Dostali jsme se s Kangem opět na začátek?

Dostali jsme se s Kangem opět na začátek?

Film Ant-Man and the Wasp: Quantumania nám (znovu)představil záporáka Kanga, který bude zatápět našim hrdinům a vlastně celému mnohovesmíru v dalších filmech. Představení onoho padoucha bylo provedeno na jedničku, ale má to jeden háček. Článek obsahuje spoilery.

7 0
23.2.2023

Pokud jste doposud neviděli film Ant-Man and the Wasp: Quantumania, tak se prosím vraťte ke článku, jakmile ho uvidíte. Toto je poslední varování.

Dá se říci, že v první hodince záporák Kang (ohodnoťte postavu zde) prakticky není, ale jeho přítomnost je cítit z každé scény. Mluví se o něm, vyhodnocují se jeho činy a chování, víme, že zpovzdálí se formuje určité nebezpečí. Ve druhé hodince se nám Kang představuje na plné obrátky. Jde z něj strach, respekt a cítíme v něm patřičnou zuřivost.

Šmrnc tomu dodává Jonathan Majors, který byl opravdu skvělou volbou a dokáže zvládnout několik různých poloh Kanga naráz. Konečně tu tak po delší době máme opět záporáka, který za to stojí. Tak v čem ale tkví problém tentokrát? V samotném závěru filmu, kdy opět líný scénář posílá celého našeho Kanga do kopru a my opět nevíme, co si máme myslet.

(Dostali jsme se s Kangem opět na začátek? Foto: Disney)

Kang v poslední čtvrtině snímku nečině přihlíží bitvě, kterou by mohl stoprocentně zastavit. Ještě o půl hodinu dozadu působil jako nepřekonatelná bytost ovládající telekinezi, která by si poradila s každičkou bytostí v kvantové říši. Ale když mu Ant-Man ničí jeho vybudované Impérium, Kang pouze civí a civí. A přihlíží až tak dlouho, až je v závěrečné bitvě poražen Ant-Manem, Wasp a mravenci (!).

To to zase náš nový záporák dopadl. Aby toho nebylo málo, tak rovnou v tom díle zemřel, tudíž vývoj postavy po celou dobu filmu můžeme opět hodit do koše. Vypadá to totiž, že v příštím díle se setkáme s jiným Kangem, nebo lépe řečeno – s jinými Kangy. Ty budeme postupně poznávat a naši hrdinové je postupně ničit. Opakuje se tak situace jako v seriálu Loki, kde jsme se s určitou variantou Kanga setkali poprvé (a taky naposledy).

Asi si budeme muset zvyknout na tento nový přístup k záporné postavě. Původně jsme totiž čekali, že ten Kang, kterého poznáme nyní v Ant-Man and the Wasp: Quantumania, bude taktéž ten, který bude bojovat proti všem Avengers. Samozřejmě neházíme flintu do žita a třeba tomu tak bude, potitulková scéna filmu spíše ale tvrdí opak. Tak uvidíme, jak to dopadne.

A jak vám se líbilo představení největšího záporáka páté a šesté fáze?

Diskuze /6

Oveckoun

Já nevím. Změnil se Marvel, nebo diváci? Kvalitou jsou si všechny MCU filmy (podle mého názoru) velmi podobné už od Ironmana 2. Jeden jako druhý. Nebál bych se říct podle šablony akce-vtípek-akce-vážný moment-akce-vtípek. Vyjímku tvoří Winter Soldier, Ragnarok, Civil War a první Guardians. Proč? Protože jsou ty filmy prostě jiné. Experimenty probíhají v seriálové tvorbě, tam ale dostanou čočku, protože to zase není „dost“ Marvelovské… Přitom ty filmy nejsou Kubrick, Spielberg, Scorsese nebo Nolan. Jsou to „jen“ Transformers pro novou generaci. Když produkují zisk z reklam a lístků, budou pořád stejné.

Nevím, kolikátý film v pořadí je už tenhle díl Ant-Mana. Ani nevím, co bude dál. Asi je mi to už jedno. Prostě mi už smrdí stejně, jako Walking Dead, upírské seriály, nebo další značky, které jedou na setrvačnost a neví, kdy umřít.

Byla to legrace. Díky za vzpomínky. Já už ale raději vystoupím.

P.S. tohle není trolling, nebo hate kvůli čemukoliv. Prostě to tak cítím a možná nejsem sám.

#2 PecaCZE #3 diseased
23.2.2023 | 19:24:10
PecaCZE

#1 Oveckoun: Nejsi sám. Feige už údajně nedrží MCU pevnou rukou a filmy nemaj směr. Infinity saga skončila a s ní i MCU ( čest výjimkám ). Seriály si takhle vzpomenu jen že se mi líbilo WandaVision a jak říkáš marvelovský Hawkeye. Jen nesouhlasím s těmi filmy co jsi zmínil. Akorát Kapitán Amerika jsou víc vážnější filmy, ale i tam se objevují postavy který vtisknou svůj humor.

23.2.2023 | 19:47:07
diseased

#1 Oveckoun: Více se změnili diváci. Marvel jede stejnou šablonu pořád dokola a v tom je ten problém. Je to pořád to stejné. Nic co by překvapilo. Hrdina bojující proti hrozně ohrožující celou planetu, vesmír nebo čas celkově na milion způsobů. Jak jsem ještě před pár lety byl natěšený na novou Marvelovku a musel jsem být na premiéře, tak dneska klidně až půl roku po vydání na Disney+ a některé filmy jsem neviděl vůbec. Jsem zvědavý, jak dlouho tahle šablona MCU vydrží.

#5 ori
24.2.2023 | 7:55:37
Bad_Wolf

Ale to je od začiatku to isté MCU filmy sú točené pre masy a nie pre fanúšikov. Pokiaľ im to bude prinášať peniaze to tak aj ostane.

24.2.2023 | 9:16:37
ori

#3 diseased: Skôr zostarli, tých čo kedysi sedeli v kine na prvých filmoch to už nebaví, ale nových mladých divákov nové filmy bavia tak ako kedysi ich predchodcov bavili staré filmy.

webmaster
24.2.2023 | 15:30:22
LAZARUS111

S filmom som bol docela spokojný.

26.2.2023 | 21:23:10
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nejlepší postavy: Ant-Man

Reklama

Předchozí film

Black Panther: Wakanda Forever


Premiéra: 10.11.2022
Režie: Ryan Coogler
Hudba: Ludwig Göransson
Hrají: Letitia Wright, Lupita Nyong'o, Winston Duke, Angela Bassett, Danai Gurira, Martin Freeman, Tenoch Huerta Mejía, Michaela Coel, Florence Kasumba, Dominique Thorne, Curtis Bannister, Daniel Kaluuya, Isaach De Bankolé, Mabel Cadena, Hari Nef, Rebecca Quin, Gigi Bermingham, Grace Junot, Kamaru Usman a dalšíí 

VAŠE HODNOCENÍ
PROFIL FILMU
OHODNOŤTE POSTAVY
RECENZE FILMU

Důležité články k filmu:

Tenoch Huerta neuměl před rolí Namora plavat
Rihanna nazpívala singl k filmu
První ohlasy na film Wakanda Forever
Jaký časový skok nás čeká ve filmu?
Jak dlouhý bude film?

Zajímavosti

Chris Hemsworth naznačuje, že jeho další výprava s Thorem může být poslední

Chris Hemsworth naznačuje, že jeho další výprava s Thorem může být poslední

Ne každý herec chce zůstat v jedné roli do konce života. Zvlášť ten, co nemá o nabídky nouze. Chris Hemsowrth patří k áčkovým hvězdám Hollywoodu. A i když ho role Thora nesmírně baví, nyní sám přiznává, že jeho další výprava může být ta poslední. Proč tak najednou?

Marvel Cinematic Universe

PRVNÍ FÁZE

 

DRUHÁ FÁZE

 

TŘETÍ FÁZE

 

ČTVRTÁ FÁZE

 

PÁTÁ FÁZE

Galerie

Galerie

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama