Avengers Disney znovu najal Jamese Gunna, který se postará o režii Guardians of the Galaxy 3

Disney znovu najal Jamese Gunna, který se postará o režii Guardians of the Galaxy 3

Disney znovu najal Jamese Gunna, který se postará o režii Guardians of the Galaxy 3

Toto není předčasný Apríl, ale oficiálně potvrzená zpráva. Po měsíčních tahanicích, kdy byl James Gunn na hodinu vyhozen od Marvelu, ho nyní myšák bere zpět pod svá křídla a vítá ho do své velké rodiny. Gunn se postará o třetí Strážce a je opět na palubě. Co na to říkáte?

76 1
16.3.2019

Celá zpráva působí jako vtip Disneyho, ale James Gunn je zpět u kormidla. Před pár měsíci byl studiem Disney vyhozen za své příspěvky a statusy na sociálních sítích, jež psal před lety, a které měly často sexuální podtext, známky pedofilie a vulgarismu obecně. Gunn se za své příspěvky omluvil, jenže to už bylo pozdě. Zkrátka takovýto člověk nemůže patřit do rodiny Disneyho, která produkuje filmy především pro ty nejmenší.

Náhle se spustila velká lavina, kdy se začali bát i jiní režiséři, a tak třeba Rian Johnson začal zpětně promazávat svůj profil, kdyby se náhodou Disneymu něco nelíbilo. O Gunna projevilo velký zájem studio Warner Brothers, které ho pověřilo napsáním scénáře pro Sebevražedný oddíl 2 včetně režie. Strážci galaxie 3 byli odloženi na neurčito, pouze bylo přislíbeno, že se použije původní Gunnův scénář.


(Takto nechápavě se asi všichni museli tvářit, když Disney oznámilo Gunnův návrat. Foto: Disney)

Podpora návratu Gunna byla opravdu velká, vznikaly petice, ale nikdo z nás zřejmě nevěřil, že Disney vezme své slovo zpět. Jak by přece jedno z největších studií vypadalo před diváky? No, naprosto směšně. Což se nakonec stalo. Disney najalo Gunna zpět, všechny hříchy jsou odpuštěny a může se začít točit nanovo. Jakmile Gunn dokončí Sebevražedný oddíl 2, vrhne se na Strážce.

Je možné na celé kauze hledat něco pozitivního? Určitě. Jednak tu máme režiséra, který je schopen natáčet dva komiksové filmy pro různá komiksová a především pro konkurenční studia. Možná je to příznak věcí budoucích, kdy něco takového bude zcela běžné a přirozené. Gunnův návrat také může znamenat to, že studio konečně začalo poslouchat fanoušky a nechce se vydat riskantnějších cestou (viz Star Wars), kdy budou tvůrci na fanoušky zcela kašlat.

Je také klidně možné, že je to celé pouze fikce a jedná se jen o velký reklamní tah Disneyho, kterým se zviditelnil a vystrašil všechny své podřízené, kdyby náhodou v budoucnu chtěli psát nějaké nezdvořilé statusy, chovali se neslušně ke svým ženám apod. Teď už stačí jen zpráva, že Piráti z Karibiku nepůjdou natočit bez Johnnyho Deppa a máme vyhráno.

Jste rádi, že se Gunn vrátil? A jak na vás působí celá tato kauza?

Zdroj: ComicBook.com

Diskuze /15

PecaCZE

Beztak ho nikdy nevyhodili a tajně spolupracovali, druhý vysvětlení je, že tohle je prostě amerika :D

16.3.2019 | 18:09:57
percival2

Jen potvrzení toho, že pravidla platí jen pro někoho …

16.3.2019 | 19:15:38
Yanek

Někdo si u Disneyho uvědomil, kam tahle socanská hyperkorektnost vede a že ti, co pálí čarodějnice, nedopustí aby ohně vyhasly a budou shánět další a další oběti a tak to prostě zarazil, ať se elfové třeba poserou.

16.3.2019 | 19:43:05
Ratemus

ted ještě Depp do Pirátů a pohoda…

16.3.2019 | 20:12:00
Geek

A on se ještě omlouval, to neměl, nebylo totiž za co. Nemělo by nikdy zapadnout, že Gunn byl vyhozen čistě kvůli kritice Trumpa a údajné pedofilní tweety vytažené jeho ultras byly pouze falešnou záminku k tomuto. Tohle minimálně také o lecčems vypovídá… Takže reálně zdravý rozum zvítězil, ale že bych z toho měl nějakou radost se říct nedá, po rozplizlých a vyvanutých druhých Strážcích by tvůrčí změna trojce prospěla jako sůl.

#10 Zilwicky #11 Beranir
16.3.2019 | 20:21:58
johnsmith182

To asi Trumpovci a fans republikánů nezkousnou, že se vrátil a to jejich udávání kvůli starým vtipúm na twitteru je humus

16.3.2019 | 21:42:10
agent thompson

Ano síla davu zvítězila

16.3.2019 | 22:59:33
WolverineCzE

stejnak za chvili ho vyhodi protoze je to Disney a ty poštvou i herce

17.3.2019 | 7:04:25
Lex Luthor

Super jsem rád, že je zpátky

17.3.2019 | 8:18:58
Zilwicky

#5 Geek: Súhlasím že dvojka bola o dost slabšia ( konkrétne sa mi nepáči co porobili s Drax-om) ale zase na druhú stranu ked sa pozrieme co porobil Johnson s SW:8, tak sa uz bojím takéhoto striedania režisérov. Samozrejme.. mohlo by to byť lepšie, alebo ovela horsie – je to koniec koncov stále ten istý Disney :)

17.3.2019 | 8:45:01
Beranir

#5 Geek: cože? to to je vtip že jo? ty si opravdu upřímně myslíš, že v leftywoodu by někdo, kdokoliv přišel o práci protože kritizoval Trumpa? víš že to by museli vyhodit asi 98% celýho herního průmyslu pokud by to byla pravda že jo? a to já ani nevěděl že Gunn Trumpa nějak extra kritizoval, jsou tady jiní, kteří si na té kritice v poslední době založily celý kariéry

#14 Railbot
17.3.2019 | 10:54:10
-Skinner-

Je to dobrá správa. James Gunn bude jediným režisérom v MCU ktorý dokončí trilógiu. Dúfam, že si uvedomí chyby dvojky a trojka bude oveľa lepšia.

17.3.2019 | 11:44:00
Horyo

Vůbec to nemá nic společného s tím že má režírovat suicide squad 2 :D :D

17.3.2019 | 11:46:20
Railbot

#11 Beranir: abys věděl, že ostře kritizoval Trumpa, stačilo třeba sledovat jeho twitter. Nijak se tím netajil. A jelikož výkonní ředitelé Disney Trumpa podporují i jako sponzoři, tak to bylo dost nekompatibilní.

#15 Beranir
17.3.2019 | 21:43:12
Beranir

#14 Railbot: ten twitter ze kterýho vymazal 15 000 příspěvků jo tak ten nesleduju a proti Trumpovi se ostře ohrazuje každej druhej herec v celým jejich univerzu, například Chris Ewans. Kritika Trumpa se v hollywoodu a v celé levici ameriky stala až sektářským pravidlem, možná mu to moc u disney moc nepomohlo, ale já prostě neuvěřím, že disney vyhodilo režiséra extrémně úspěšné série protože Trump

17.3.2019 | 21:54:00
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Aktuální film

Spider-Man: Far From Home


Premiéra: 4.7.2019
Režie: Jon Watts
Scénář: Chris McKenna, Erik Sommers
Hudba: Michael Giacchino
Hrají: Tom Holland, Jacob Batalon, Zendaya, Jake Gyllenhaal, Marisa Tomei, Angourie Rice, Hemky Madera, Numan Acar, Samuel L. Jackson, Cobie Smulders, Martin Starr, Jon Favreau, Tony Revolori a další 

VAŠE HODNOCENÍ
PROFIL FILMU
OHODNOŤTE POSTAVY – Již brzy
RECENZE FILMU

Marvel Cinematic Universe

PRVNÍ FÁZE

 

DRUHÁ FÁZE

 

TŘETÍ FÁZE

 

Reklama

Postavy

Reklama

Galerie

Galerie