podstatně lišit.

Princezna a inženýrka Shuri

Mladá princezna má ve filmovém světě patřit k nejlepším Wakandským inženýrům. Scéna nám představuje patrně blasterové rukavice, které si Shuri sama vyrobila. Mělo by jít o jednu z nejsilnějších ženských postav filmu.

Vůdce Bílých Goril M'Baku

V jednom z posledních záběrů jsme mohli spatřit pána Bílých Goril, který si říká Man-Ape. V komiksech šlo o jednoho z největších nepřátel Black Panthera, který byl po něm druhým nejsilnějším válečníkem Wakandy. Postava by se měla objevit také v Infinity War.

Ayo známá z Občanské války

V traileru byla sice víckrát, ale zde je patrně v nejlepším záběru. Ayo známe již z Občanské války, kde měla vtipnou scénu s Black Widow.

Akce v Koreji

Úplně na závěr nám tvůrci nachystali scénu, kterou známe již z natáčení. Black Panther se dočká další honičky s auty, která tentokrát proběhne v Jižní Koreji. Co myslíte, že by právě zde lapil Killmongera?

FOTO: Marvel Studios

Thumbnail Play icon

Diskuze /8

Blahar

Díky za rozbor! Upoutávka podle mě naprosto skvělá, je hodně atmosferická a nic neprozrazuje! :)

překladatel
12.6.2017 | 19:38:10
Brett

Parádní rozbor! Aspoň má člověk lepší představu, oč tu půjde. ;-)

redaktor
12.6.2017 | 20:05:11
Movego

Komiksy jsem nikdy četl, takže se v těch postavách docela ztrácím :( Ale jinak rozbor je suprovej!

#4 Movego
12.6.2017 | 21:00:11
Movego

#3 Movego: :D samozřejmě: nikdy nečetl

#5 Horyo
13.6.2017 | 10:57:17
Horyo

#4 Movego: Jo už chápu

13.6.2017 | 13:39:07
Pant3r

Moc pěkný rozbor, líbil se mi ale nechápu jedné věci. Civil War se odehrávala po Age of Ultron takže ten atentát na TChakku (Flashback z pokusu o atentát) nemohl delat Klaw protože po Age of Ultron nemohl mít ruce. Tomu trocha nechápu jinak Ďekuji :D

#7 Blackhand47XD
17.6.2017 | 10:03:10
Blackhand47XD

#6 Pant3r: Klawův pokus o atentát byl ještě před Age of Ultron.

webmaster
18.6.2017 | 15:14:47
Pant3r

Ahaaa diki XD a ja si říkam fanouškem XDD

28.6.2017 | 20:01:13
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Luk a šípy nestačí. Potřebujeme váš hlas.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Aktuální film

Spider-Man: Homecoming

Název: Spider-Man: Homecoming
Premiéra: 6.7.2017 (ČR/SR)
Režie: Jon Watts
Scénář: John Francis Daley, Jonathan M. Goldstein, Erik Sommers, Jon Watts, Chris McKenna
Hudba: Michael Giacchino
Hrají: Tom Holland, Marisa Tomei, Michael Keaton, Robert Downey Jr., Zendaya, Tony Revolori, Chris Evans, Laura Harrier, Martin Starr, Selenis Leyva, Donald Glover, Angourie Rice, Logan Marshall-Green, Hannibal Buress, Jon Favreau
Stopáž: 133 minut 

O FILMU | TRAILER | PLAKÁTY

VAŠE HODNOCENÍ

RECENZE | POSTŘEHY

Reklama

Marvel Cinematic Universe

PRVNÍ FÁZE

 

DRUHÁ FÁZE

 

TŘETÍ FÁZE

Postavy