Avengers Deset věcí, které byste měli vědět před zhlédnutím filmu Black Widow

Deset věcí, které byste měli vědět před zhlédnutím filmu Black Widow

Deset věcí, které byste měli vědět před zhlédnutím filmu Black Widow

Už zítra má premiéru snímek Black Widow, ale pár vzácných předpremiér je již dnes. Jedná se vůbec o první MCU film, který otevře dveře do čtvrté fáze. A na premiéru jsme se pěkně načekali. Připravili jsme si pro vás deset zajímavostí, které byste měli vědět před návštěvou kina.

25 0
7.7.2021

1. Příběh je z minulosti

Možná jste všichni hladoví po ději, co se stalo po Endgame a Far From Home, ale budete si muset zkrátka počkat. První film čtvrté fáze nás vezme do minulosti a to konkrétně do období mezi filmy Civil War a Infinity War. Příběh nás má provést kritickými momenty života Black Widow. Zároveň máme z tohoto filmu pochopit, proč se dokázala Natasha tak snadno obětovat v Endgame.

2. Jedná se o poslední film Scarlett Johansson v MCU 

Stejně jako její kolegové, tak i Scarlett Johansson hledala vhodnou příležitost, jak skončit své účinkování v MCU. Jako Black Widow se celkem objevila v úctyhodných 12 filmech, což je slušný počet. Johansson tak končí svou pouť sólovým filmem, který ji byl slibován již dlouho, ale studio mělo trochu pomalejší rozjezd s filmy, kdy hlavní roli měla právě žena. Johansson je ale odhodlaná roli definitivně opustit.


3. Režisérka věří, že příběh má prostor pro pokračování 

I když to malinko odporuje odstavci výše, tak je to pravda. Režisérka Cate Shortland věří, že příběh je dostatečný silný, abychom se dočkali pokračování či dokonce celé trilogie. Samozřejmě už by to bylo bez Scarlett Johansson. Jelikož se ale ve snímku představí i jiné Černé vdovy, nebylo by problém udělat pokračování s nějakou nástupkyní. O své slovo se hlasitě hlásí Florence Pugh.

(Konečně se poznáme s Natashy zajímavou rodinkou. Foto: Disney)

4. Film se poohlédne po hnutích MeToo, Time’s Up a dalších podobných 

Jedná se především o film, který se plně soustředí na ženy a pod taktovkou ho měla taktéž žena – režisérka Cate Shortland. Holky si jasně před natáčením řekly, že by bylo dobré, kdyby se film nějakým způsobem otřel či nevyjádřil k hnutím, které v posledních letech hýbaly Hollywoodem. Zatím konkrétně nevíme, co si pod tím představit. Jelikož ale program Černé vdovy nebyl úplně oficiální, něco vymyslet s právě aktuálními hnutími nebude asi až tak těžké.

5. Zájem o režisérství mělo hodně mužů, studio ale chtělo ženu 

Natočit film pro Marvel Studios má mnoho výhod – režisér se přinejhorším zviditelní a určitě se dostane do hledáčku i jiných, filmových studií. O režii Black Widow tak logicky projevilo zájem mnoho režisérů včetně talentovaného Neila Marshalla, který je sice spíše seriálovým režisérem, nicméně svůj talent dokázal třeba u seriálů jako jsou Westworld či Game of Thrones. Studio ovšem nestálo o muže. Vybíralo pouze z žen, kterým v minulosti příliš prostoru Marvel Studios nedávalo a v podstatě ani nenabízelo.

6. Nečekaně dlouho odkládaná premiéra

Film měl jít do kin v dubnu 2020 a otevřít pomyslné dveře čtvrté fáze. Přišla koronavirová krize, která vše změnila. Film byl několikrát odsunut a pevné datum premiéry našel až nyní v červenci 2021. Filmy z dílny Marvel Studios jsou většinou pečlivě plánovány a pod velkým drobnohledem, takže se takovéto odsuny nedějí často (to se samozřejmě nedá říci o konkurenčních filmech DC, pozn. red.). Letošní červenec ale již stoprocentně vyjde.

7. Propojení s The Falcon and The Winter Soldier 

Black Widow se poprvé měla představit Valentina Allegra de Fontaine. Tam jsme ji měli vidět poprvé, ale jelikož jsme se nakonec dočkali seriálu The Falcon and The Winter Soldier o několik měsíců dříve, záhadnou Val jsme viděli poprvé tam. Její cameo ve filmu mělo tak podtrhnout propojení filmů a seriálů v MCU, nyní tomu bude stejně, bohužel jen víme, že se Val v Black Widow objeví. Kdyby byl zachován původní časový harmonogram, alespoň jeden výskyt Val by byl pro nás překvapením.

(Svůj typicky černý kostým vymění i za ryze bílý. Foto: Disney)

8. Premiéra v kinech a zároveň i na Disney+

Jedná se také o první MCU film, který půjde do kin a také rovnou na streamovací služby. Po pandemii Covid-19 je nutné změnit strategii. Nikdo neví, zda se filmům z MCU bude v kinech tak skvěle dařit, jako tomu bylo před pandemií. Miliardové tržby nebyly již nedosažitelné, ale zpravidla se jejich překonání či atakování očekávalo. Jak to bude teď, napoví příští dny. Film jde ale zároveň i na Disney+, kde si ho předplatitelé mohou pustit za dalších extra 30 dolarů.

9. Konečný sestřih filmu se nijak neměnil

V dubnu 2020 byl film připravený jít do kin, ale kvůli koronaviru tomu tak nebylo. Tvůrci tak dostali rok a půl zdarma, aby vyladili efekty, upravili hudbu či vylepšili střih jednotlivých scén. Někteří tvůrci by to brali jako dar z nebes, dokončování blockbusterů se většinou finišuje pod enormním tlakem za pět minut dvanáct. Tady se ovšem vše stihlo, a tak režisérka Cate Shortland mohla v klídku odpočívat. Nic v koronavirové krizi neměnila.

Příběh mapuje rodinné drama

Příběh Black Widow pojednává o záhadném spiknutí, které Natashe bude náramně povědomé. Cesty případu ji dovedou až ke své komplikované minulosti, kterou chtěla nejradši pohřbít. Aby Natasha případ rozlouskla, musí vypustit své kostlivce ze skříně, udobřit se z rodinou, zahojit staré jizvy a postavit se Taskmasterovi. Během celého příběhu odtajňujeme důležité milníky života Natashy tak, abychom pochopili její pohnutky v dalších (resp. předchozích) filmech.

Těšíte se na film? Zajdete si i tak v těchto vedrech do kina?

Diskuze /22

Filip Ondrej

„Johansson tak končí svou poušť“ – prosím změňte na pouť

7.7.2021 | 19:28:50
Beranir

joo 4 a 5 spolu s tím co vypouštěla Johansson při interview mi říká, že tohle radši vynechám

#3 LAZARUS111
7.7.2021 | 21:20:17
LAZARUS111

#2 Beranir: Socializmus na večné časy, tiež sa mi s toho zdvíha žalúdok.

#4 Beranir
7.7.2021 | 22:55:08
Beranir

#3 LAZARUS111: tohle není ani socialismus, tohle je prostě stupidita, na sílu naroubovaná politika je dycky špatně, vybírat někoho podle kritérií které nemají co dělat s jejich prací (pohlaví u režiséra) je dycky špatně a poštvat si proti sobě polovinu potencionálních zákazníků tím, že řekneš že produkt není určen pro ně je taky světe div se dycky špatně.

#6 LAZARUS111
7.7.2021 | 23:23:41
Railbot

„Studio ovšem nestálo o muže“. Takže ukázkový příklad diskriminace na základě pohlaví. Hnus, hnus. Na tenhle film ze zásady do kina nepůjdu.

#7 LAZARUS111 #10 MiqueEala #20 Camaris
8.7.2021 | 0:39:40
LAZARUS111

#4 Beranir: To máš vlastne pravdu to nerobili ani komunisti to čo je dnes. Mám pocit že niesom hodný toho filmu ako muž.

8.7.2021 | 2:43:42
LAZARUS111

#5 Railbot: Máš pravdu. Kde je to Black Widowské že ju nezaujíma politika. MALA ZOSTAŤ NESTRANNÁ.

8.7.2021 | 2:46:51
Kerneas

Zajímalo by mě, kolika lidem skutečně záleží na těch politických blábolech. Od filmu čekám akci a postavy z komiksů, a ne propagaci politiky. Ale asi nejsem dost woke…

#9 Beranir
8.7.2021 | 11:03:26
Beranir

#8 Kerneas: no ono se stačí podívat na výdělky všech těch woke filmů a uvidíš, že moc lidem na tom nezáleží a těm, kterým na tom záleží, nebo to aspon říkají se za to stejně nechce platit, jen pak na twitter napíšou nějakej koment

8.7.2021 | 11:47:31
MiqueEala

#5 Railbot: Starosti mi dělá hlavně to, že to dali nezkušené režisérce. Viděli jsme, jak absolutně příšerně dopadla WonderWoman. Ženy celkově to scifi a fantasy moc neumí.

#11 PecaCZE #12 beat #13 WolverineCzE
8.7.2021 | 16:32:46
PecaCZE

Takový starosti jako vy já nemám. Pokud tam něco takovýho bude, tak jen zmínka a film o tom nebude, tak o co jde.

#10 MiqueEala: Je to MCU, dohlíží na to víc lidí jak jeden režisér, takže se nebojim.

8.7.2021 | 19:39:59
beat

#10 MiqueEala: s kludom v srdci ti mozem povedat, ze odviedla celkom solidnu robotu a ulohu splnila, napriek tomu musim vytknut nejake veci ale kedze je film v kinach, tak si svoj nazor zatial ponecham. Niektore veci sa mi vsak nepacili ci ux na samotnom snimku a zmeny oproti komiksu (za co vsak nemoze ani tak reziser, v tomto pripade reziserka)

8.7.2021 | 21:06:38
WolverineCzE

#10 MiqueEala: Spíš filmy neumí celkově co jsou akčnější

8.7.2021 | 23:13:53
caspr

Film byl super

8.7.2021 | 23:30:09
ori

Tak zjavne ide o to že je to film o žene tak ženská režisérka sa do toho bude vedieť viac vcítiť ako keby to robil chlap.

#16 Beranir #17 LAZARUS111
redaktor
9.7.2021 | 15:30:25
Beranir

#15 ori: jo protože nejdůležitější atribut u Black Widow, věc, která ji definuje nade vše, je fakt, že je to ženská.

9.7.2021 | 19:51:51
LAZARUS111

#15 ori: Jasné a keď bude film o bielom heterosexualnom mužskom superhrdinovy tak sa do toho bude vedieť vcítiť rovnaký režisér, AHA ONO TO TAK NIEJE.

9.7.2021 | 21:33:15
Hunter12

Pozor, spoiler k filmu: Nuda od začátku do konce! A to doslova. Vím, že budu asi jediný, komu se film 100% nelíbil, ale je to tak. Děj nudný. Všemi opěvovaný Red Guardian byl pro mne naprosto nezáživným trapáčkem. Při bitvách jsem skoro usínal. Opravdu jsem se musel přemáhat, abych neusnul. Je to pro mne znamení, že MCU již není pro mne. Seriál WandaVision se mi nelíbil. Falcon a Winter Soldier byl pro mne, až na poslední epizodu, úžasný. Ale zase mi znechutil Sama a Sharon, které jsem dříve měl rád. U Lokiho jsem viděl pouze prvních 20 minut první epizody a musím říct, že ani nemám chuť v tom pokračovat. Možná se jednou přemůžu a ten seriál dokoukám, ale v tuto chvíli je můj zájem o MCU, po řadě zklamání, na nule.

10.7.2021 | 22:58:30
Babylonian

4 a 5 je tak hrozně stupidní. Celkově to vybírání režisérů podle pohlaví nebo rasy dělá víc škody než dobroty.

11.7.2021 | 15:33:14
Camaris

#5 Railbot: Zajímavost: Ve všech scénách, kde vidíme Taskmastera s helmou, je herec/doubler Andy Lister. (Můžete si všimnout typicky mužské stavby těla, když bojuje s Black Widow).

#21 Camaris
13.7.2021 | 22:32:49
Camaris

#20 Camaris: Zajímavost 2: Herečka Olga Kurylenko, která „hraje“ Taskmaster, je o 5 let starší než Scarlett Johansson. Přitom ve filmu jí vidíme jako malou dívku, která přežije útok Black widow a znovu se s ní shledá o 8 let později.

13.7.2021 | 22:37:21
LAZARUS111

Tak som to videl bohužial. Apsolutne nezaujímavé.

14.7.2021 | 19:58:05
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Aktuální film

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings


Premiéra: 2.9.2021
Režie: Destin Daniel Cretton
Scénář: Dave Callaham, Destin Daniel Cretton, Andrew Lanham
Hudba: Joel P. West
Hrají: Simu Liu, Awkwafina, Tony Chiu-Wai Leung, Fala Chen, Florian Munteanu, Ronny Chieng, Michelle Yeoh, Meng'er Zhang, Benedict Wong, Andy Le a další 

VAŠE HODNOCENÍ
PROFIL FILMU
OHODNOŤTE POSTAVY
RECENZE FILMU

Nejlepší postavy - Black Widow

Reklama

Zajímavosti

První dojmy ze snímku Shang-Chi a legenda o deseti prstenech

První dojmy ze snímku Shang-Chi a legenda o deseti prstenech

V Los Angeles proběhla slavnostní premiéra snímku Shang-Chi a legenda o deseti prstenech, která nám dává zavzpomínat na staré časy, kde slavnostní premiéry byly ještě před koronavirovou pandemií zcela běžné. Jaké jsou tedy první ohlasy na tuto MCU novinku?

Reklama

Marvel Cinematic Universe

PRVNÍ FÁZE

 

DRUHÁ FÁZE

 

TŘETÍ FÁZE

 

ČTVRTÁ FÁZE

Galerie

Galerie

Předchozí film

Black Widow


Premiéra: 7.7.2021
Režie: Cate Shortland
Scénář: Ned Benson, Jac Schaeffer, Eric Pearson
Hudba: Lorne Balfe
Hrají: Scarlett Johansson, Florence Pugh, Rachel Weisz, David Harbour, O-T Fagbenle, Ray Winstone, William Hurt, Robert Downey Jr., Michelle Lee, Yolanda Lynes, Nanna Blondell, Ever Anderson, Olivier Richters, Marce Dorian, Ryan Kiera Armstrong, Violet McGraw a další 

VAŠE HODNOCENÍ
PROFIL FILMU
OHODNOŤTE POSTAVY
RECENZE FILMU