Avengers Top 15 Marvel příběhů, které by si zasloužily vlastní film (část třetí)

Top 15 Marvel příběhů, které by si zasloužily vlastní film (část třetí)

Top 15 Marvel příběhů, které by si zasloužily vlastní film (část třetí)

Již třetí týden za sebou máte možnost se seznámit s nejlepšími Marvel příběhy, které by bylo možné zfilmovat v rámci Marvel Cinematic Universe (MCU). Tentokrát zavítáme především do vesmíru, nekonečného prostoru plného nástrah a inteligentních ras.


28 0
3.9.2015

Před zahájením posledního dílu seznamu si můžete přečíst předešlých deset příběhů v první a druhé části.

Hulkova planeta + Hulk proti světu

S prvním příběhem jste se mohli již seznámit v animovaném filmu, který u nás vyšel pod názvem Hulk na neznámé planetě.


Hulk byl i přes všechny své zásluhy vystřelen do vesmíru, protože se největší mozky světa shodly, že představuje nebezpečí. Vybrali mu poklidnou planetu, kde bude moci žít. Loď ale změní kurz a je vtažena do velkého portálu. Hulk se probouzí na planetě, kde vládne krutý vládce Angmo-Asan – Rudý král. Z Hulka se stává gladiátor. Spolu s dalšími gladiátory se rozhodne krále svrhnout. Lidé vidí Hulka jako vyvoleného, který vrátí do země pořádek. Nakonec je král poražen a Hulk se stává králem. Loď, ve které byl vystřelen, ale na neštěstí exploduje a zničí život na planetě. Hulk přísahá lidem pomstu a tak se spolu se svými gladiátory vydává na Zemi.

Jak již můžete tušit, tak Hulk na Zemi opravdu dorazí a vyvolá chaos. Snad nikdy v životě nebyl zuřivější, hrdinové jej nedokáží porazit. Jedinou nadějí lidstva je Sentry, nejmocnější člověk na světě.

Na rozkaz Thanose

Thanos je ve vězení. Trhlinou mezi vesmíry pronikly do toho našeho temné bytosti. V jejich světě byla Smrt poražena a nikdo tam nemůže zemřít. Thanos, Nova a Strážci galaxie vyráží zachránit vesmír před touto hrozbou. Jejich soky jsou alternativní verze jejich přátel či nepřátel, ať už se jedná o Hulka, Thora nebo Mar-Vella. Mnoho z nich muselo položit za záchranu vesmíru své životy, ale nemějte strach, v Marvelu nikdo není mrtvý na dlouho.

Kree/Skrull válka

Válka mezi největšími intergalaktickými impérii ras Kree a Skrullů se blíží i na Zemi. Avengers se tomu snaží zabránit. Klíčovou roli zde hraje Rick Jones, ve filmech ještě nepředstavená postava. Nejvyšší Inteligence, vládce Kree, v něm odemkne „Sílu Osudu“. Jedná se o téměř neomezenou moc, která je skrytá a tkví v celém lidstvu.

Skrullská císařovna R'kill a Nejvyšší Inteligence se shodnou, že se válka dostala do patové situace. Nikdo z nich nemůže zvítězit. Obě strany si zvolily svého šampióna, za Skrully bojoval Raksor a za Kree Bel-Dann. Rozhodčím tohoto sporu byl samotný Pozorovatel Uatu, jenž poznamenal, že spolupráce Kree a Skrullů je možná a uskutečnitelná.

Kangova dynastie

Kang, jeden z největších soupeřů Avengerů i Fantastické čtyřky, se vrátil. Spolu s Kangem přichází i jeho syn Marcus, Scarlet Centurion. Kangovým cílem je podmanit si Zemi, aby ji zachránil. Oznámí, že všichni kdo mu v boji pomohou, budou mít místo v jeho novém světě. Pomohou mu například Atlanťané vedení Attumou nebo rasa Deviantů. Poté zahajuje Kang svou invazi do Evropy s armádou z budoucnosti. Avengers mezitím zaměří svůj útok na Kangovu loď.

Kang samozřejmě neuspěl. Nebyl to ale jeho jediný pokus Zemi dobýt, dokonce se jí i pokusil zachránit. Stalo se tak například v příběhu Na věky věků, kde Kang bojuje bok po boku s Avengers proti jeho budoucímu já Immortusovi.

Korvacova sága

Michael Korvac je počítačový inženýr z roku 2997. Jeho svět byl dobyt Badooňany a tak se svou flotilou prchá časem i prostorem. Po příjezdu do „našeho“ vesmíru nachází Galactusovu stanici. Při pokusu stáhnout Galactusovy vědomosti se naplnil kosmickou silou a dosáhl boží síly. Poté pokračuje na Zemi s cílem proměnit ji v utopii. Aby jej mohli Avengers porazit, tak jsou nuceni spojit síly se Strážci galaxie.

Vybrat některé příběhy nebylo vůbec snadné, Marvel jich obsahuje opravdu několik, přičemž v mnohých hrají zásadní roli X-Meni a bez nich by nebylo možné příběh vůbec natočit. Děkuji, že jste vydrželi čekat celé tři týdny a v blízké době očekávejte nové články ze světa MCU.

FOTO: Marvel Comics

Diskuze /7

HonZoRRo008_

Hulkova planeta – to by byl mega ná*#r! xD

3.9.2015 | 21:08:14
deadpool

presne spousta fanousku to chce ale asi to bude az po avengers infinity wars . I kdyz mark rikal ze hulk 100% nebude v capitanovi 3 pac avengers porad nevi kam se hulk podel tak se objevuje spekulace ze zmizel na onu planetu ale jen spekulace podle me je to bez sance :D

#3 Elhonzo #5 Anckrst
3.9.2015 | 21:32:33
Elhonzo

#2 deadpool: Nevím jak by se z Quinjetu který havaroval někam do moře objevil na jiné planetě :-D. Navíc to že by Marvel plánoval dalšího Hulka je nepravděpodobné. O práva na jeho solovky se dělí s Universalem, plus předešlé dva filmy neměly zrovna úspěch.

3.9.2015 | 21:42:05
deadpool

tak planeta hulk by asi byla uspesna , A ten druhej film nebyl tak spatny , Ten prvni je hodne dobry kdyz se ozeres :D

3.9.2015 | 22:33:56
Anckrst

#2 deadpool: Aj Spider-man bude už tretí :D Je to len o tom aby to fanúšikovia chceli a štúdia sa dohodnú pretože je z toho zlatá baňa a každému by sa ušiel riadny kus z koláča :) A myslím, že Mark Ruffalo je omnoho lepší Hulk ako boli Bana a Norton a takisto aj po vizuálnej stránke sa filmy zmenili. Nechajme sa prekvapiť, aký hrdinovia vôbec ostanú po Infinity War :) Je to ešte dlhá cesta.

4.9.2015 | 7:04:00
deadpool

jo no mark je dobrej hulk . Ale rekl bych ze oni uz vazne nepujdou do solovky vypada to ze hulk tak netahne , To spider-man to ma jednodusi spoli s batmanem a supermanem muze mit kolik rebootu chce a vzdy to neco trhne a ma to jakz takz uspech ,

4.9.2015 | 16:16:11
Gobriam

Planeta hulk ale je už natočená <cenzurováno – odkaz na problémový obsah>

4.9.2015 | 19:48:42
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nominuj Ednu na Křišťálovou lupu

Pomoz Edně usednout na trůn v kategorii Zájmové weby 

Hlasujte pro Ednu!

Reklama

Aktuální film

Spider-Man: Homecoming

Název: Spider-Man: Homecoming
Premiéra: 6.7.2017 (ČR/SR)
Režie: Jon Watts
Scénář: John Francis Daley, Jonathan M. Goldstein, Erik Sommers, Jon Watts, Chris McKenna
Hudba: Michael Giacchino
Hrají: Tom Holland, Marisa Tomei, Michael Keaton, Robert Downey Jr., Zendaya, Tony Revolori, Chris Evans, Laura Harrier, Martin Starr, Selenis Leyva, Donald Glover, Angourie Rice, Logan Marshall-Green, Hannibal Buress, Jon Favreau
Stopáž: 133 minut 

O FILMU | TRAILER | PLAKÁTY

VAŠE HODNOCENÍ

RECENZE | POSTŘEHY

Marvel Cinematic Universe

PRVNÍ FÁZE

 

DRUHÁ FÁZE

 

TŘETÍ FÁZE

Postavy