Avengers Captain Marvel je velice očekávaným filmem, nenávistných komentářů na internetu stále přibývá

Captain Marvel je velice očekávaným filmem, nenávistných komentářů na internetu stále přibývá

Captain Marvel je velice očekávaným filmem, nenávistných komentářů na internetu stále přibývá

Snímek Captain Marvel již brzy vletí do kin, ale už nyní se tvůrci musí vypořádávat s nenávistnými komentáři toxických fanoušků, kteří chtějí film co nejvíce bojkotovat. Co konkrétně se fanouškům nelíbí a kdy a kde jsme mohli v posledních letech vidět něco podobného?

22 3
2.3.2019

Jedním z nejočekávanějších filmů letošního roku je rozhodně Captain Marvel, která si svou premiéru odbude 7. března 2019. Už sledovanosti prvních trailerů jasně ukazovaly, že na návštěvu kina se chystá spousta lidí. Analytici navíc předpovídají, že během úvodního víkendu Captain Marvel vydělá kolem 120 milionů dolarů. Ovšem každá mince má dvě strany.

A právě ta druhá se snaží film co nejvíce shodit všude možně na internetu. Skvělým příkladem je stránka Rotten Tomatoes, kde se již rozjela velice zajímavá diskuze, kdy spolu soupeří anti-fanoušci hlavní postavy a její milovníci. Podle odpůrců je Captain Marvel až příliš sexistická a film neslouží k ničemu jinému, než aby se splnily povinné sociální kvóty a v popředí byla žena v hlavní roli.


(Uspěje film v kinech? Foto: Disney)

Podobnou situaci jsme zažili prakticky přesně před rokem, kdy debutoval Black Panther. I tehdy v diskusích panovaly nenávistné komentáře, které se týkaly především toho, že film je až příliš černý. Navíc se anti-fanoušci snažili ještě před premiérou snímek hanit. Z jednoho prostého důvodu – aby neuspěl. Něco podobného v následujících týdnech určitě uvidíme i u Captain Marvel.

V případě Black Panthera šlo ale ještě o něco jiného. Určitá skupina fanoušků Marvelu neustále soupeří s DC fanoušky. Filmům DC se obecně na Rotten Tomatoes příliš nedaří a povídá se o tom, že fanoušci DC se chtěli Marvelu pomstít za Justice League, která tam schytala nízké hodnocení, a tak příznivci DC naschvál bojkotovali Black Panthera. Něco podobného jsme mohli vidět i u posledních Star Wars.

Internet nabízí celou řadu možností. Vyjádřit svůj názor může kdokoliv a pochopitelně to postihuje i filmy. Nemáme se však čeho bát. Captain Marvel má před sebou opravdu slibnou budoucnost a opravdu nevíme, co by se muselo stát, aby film v kinech neuspěl. Snad jen nepříznivé recenze by to mohly změnit, ale jak z minulosti víme, to si Disney dokáže pohlídat.

Sledujete nenávistné komentáře ke Captain Marvel třeba na Edně či jinde na internetu?

Zdroj: ComicBook.com

Diskuze /53

DavidDawson

Všichni máte právo na svůj hloupej názor :D

2.3.2019 | 19:44:20
Fifipek

Celá tahle antikampaň mi přijde úsměvná. Ano, to co občas Brie Larson vypustí z pusy je perla, nicméně jako fanda Marvelu a komiksů obecně, nevidím jediný důvod proč sám sebe ochudit o další povedenou marvelovku. Navíc už bylo rozhodnuto, že se stane tváří Marvelu pro další roky a nikdo s tím nic moc nenadělá. Třeba i ona si časem uvědomí, že přece jen by těm bílým čtyřicátníkům naslouchat občas mohla :D

2.3.2019 | 20:04:44
Stardos

A to ještě mají přijít Eternals (je to správně? :D) s hlavní postavou, která je otevřeně homosexuální a do její role se hledá i homosexuální herec. To teprve bude srandy :D

#9 LAZARUS111
2.3.2019 | 20:14:13
-Skinner-

Dôvodom je to čo rozpráva Brie Larson. Je to síce dobrá herečka ale tie komentáre by si mohla odpustiť.

2.3.2019 | 20:26:28
adammov

„Podle odpůrců je Captain Marvel až příliš sexistická a film neslouží k ničemu jinému, než aby se splnily povinné sociální kvóty a v popředí byla žena v hlavní roli.“ a je to tedy pravda či nikoli?

Na rotten tomatoes se řešilo to, že film začal padat ve skóre „chci videt“ a dle jedné teorie to byl duvod pro zruseni tohoto skóre. To pokud někdo klikl na to že to videt nechce nebylo na tom nic nenávistného pouze vyjádření názoru.

Naštěstí mě ještě 40 nebylo, ale ostatní parametry diváka, který film nesmí hodnotit plním, tak nevím zda se na film budu mít chuť dívát.

2.3.2019 | 21:39:12
dfx

Ved ten film aj tak bude neomarxisticka politicka propaganda tak preco chodit do kina? Podobne ako SW9, nove Ghostbusters a ine filmy z poslednej doby.

Po prepusteni Jamese Gunna sa nic ine neda ocakavat.

#8 Geek
2.3.2019 | 22:20:32
Geek

Ms Marvel přináší jenom problémy, ať už ta původní, nebo její pákistánská nástupkyně, která spolu s dalšími věcmi prakticky rozštěpila českou comicsovou komunitu. Já už se bál, že zase nabídnete výroky Brie Larson protažené a překroucené celým internetem, aby si tady všichni odbyly povinnou čtvrthodinku nenávisti, ale tohle je také zcela absurdní. Prostě incelové mají zase pekelné pálení šulínka a hned jsou z toho odvážné tržební prognózy. Nad tímhle se nedá nic jinýho než pousmát. Nakonec je ale na tom všem nejvtipnější to, že všichni, kdo se nejvíc ohánějí svobodou pro všechny po skutečné svobodě touží nejmíň. Brie je zlatíčko a až díky těmhle pseudokauze jsem začal vážně uvažovat, že ten film podpořím v kině. Snad to nebude stejné zklamání jako Black Panther…

#13 dfx
2.3.2019 | 23:08:20
Geek

#6 dfx: Neomarxistická? Vždyť se Sartrem a jeho Slovy či Marcusem a jeho Jednorozměrným člověkem nemají nic společného… Asi proto, že technokratický rozum se za půl století stal mainstreamem…

2.3.2019 | 23:13:03
LAZARUS111

#3 Stardos: To akoze fakt?

3.3.2019 | 1:32:09
LAZARUS111

ale byt tvarov marvelu na dalsie roky si este nezasluzi.

3.3.2019 | 1:40:02
Kalam

jsou zde tuny filmů s ženskou hlavní hrdinkou nebo PoC postavou v hlavní roli a nikdo neměl problém… že disney cpe do filmů liberální levičáckou propagandu a lidem to přirozeně vadí není důsledkem nějakého spiknutí zlých bílých nacistů, ale přirozeným důsledkem odporu západního obyvatelstva proti SJW propagandě… a Bria je nána hloupá a ještě si sama hraje na aktivistku a napadá bílé muže. Léčba šokem půl roku na středním východě, to by ji prospělo.

#25 Geek
3.3.2019 | 2:28:28
jhrspike

Problém je v tom, že Brie Larson je SJW aktivistka a tito fanatici začínají zaslouženě lidem vadit. Samotný film mě samozřejmě zajímá ale příště by Marvel mohl obsadit někoho politicky nevyhraněného kdo nebude říkat hlouposti.

3.3.2019 | 3:15:45
3.3.2019 | 6:53:54
Lex Luthor

Na captain Marvel se těším. Jediné co mě štve je, že z ní chtějí udělat nejsilnější hrdinku z MCU přičemž všichni správní komiksový fanoušci ví, že nejsilnější hrdina v Marvel komiksech je Hulk.

#21 Pumppish- 69 #41 LAZARUS111
3.3.2019 | 8:01:47
Punisher bude trestať

Cely svet ide do sračiek, slabé entity sú umelo dávané do popredia, aj keď sami by sa tam nikdy nedostali. Je to mor 21 storočia.

3.3.2019 | 8:41:49
Matěj from Czechia

Opravdu nevím kde redaktoři z Edny, berou to právo aby někoho kdo se neudělá při sledování marvelovských filmů označovali za toxické fanoušky. Marvel je nesledovatelný už že své podstaty a je úplně jedno jestli titulní postava je muž nebo žena či teplouš.

3.3.2019 | 9:29:58
Railbot

SJW komunita bez milosti smete každého, kdo má byť jen trochu odlišný názor. Gunn by mohl vyprávět. Naštěstí „mlčící většina“ je normální a zaslouženě se proti SJW vyhraňuje. A logicky do popředí se dostávají i extrémy z druhé strany. Ale to vše si SJW a levičácká propaganda zaslouží.

3.3.2019 | 9:53:54
Negan Grimes

Ja neriešim voloviny okolo herečky. Ja sa teším na dobrú marvelovku. A nech tam hrajú aj zelené slony alebo klingoni po lobotomii, hlavne nech je to fajn film.

3.3.2019 | 10:02:25
Glironia

jj, svět jde do sraček, pokud lidi nemají co na práci krom internetového kefrání nad pohádkama…

3.3.2019 | 10:04:33
wistarie

tady je zase nakáleno

3.3.2019 | 10:30:54
Pumppish- 69

#14 Lex Luthor: Takže chceš říct že hulk je sinější než Sentry,Adam Warlock a další?

#24 -Skinner- #42 LAZARUS111
3.3.2019 | 13:01:44
PecaCZE

Galactus, The One Above All, Beyonder,......

3.3.2019 | 13:29:40
percival2

Jak už tu někteří psali, pokud tu roli hraje feministická 3.14--, co to o sobě nezapomene v každém rozhovoru pro média připomenout. Pokud vyberou režiséra a producenta s podobnými vlastnostmi … no, kdo by ten film nemiloval, že?

Za mne říkám, že bude muset být ta holka velice dobrá herečka, abych pokračoval ve sledování MCU, protože má hrát ve čtvrté fázi jednu z hlavních rolí.

3.3.2019 | 13:32:34
-Skinner-

#21 Pumppish- 69: Tak Hulk porazil Sentryho v komiksoch. :D

#30 Ratemus
3.3.2019 | 14:19:01
Geek

#11 Kalam: Né prdeláči, lidi jako ty mají vždycky problém, protože jinak by to nebyly lidi jako ty… Tobě ale už vážně hrabe. Brie napsala úplně jasnou, srozumitelnou a pochopitelnou věc, lidi jako ty pak její slova demagogicky překrucují a zevšeobecňují. Je úplně logický, že řekněme autorku knih pro děti nezajímají odborné recenze dospělých, nejsou určené pro ni a zajímají jí, co na ty knížky řeknou děti, tímhle však nezakazuje dospělým její knížky číst nebo si je kupovat a ani jí to nevadí. Jen jí zkrátka nezajímá názor dospělých, protože pro ní není směrodatný. Ostatně na stejném principu už léta úspěšně staví svůj filmový byznys jistý Troška. A Brie ten film dělala s nějakou motivací, s nějakou výpovědí a zajímá jí, co na to řekne skupina diváků, pro které se v rámci své umělecké tvorby řekněme odevzdala ty velký dospělý bílý muži z maminčina pokojíčku…

#27 percival2 #43 LAZARUS111
3.3.2019 | 14:39:18
sFík

Fascinuje mě jak si každej myslí že to jsou nějaký iluminátský kampaně, neomarxisti… :D Přitom to co Brie říká se vsadím že říká v rámci marketingu filmu. Šuškanda udělá zbytek. To že pár šovinistických křiklounů na film nepůjde je asi jasné a ani nikomu nevadí. Celá tahle habaďůra ohledně silných ženských postav, rovnoprávnosti, bla bla bla časem pomine úplně stejně jako kovbojové zachrańující dívku v nesnázích. Přijde zase něco jiného co budou moc někteří lidi vynášet do nebes a druzí hejtovat.

#27 percival2
3.3.2019 | 16:11:55
percival2

#25 Geek: #26 sFík: Kluci, ono jí to dá to studio sežrat, když se kvůli její politické angažovanosti propadnou tržby a říkejte si co chcete, producentům jde vždy o peníze až v první řadě. Pokud ten film propadne, tak ji nechají ze setrvačnosti (točí se dost dopředu) zemřít v některém z dalších filmů nějakou vtipnou smrtí.

Tolik ženských ke komiksům zase nepřitáhne, aby jim ten feminismus stál za to.

#38 Geek
3.3.2019 | 16:29:40
wistarie

Nejlepší je, jak o aktivismu tady piští stále stejná skupina ideček, která pod každý druhý článek nasází své aktivistické příspěvky. A opravdu pobavila poznámka, jak lidé mají údajně dost aktivismu Marvelu, přičemž ale tyhle filmy každý rok končí jako ty, co přitáhly nejvíc diváků. Počítám asi dialektika bílého heterosexuálního aktivistického alt-right muže. :-)

3.3.2019 | 16:42:02
Vikysek

Vůběc mě to nezajímá tenhle film. Raději zajdu do kina na Shazama nebo Hellboye.

#31 Ratemus
3.3.2019 | 17:32:24
Ratemus

#24 -Skinner-: předpokládám, že máš na mysli World Hulk war, což je totální kravina, kde si autor vymýšlel plno debilit tak aby Hulk vyhrál, postavy byly oslabené a chovaly se nelogicky pro účely komiksu, následně je sám autor za komiks omlouval a v pokračováních se muselo hodně vysvětlovat, jako např že Black Bolt byl Skrull, že Sentry se držel zpátky, že Strange nebyl ve své kůži…Hulk rozhodně není nejsilnější, je plno silnějších bijců smrtelníků, právě Sentry, Thanos, Hyperion, King Hyperion, Silver Surfer, Thor, Beta Ray Bill, Antiman, Blue Marvel, původní Cpt. Marvel, Hercules, Black Bolt a plno dalších, nemluvím o postavách jako Cable, Ghost Rider.....Beyonder, Galactus jsou entity, pro ně je Thanos jen prach za nehtem

ted k tomu filmu, nevím proč to lidi musejí pořád řešit, ještě nedávno se tyhle věci vůbec neřešily…mě třeba nezajímá co řekla, zřejmě je to piča ale no a? mě zajímá film a že je to hlavní hrdinka? co je na tom? je to postava z komiksu a ted holt budou ve filmech mít hlavní roli i ženský…no a jestli řekla něco vyloženě nevhodnýho, tak s ní možná Disney udělá rychlý proces, viz Gunn

3.3.2019 | 19:46:23
Ratemus

#29 Vikysek: taky mám větší hype na Hellboye

#32 percival2 #34 Movego
3.3.2019 | 19:46:43
percival2

#31 Ratemus: Hlavně to bude dospělejší podívaná, jen tam nebude Perlman

#33 Ratemus
3.3.2019 | 20:22:44
Ratemus

#32 percival2: to mi absolutně nevadí, za tuhle novou verzi jsem mnohem radši, už jen trailer je věrnější předloze více než kdy ty dva filmy Tora byly…a zda to bude dospělejší podívaná nevíš protože jsi ještě neviděl Cpt. Marvel, humor bude v obou akorát v Hellboyovi bude více krve a sprosté mluvy, to nepovažuji za nějaké měřítko dospělosti, ale uvidíme

#37 percival2
3.3.2019 | 20:29:45
Movego

#31 Ratemus: No, Hellboye se teda upřímně bojim, ale budu to soudit až to uvidím.

#35 Ratemus
3.3.2019 | 21:33:15
Ratemus

#34 Movego: a tak to má být

3.3.2019 | 21:36:27
wistarie

Trailer na Hellboy tedy vskutku vypadá „dospěle“ :)

4.3.2019 | 0:11:49
percival2

#33 Ratemus: To dospělejší jsem nemyslel inteligencí, ale opravdu těmi potoky krve … teda, že bych na to nenenchal dívat děti ;-) Na Marvelku jdu, bude to takový přelomový film. Až v kině zjistím, jestli je kráva jen ta herečka, nebo nabral MCU jiný, progresivnější směr. To by pak byli čtvrtí Avengers asi posledním filmem, za který bych utratil prachy.

#40 Ratemus
4.3.2019 | 11:07:51
Geek

#27 percival2: Ale ty můj malý pošetilý šmoulo, pokud si případní diváci nenechají podstrkovat věci, které zkrátka nejsou pravda od lidí, kteří na Captain Marvel nemohou přestat myslet a musí se z toho vypovídat, tak bych se o úspěch nebál. Otázka je, co takový nenasytný moloch jako Disney považuje za úspěch. Pokud půjde o brak jako byl například Black Panther, tak na to lidi prostě nepůjdou, nezáležíc na tom, jestli je hlavní postava feministka či byly její výroky demagogicky překrouceny. Tohle zvracení o feminazismu a šikaně bílých mužů to jen celý nafukuje a dělá se problém tam, kde není.

#39 percival2
4.3.2019 | 14:33:34
percival2

#38 Geek: Milé mileniální cokoliv, Aleši. To si nenechávají podsouvat diváci, to o sobě ta pipina dodaleka vytrubuje v rámci svojí levicové agitky.

Pochopil jsem, že potřebovali do kin natáhnout chudší třetinu USA a podle tržeb se jim to Black Pantherem docela i povedlo. Pak to zabili tím, že tomu dali Oscara místo Avengers 3, kteří měli upřímně stejný děj, lepší efekty jen naštěstí nebyli taková agitka.

Od Cpt. Marvel očekávám, že v tom filmu nic takového nebude a celý ten humbuk dělá ta slečna sama. A být na jejím místě, tak si moc nevyskakuju, protože když nase-e producenty, jednoduše se přepíše scénář a v dalším filmu nebude. Jen to, že trvá nějakou dobu, než se film vyprodukuje, dělá trochu setrvačnost.

4.3.2019 | 16:03:00
Ratemus

#37 percival2: tak jasný, ale já bych děti nenechal koukat ani na např Infinity war, kde se lámou drsně vazy, zabijí se tam, genocida a vyvraždění národa před zraky dítěte, zabijí pádem a záběr na mrtvolu, myšlenka vyhlazení civilizací pro vyšší dobro a celkově motivace Thanose ala Hitler…no prostě ani to nepovažuji za dětská témata…to samé např Civil war, kde je přímý záběr na zabití celkem drsným způsobem Starkových…já mám tedy 12 letou dceru no a druhá bude mít dva roky takže pro ní ještě není vůbec nic

4.3.2019 | 21:34:54
LAZARUS111

#14 Lex Luthor: Pravdu mas

5.3.2019 | 1:00:48
LAZARUS111

#21 Pumppish- 69: Ale rozhodne nieje najsilnejsia Kapitan Marvel.

#45 Ratemus
5.3.2019 | 1:02:30
LAZARUS111

#25 Geek: A ty niesi normalny ze? Ty si proste dalsi skurveny LIBERAL

5.3.2019 | 1:07:08
LAZARUS111

A co ta Brie povedala?

5.3.2019 | 1:17:24
Ratemus

#42 LAZARUS111: není, v komiksech je Cpt. Marvel průměrně silnou, i Iron man ji porazil, Spiderman ji dokáže zatopit neli porazit…je to trapný, co z ní dělají, nejmocnější hrdina MCU? to mě poser

#46 LAZARUS111
5.3.2019 | 14:37:49
LAZARUS111

#45 Ratemus: ved prave

5.3.2019 | 15:13:05
Fossilus

Řeknu to takhle. Captain Marvel projde protože na to lidé půjdou jen z principu že je to před posledníma Avengerama. Nicméně pokud by měla vzniknout něco jako Cpt. Marvel 2 a Brie nebude držet hubu tak ji to fanoušci dají sežrat úplně stejně jak tomu bylo u Star Wars v poslední době. . .

#48 LAZARUS111
6.3.2019 | 0:17:14
LAZARUS111

#47 Fossilus: tiez si myslim

6.3.2019 | 23:45:33
LAZARUS111

A keby drzala hubu tak by vecsinu fanusikov ani nezaujimalo ani nestvalo ze je to zenska postava.

6.3.2019 | 23:49:05
stui22

Na film jsem se těšil, i když jsem měl obavu že Brie má v obličeji stejně citu jak svého času Kristen Stewart. Každopádně myslím si že nikdo nemá problém s tím že je tam žena, jen řeci Brie jsou dost postavené na hlavu. A upřímně nadávat někomu že se mu nelíbil A Wrinkle in Time, protože je to velmi podprůměrný film, je podle mně hodně nesmysl a zní to jak kdyby nezvládala kritiku. A myslím si že kdyby nebylo jejich řečí nikdo jí nenadává a film v pořádku projde jako to bylo u Wonder women. Nemyslím si že by ji zabili nebo stáhli ale jestli se ukáže že její řeči mají vliv na prodeje filmu snad jí aspoň někdo vysvětlí že její řeči nemají nic společného s tím že ji někdo utiskuje ale s tím že prostě někomu se nelíbí a tak to vždycky bude. A nejsem si jistý jak to bylo, ale neregistroval jsem útoky na capt. marvel do těch jejích opakujících se výroku.

7.3.2019 | 11:03:37
stui22

Aha tak ona tam ani nehrála. Prostě jen brečí že se lidem(čti zlý staří bíli muži) nelíbí film. Upřímně já miluju pohádky a taky mi ten film přišel dost slabý. A všeobecně její tvrzení je příliš mnoho mužských kritiků podle téhle studie(která sice hodnotí jen jeden faktor) a že by tam měli dosazovat více žen je šílený. Možná by to měli dělat lidé, které to baví, nebo lidé kteří jsou na to kvalifikování a ne ti kterých je tam málo(ale ve skutečnosti jim nikdo nebrání to dělat.) Viz rozhovor. https://www.youtube.com/watch?…

7.3.2019 | 11:55:44
percival2

Hele, k tomu feminismu. Už Franta Fuka psal a já to po včerejšku potvrzuju, že ve filmu opravdu není žádná taková agitka, jakou si neodpustili například v Black Pantherovi. Ani náznak. Možná je příběh pilotek natolik silný, že to tu slečnu přimělo k výronům v médiích.

#53 Ratemus
8.3.2019 | 12:23:48
Ratemus

#52 percival2: právě že tam vůbec nic z toho není, to už ve WW něco je, ale zde ne

13.3.2019 | 23:26:43
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Aktuální film

Spider-Man: Far From Home


Premiéra: 4.7.2019
Režie: Jon Watts
Scénář: Chris McKenna, Erik Sommers
Hudba: Michael Giacchino
Hrají: Tom Holland, Jacob Batalon, Zendaya, Jake Gyllenhaal, Marisa Tomei, Angourie Rice, Hemky Madera, Numan Acar, Samuel L. Jackson, Cobie Smulders, Martin Starr, Jon Favreau, Tony Revolori a další 

VAŠE HODNOCENÍ
PROFIL FILMU
OHODNOŤTE POSTAVY – Již brzy
RECENZE FILMU

Marvel Cinematic Universe

PRVNÍ FÁZE

 

DRUHÁ FÁZE

 

TŘETÍ FÁZE

 

Reklama

Postavy

Reklama

Galerie

Galerie