Avengers Avengers v nové sestavě čelí mocným Nebešťanům

Avengers v nové sestavě čelí mocným Nebešťanům

Avengers v nové sestavě čelí mocným Nebešťanům

Ve spolupráci s Nakladatelstvím CREW vám přinášíme recenzi na počátek dobrodružství nových Avengers, jenž nese název Poslední návštěva a na onu návštěvu nepřichází nikdo jiný, než kosmičtí bozi Nebešťané.

7 0
4.11.2019

Hodnotí @DarthRevan

Komiks Avengers: Poslední návštěva napsal proslulý tvůrce a komiksový vizionář Jason Aaron (Thor: God of Thunder) a ilustroval Ed McGuinness (Astonishing X-Men). Kniha navazuje na několik dřívějších příběhů, mimo jiné i na nedávno vydaný skvělý komiks Captain America: Hail Hydra.

Avengers, tým nejmocnějších hrdinů světa, se rozpadl. Nyní se ale jeho tři nejslavnější členové, tedy Captain America, Iron Man a Thor znovu setkávají a shromažďují další bojovníky k boji proti zdánlivě nezastavitelnému nepříteli. Na Zemi totiž nečekaně přichází Loki a s ním celá skupina nejmocnějších vesmírných bohů, obrovitánských Nebešťanů. Nový tým, který se proti těmto padouchům postaví, je obohacen například o She-Hulk, Ghost Ridera či Captain Marvel.


Jason Aaron je v poslední době jasně nejlepší marvelovským komiksovým scenáristou a i když ve svých příbězích není vždy nějak extra originální, dokáže jimi vzbudit ve čtenáři nadšení, které přetrvává po celou dobu čtení. V případě nových Avengerů nám servíruje příběh ve dvou časových rovinách a ukazuje nám tak i superhrdinský tým pravěkých bojovníků. Díky Aaronovi rovněž vidíme naroubování atypických charakterů jako je Ghost Rider Robbie Reyes do Avengers, případně nové zpracování fiktivních světů Asgardu a Wakandy.

Prehistorické Avengers vede v komiksu Odin Borson. Foto: Marvel Comics

Celkový příběh pak připomíná klasickou superhrdinskou klasiku a schéma souboje s mocnými mimozemskými následníky, kteří se kvůli určitému důvodu vydali zrovna na Zemi (jak nečekané). I tak v něm ale najdeme zajímavé aspekty a hlavně několik nečekaných zápletek, které z dané rutinní záležitosti dělají nakonec vcelku zajímavou podívanou. Aaron tak nakonec ve své týmové prvotině rozepsal zajímavé dějové linky, nadhodil několik zajímavých teorií do budoucna a v neposlední řadě dořešil některé dřívější věci. Na rozjezd rozhodně skvělá podívaná!

80%

Diskuze /6

Ratemus

Já jsem spokojen, Aaron rozjíždí velmi zajímavé linky, bere to že široka. Doporučuji další díly, ke slovu se dostane jak Ghost Rider tak Blade.

#3 DarthRevan
4.11.2019 | 18:07:25
pikaia

Tenhle komiks se mi líbil jak dějově, tak graficky. Hodně dobré.

4.11.2019 | 18:20:03
DarthRevan

#1 Ratemus: Jojo, teď vyšla dvojka u nás, ale než jí napíšu recku, mam ještě pár DCček před sebou…

#4 Ratemus
webmaster
4.11.2019 | 18:35:16
Ratemus

#3 DarthRevan: dvojku jsem četl, respektive to kupuji. Já jsem momentálně u Avengers někde u páté knihy, kde se bojuje s Ghost ridery…tohle je jedna z mála serií co jedu i online ale i od Crwe kupuju…co se týká DC, ted čtu Snyderovu Ligu, to je fakt výborná věc, ta tu možná vycházet někdy bude

4.11.2019 | 23:52:56
Paťa XD

Docela by mě zajímal jaký tad yna Edně máte názor na House of X a Powers of X.

#6 Paťa XD
10.11.2019 | 19:45:59
Paťa XD

#5 Paťa XD: Chtěli byste aby X-Men týmy ve filmech byly v Americe nebo na Krakoji ???

10.11.2019 | 19:49:05
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Aktuální film

Spider-Man: Far From Home


Premiéra: 4.7.2019
Režie: Jon Watts
Scénář: Chris McKenna, Erik Sommers
Hudba: Michael Giacchino
Hrají: Tom Holland, Jacob Batalon, Zendaya, Jake Gyllenhaal, Marisa Tomei, Angourie Rice, Hemky Madera, Numan Acar, Samuel L. Jackson, Cobie Smulders, Martin Starr, Jon Favreau, Tony Revolori a další 

VAŠE HODNOCENÍ
PROFIL FILMU
OHODNOŤTE POSTAVY – Již brzy
RECENZE FILMU

Marvel Cinematic Universe

PRVNÍ FÁZE

 

DRUHÁ FÁZE

 

TŘETÍ FÁZE

 

Reklama

Postavy

Reklama

Galerie

Galerie