Avengers Emily Blunt vypráví o tom, jak mohla být Black Widow, špatné smlouvě s Foxem a obecně komiksových filmech

Emily Blunt vypráví o tom, jak mohla být Black Widow, špatné smlouvě s Foxem a obecně komiksových filmech

Emily Blunt vypráví o tom, jak mohla být Black Widow, špatné smlouvě s Foxem a obecně komiksových filmech

Když se dnes řekne Black Widow, většina z nás si vybaví Scarlett Johansson. Ještě před filmem Iron Man 2 byla ale role nabídnuta Emily Blunt, která by se Natashy taktéž zhostila více než důstojně. Proč to nakonec nevyšlo? A byla to vůbec volba samotné herečky?

17 0
14.5.2021

Psal se rok 2009 a Marvel Studios nabídlo roli Black Widow herečce Emily Blunt. Postava se poprvé měla objevit ve filmu Iron Man 2. Herečka během rozhovoru pro The Howard Stern Show přiznala, že komiksové filmy úplně nemusí. Člověk se tam totiž neupíše pouze jednomu projektu, ale v podstatě jde o nekonečný seriál, které jí obecně moc nevyhovují.

Nicméně role Black Widow ji velice lákala. Bylo to čistě z toho důvodu, že herečka chtěla pracovat s Roberten Downeym Jr., kterého již pár let obdivovala. A bývala by na nabídku kývla, ale nemohla. V době, kdy se natáčel Iron Man 2, probíhalo i natáčení Gulliverových cest. Možná si na tento propadák z roku 2010 vzpomínáte, film v kinech naprosto selhal a odnesl si v podstatě jen špatné recenze.


Když se herečka ohlédne zpět, věděla, že nepřijmout roli Black Widow je chyba, v té době ale nemohla nic dělat. Přiznala, že v Gulliverových cestách ani být nechtěla. Studiu Fox se ovšem upsala pro roli ve filmu The Devil Wears Prada. V kontraktu ale bylo jasně dané, že herečka pro studio natočí ještě jeden nespecifikovaný projekt.

(A takhle nějak to mohlo dopadnout. Hodila by se Emily na roli Černé vdovy? Foto: Disney)

A hádejte, co se stalo. Tím projektem byly právě Gulliverovy cesty. Když tedy přišla nabídka na Black Widow, Emily nechtěla roli odmítnout, ale kvůli smluvním závazkům k Foxu tak učinit musela. Když následně Gulliverovy cesty neuspěly v kinech a kritici se na ní po premiéře pěkně vyřádili, herečka sice litovala, ale nemohla toho už moc udělat. Pouze přihlížet, jak druhý Iron Man slaví úspěch (nicméně tehdy se jednalo také o menší zklamání oproti prvnímu dílu a studio nebylo úplně spokojené, pozn. red.).

Co to pro herečku znamenalo do budoucna? O svých kontraktech začala tvrdě vyjednávat a ráda se upisovala projektům, které ji zajímaly. Nechtěla mít ve smlouvě klauzule, že pro studio natočí další nespecifikovaný film, ve kterém v podstatě ani nebude mít zájem hrát. Nyní je sice pozdě na Black Widow, ale Emily Blunt se stále může objevit jako Sue Storm v připravované Fantastické čtyřce.

Fanoušci již několikrát projevili zájem nejen o ni, ale i o jejího muže Johna Krasinskiho, který by si zase mohl střihnout roli Mr. Fantastica. Něco nám ale říká, že to nakonec nedopadne. O nové Fantastické čtyřce toho moc nevíme, těžko říci, zda by Marvel Studios chtělo postavy takto staré. O režii filmu se postará Jon Watts, režisér Spider-Manů pro MCU.

Byla by Emily Blunt dobrou Black Widow? A dali byste jí šanci ve Fantastické čtyřce?

Zdroj: ComicBook.com (článek 1, článek 2)

Diskuze /5

Nina317

Berme to ako osud :D keby Emily hrá Black Widow možno by nikdy nehrala vo filme: Na hrane zajtrajška, Sicario, Looper atď.

#2 choudys #3 DeXx'
14.5.2021 | 18:35:31
choudys

#1 Nina317: Díž pravdu

14.5.2021 | 20:09:25
DeXx'

#1 Nina317: Na hraně zítřka, tam je hodně TOP

15.5.2021 | 12:16:39
MiqueEala

Ne, nehodila. Jako se na ni ostatně nehodila ani Scarlet. Ale zhostila se toho skvěle a její herecký výkon byl perfektní. Už mě ale dost štve, že zrzavé postavy nehrají zrzky :/

15.5.2021 | 14:10:18
Martrix

ono je rasistický už jen to, že postavu Černé vdovy hraje bloncka. Měla to být černoška z Ruska. Blunt se neztratí ani bez Marvelu, naštěstí má za manžela schopného režiséra.

16.5.2021 | 10:20:20
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Aktuální film

Black Widow


Premiéra: 7.7.2021
Režie: Cate Shortland
Scénář: Ned Benson, Jac Schaeffer, Eric Pearson
Hudba: Lorne Balfe
Hrají: Scarlett Johansson, Florence Pugh, Rachel Weisz, David Harbour, O-T Fagbenle, Ray Winstone, William Hurt, Robert Downey Jr., Michelle Lee, Yolanda Lynes, Nanna Blondell, Ever Anderson, Olivier Richters, Marce Dorian, Ryan Kiera Armstrong, Violet McGraw a další 

VAŠE HODNOCENÍ
PROFIL FILMU
OHODNOŤTE POSTAVY
RECENZE FILMU – Již brzy

Reklama

Postavy

Zajímavosti

Deset věcí, které byste měli vědět před zhlédnutím filmu Black Widow

Deset věcí, které byste měli vědět před zhlédnutím filmu Black Widow

Už zítra má premiéru snímek Black Widow, ale pár vzácných předpremiér je již dnes. Jedná se vůbec o první MCU film, který otevře dveře do čtvrté fáze. A na premiéru jsme se pěkně načekali. Připravili jsme si pro vás deset zajímavostí, které byste měli vědět před návštěvou kina.

Reklama

Marvel Cinematic Universe

PRVNÍ FÁZE

 

DRUHÁ FÁZE

 

TŘETÍ FÁZE

 

ČTVRTÁ FÁZE

Galerie

Galerie