Avengers Top 15 Marvel příběhů, které by si zasloužily vlastní film (část první)

Top 15 Marvel příběhů, které by si zasloužily vlastní film (část první)

Top 15 Marvel příběhů, které by si zasloužily vlastní film (část první)

Ještě před několika lety nikoho nenapadlo, že bude možné vybudovat tak obrovský filmový svět podle komiksů jako je Marvel Cinematic Universe (MCU), v němž jsme se již dočkali hned několika zpracování slavných příběhů. V tomto článku si můžete přečíst o dalších, které nás možná v budoucnu čekají.


29 1
20.8.2015

Jelikož byla nejnovější Fantastická čtyřka propadák, budeme brát v potaz její teoretický návrat k Marvel Studios. Dáme sem i příběhy, ve kterých se vyskytují buď samotná Fantastic Four nebo jejich nepřátelé, které dosud není možné v MCU použít.

Tajné války superhrdinů Marvelu

Mocná bytost zvaná Beyonder uvrhne několik hrdinů a záporáků na opačnou část planety, kterou vytvořil z jiných světů a dá jim prostý úkol: zabijte všechny ostatní a dám vám cokoliv budete chtít. Hrdinové samozřejmě stojí při sobě a padouši jdou proti nim. Hlavní hrozbu představují Dr. Doom a Galactus. Doom touží po neomezené moci a Galactus po ukončení svého věčného hladu. X-Meny, kteří se zde vyskytují, by bylo možné nahradit například Strážci Galaxie nebo týmem Defenders. V tomhle příběhu se poprvé objevil Spider-Manův černý kostým, ze kterého se poté vyklubal Venom, jeden z jeho největších rivalů.


Kravenův poslední lov + Návrat

Tyto dva příběhy jsou skvělým příkladem toho, kdy se dá něco skloubit dohromady. Kraven je lovec, jenž si dal za cíl ulovit to nejnebezpečnější zvíře na světe – Spider-Mana. K jeho ulovení využije nejrůznější pasti a jedy. Kraven je tímto úkolem úplně posedlý a nakonec se mu jej podaří splnit. Spider-Man je zakopán pod zem a Kraven na sebe vezme jeho identitu. Vyráží ulovit Vermina, krysího muže, jenž Spider-Manovi pořád unikal, aby dokázal, že je lepší než původní Pavouk. Spider-Man se po několika dnech probouzí z kómatu, které vyvolal Kravenův jed, a vyráží za ním. Kraven mu vysvětlí podstatu svého cíle, vrací Spider-Manovi identitu a poté spáchá sebevraždu, jelikož ulovil svoji poslední kořist.

Návrat je v jistém smyslu tomuto příběhu podobný, jen po Spider-Manovi jde muž jménem Morlun, jenž se živí silou totemových lidí (těch, jenž mají sílu určitých zvířat). Spider-Manovi zde pomáhá Ezekiel Sims, další pavoučí totem, který nechce, aby se Peterovi něco stalo. Samotný Peter Parker pak dělá další velký krok ve svém životě, kdy se stává učitelem.

Skloubením těchto dvou příběhů by mohl vzniknout film, kde Kraven loví totemové lidi a jako další cíl si vybral Spideyho. Motiv jako takový je to velice temný a studio by na něj asi nepřistoupilo.

Pět nočních můr

Tony Stark je ředitelem S.H.I.E.L.D.u a nyní stojí před novou hrozbou, kterou představuje Zeke Stane, syn Obediaha, kterého Iron Man zabil v prvním filmovém díle. Zeke si vyrobí vlastní zbroj Iron Mana, která je mnohem lepší než původní Iron Man od Starka. Ve filmu by mohl mladého Stanea klidně podporovat pravý Mandarin, který podle kraťasu All Hail the King někde existuje. Jelikož se ale filmového Iron Mana 4 nejspíš nedočkáme, tento příběh se na filmových plátnech pravděpodobně neobjeví.

Tajná invaze

Nejmocnější hrdinové světa mají nepřátele ve vlastních řadách. Několik superhrdinů a jejich přátel bylo uneseno rasou Skrullů, kteří na sebe mohou vzít jakoukoliv podobu. Cílem Skrullů je osídlit planetu Zemi bez vážných vojenských konfliktů, což se jim nakonec nepodaří a jsou vyhnání spojenou armádou nadlidí v čele s Normanem Osbornem. Díky tomu se mu dostane vysoké prestiže a poté se stane šéfem nových Avengers, kteří byli poskládání z několika super padouchů.

Obležení

Po Ragnaroku, který nás ve filmovém světě teprve čeká, byl Asgard zničen. Jeho obyvatelé byli reinkarnováni a vybudují nový Asgard vznášející se pouhých pár centimetrů nad zemí, nedaleko Oklahoma City. Tento čin se však mnohým lidem nelíbí a Osborn nechá zinscenovat souboj, ve kterém ukáže, jak jsou obyvatelé Asgardu nebezpeční a dostane tak záminku město obléhat s pomocí svých Dark Avengers. Norman byl po tomto činu svržen ze své pozice a původní Avengers se tak mohli vrátit na svá místa.

Příští čtvrtek můžete očekávat další velké příběhy od Marvelu, mezi nimiž najdete například Klan M a s ním související Rozpad.

FOTO: Marvel Comics

Diskuze /14

HonZoRRo008_

Mě by se líbil film podle Tajné války. Super článek!

20.8.2015 | 17:12:01
gladiator992

Super článok :D

20.8.2015 | 17:50:19
ganicus1

,,Pět nočních můr,, by bol skvelý námet na Iron Man 4 a mohol by nejako nadväzovať na Civil war ! !

20.8.2015 | 17:58:53
deadpool

ja hodne chci venoma nebo carnage ve spider-manovi . Ale jestli daji kravena tak jedine dobre . Ale stejne prosim velkyho nabusenyho venoma co vymlati dusi z toma hollanda :D prosim dejte mi myho oblibence :D

#5 HonZoRRo008_
20.8.2015 | 18:36:31
HonZoRRo008_

#4 deadpool: Prej ve Spideym budou hlavní záporáci …

Scorpion a Vulture. Ve filmu pak bude ještě i Iron-Man. A jak to vím? Jon Watts (rejža filmu) někam vyfotil papír se jménama postav a herců, co budou ve filmu. Nevím proč, ale pak to asi smazal. Bylo to asi na Twitteru.

#6 Blackhand47XD #7 Elhonzo
20.8.2015 | 19:35:15
Blackhand47XD

#5 HonZoRRo008_: Ano a taky tam byl černý Flash a Hugh Laurie jako Johnson. Takových informací se vždycky objevují spousty, dokud nebudou potvrzeny oficiálně, tak jim nemůžeme věřit.

#8 HonZoRRo008_
webmaster
20.8.2015 | 20:31:29
Elhonzo

#5 HonZoRRo008_: Nikde se nepsalo že ten údajný seznam postav fotil Watts, prostě se to zjevilo. Navíc kdyby takovou věc udělal, tak by rejža asi už ani nebyl. A druhá věc, ten seznam je na 99% fake. Už jen někteří herci jsou jasný důkaz. Navíc takový seznam si můžeme ve Wordu napsat všichni že.

#8 HonZoRRo008_
20.8.2015 | 20:33:16
HonZoRRo008_

#6 Blackhand47XD:
#7 Elhonzo: Hmm … takže si ze mě můj kámoš opět dělal srandu. Když mi to říkal, tak mi to přišlo reálný, ale už vim, že mu nemam věřit :)

20.8.2015 | 21:44:08
Retyus

Díky za článek. Pokud má někdo zájem si tyhle přečíst, tak všechny vyšli v sérii Ultimátní Komixový komplet. Námětů na zfilmování je dost.

#10 Elhonzo #12 Piere
21.8.2015 | 7:57:02
Elhonzo

#9 Retyus: Jelikož Marvel nevydává „komixy“, tak to určtiě bude Ultimátní Komiksový Komplet.

21.8.2015 | 11:31:35
deadpool

skorpion by taky usel :D ale kraven by byl lepsi . jen ne dalsi goblin prosim

#14 jh666
21.8.2015 | 14:50:42
Piere

#9 Retyus: A tady už většinu nikdo číst nemusí, protože dostal děj v jednom odstavci.

Ale super článek, jen by mě zajímalo, jestli se to muselo napsat i s rozuzlením jednotlivých komiksů :P

Jinak z těch „velkokomiksů“ mi přijde, že pořádně by šlo akorát natočit Obležení. Tajné války by byly asi drahý a ani mě tolik nebavily. Za mne přesto vede Planet Hulk, ale vystačím si s animovanou verzí :D

21.8.2015 | 14:58:09
-Skinner-

U mňa jednoznačne vedie World War Hulk. Rád by som si pozrel duel Sentryho s Hulkom :D

21.8.2015 | 15:17:47
jh666

#11 deadpool: Neříkám v jedničce, ale časem tam Goblin/Osborn být musí. Pořád je to jeden z největších padouchů Marvelu

21.8.2015 | 15:56:37
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nominuj Ednu na Křišťálovou lupu

Pomoz Edně usednout na trůn v kategorii Zájmové weby 

Hlasujte pro Ednu!

Reklama

Aktuální film

Spider-Man: Homecoming

Název: Spider-Man: Homecoming
Premiéra: 6.7.2017 (ČR/SR)
Režie: Jon Watts
Scénář: John Francis Daley, Jonathan M. Goldstein, Erik Sommers, Jon Watts, Chris McKenna
Hudba: Michael Giacchino
Hrají: Tom Holland, Marisa Tomei, Michael Keaton, Robert Downey Jr., Zendaya, Tony Revolori, Chris Evans, Laura Harrier, Martin Starr, Selenis Leyva, Donald Glover, Angourie Rice, Logan Marshall-Green, Hannibal Buress, Jon Favreau
Stopáž: 133 minut 

O FILMU | TRAILER | PLAKÁTY

VAŠE HODNOCENÍ

RECENZE | POSTŘEHY

Marvel Cinematic Universe

PRVNÍ FÁZE

 

DRUHÁ FÁZE

 

TŘETÍ FÁZE

Postavy