Avengers Herci a tvůrci vyzrazují několik větších informací o Captain Marvel

Herci a tvůrci vyzrazují několik větších informací o Captain Marvel

Herci a tvůrci vyzrazují několik větších informací o Captain Marvel

U filmu Captain Marvel padlo informační embargo a tvůrci nám začali pomalu servírovat různá fakta, která buď popisují složení aktů filmu, humor nebo přímo jednotlivé zápletky a zvraty. Proto vás před čtením tohoto článku upozorňujeme, že bude obsahovat spoilery.

21 1
11.1.2019

Valná část informací, kterou vám dneska představíme, pochází od výkonného producenta filmu Jonathana Schwartze. Díky němu jsme se ujasnili v tom, že film začne ve vesmíru, kdy už je Carol na straně Kree a bojuje s nimi proti měnícím se Skrullům. Carol si neuvědomuje, kým byla předtím a jednoho dne ji vyšlou na planetu, kde je Skrully zajata. Odtud pravděpodobně pochází scéna, kdy je připojena k přístrojům a Skrullové něco dělají s její hlavou, pravděpodobně se snaží získat nějaké informace a vyvolají její staré vzpomínky.

Když už jsme zmínili scény ve vesmíru a na Zemi, ty mají být podle Schwartze tak padesát na padesát, což znamená, že na Zemi strávíme stejně tolik času jako mimo sluneční soustavu.


Humor má mít Captain Marvel společný s Doctorem Strangem. Stejně jako jeho sólovka bude brát jednotlivé věci vážně, ale umožní postavám si tu a tam udělat si z nich legraci. Film je jinak samozřejmě zasazený do devadesátých let a ponese se také v tomto duchu, skoro jako by to byl nějaký žánr.

(Hraje Annette Bening Nejvyšší Inteligenci? Foto: Disney, Marvel)

Dočkali jsme se navíc potvrzení, že když se film točí kolem Kree, tak se dočkáme i Nejvyšší Inteligence, vůdce celého národa. Sice zatím nebylo potvrzeno, kdo si Inteligenci zahraje, ale nejvíce je s touto rolí spojována Annette Bening, o jejíž postavě vlastně vůbec nic nevíme. Samotný film sice jinak nahlodá Tajnou invazi, ale s jejím plným zněním tvůrci počítají až do dalších filmů. Carol je přeci jen první hrdinka, která s nimi bude bojovat, takže v jejím filmu hned nemůžeme určovat, kdo je a není Skrull.

Kromě originu Carol je Captain Marvel v jistém ohledu také originem Nicka Furyho. Zasazení do devadesátých let má být pro jeho postavu speciální, jelikož už je po studené válce a válka s terorem ještě nezačala. Pro špionáž jsou devadesátky velmi pomalým obdobím a Fury v tuto dobu přemýšlí, jaké je jeho místo na světě. V tu chvíli narazí na bandu emzáků.

Stejně jako bude Fury v tomhle příběhu zcela jinou postavou, to stejné máme čekat od Ronana a Coulsona. Ronan ještě není oním zlým fanatikem, ale má svou významnou roli v armádě Kree. Film nám jinak ukáže první setkání Furyho a Coulsona, které snad nebude v rozporu se seriálem, který nám řekl, že Fury Coulsona cvičil.

(Bude se Captain Marvel držet Coulsonova příběhu ze seriálu? Foto: Marvel, ABC)

Schwartz nás také informoval, že se Hydry ve filmu v nějaké formě dočkáme, ale jelikož mají plné ruce práce s infiltrací S.H.I.E.L.D.u, tak nebudou součástí žádné větší zápletky. Mělo by jít pouze o odkaz na budoucí události.

Co se týče schopností Carol, film je na nás má vybalit úplně všechny. Captain Marvel bude v MCU snad nejsilnější postavou a hlavně ke konci filmu to má jít znát, Carol předvede celou škálu toho, co umí.

Stále oficiálně nepojmenovaný charakter Jude Lawa z celého srdce nenávidí Skrully. Vadí mu jejich schopnost infiltrace a manipulace ostatních národů. A jelikož mají být Kree svým způsobem čistí, chtěl by je všechny pozabíjet. A Carolin kocour Goose? Toho tvůrci úmyslně přejmenovali z Chewieho na Goose, aby tam byla narážka na Top Gun. Film by nám jinak měl také osvětlit, proč Fury nepoužil pager dříve než během svého skonu v potitulkové scéně Infinity War.

(Podle všeho se ve filmu opět objeví Tesseract. Foto: Disney, Marvel)

Několik informací přinesl také samotný Samuel L. Jackson, kterému to navíc zřejmě trochu ujelo, a vynesl ven jeden větší spoiler. Carol je podle něj právě tou pravou osobou, kterou Avengers potřebují k poražení Thanose, jelikož je třeba někdo na jeho úrovni. A nyní k samotnému spoileru. Jackson při popisu Caroliny síly zmínil jednu z jejích schopností, což je cestování v čase. Těžko říct, zda půjde o cestu skrze říši kvant nebo to umí sama od sebe, ale je to zajímavá skutečnost. Bylo by rozhodně zajímavé, kdyby Carol na konci filmu zapípal pager a ona se přesunula do budoucnosti, čímž by vysvětlili, proč jsme se s ní jinak nesetkávali.

Další ze zdrojů potvrzuje, že film nám představí počátek Projektu P.E.G.A.S.U.S., tedy projektu zabývajícího se využitím energie Tesseractu. Právě Carol by měla Furymu vysvětlit, jak jej využít, čímž celý projekt vlastně započne.

Co si myslíte o Carolině schopnosti cestování časem? Hraje podle vás Annette Bening Nejvyšší Inteligenci?

Zdroj: ComicBookMovie, MCUExchange (článek 1, článek 2, článek 3)

Diskuze /4

azoxid

Uff, to vypadá že ten film bude dost nabouchanej :-)

11.1.2019 | 16:45:12
ranys250

hlavně at neposerou to propojení se seriálem

12.1.2019 | 10:37:59
gonzales1993

Hlavně, pokud se Coulson setká ve filmu s Kree nebo tam o nich min. uslyší, tak jak vysvětli, když třeba Sif vyjmenovávala v seriálu ty modré rasy, kde i Kree zmínila, že na to nijak nezareagoval. A kdyby se to omlouvalo projektem TAHITI, tak ten mu přece vymazal vzpomínky hlavně na to oživení, ne celou jeho minulost. A to cestování časem? Už by podle mne až moc přestřelili, kdyby to Carol uměla sama od sebe, spíše by se hodilo to, že by se bez omezení mohla pohybovat v kvantové říší, kdežto všichni ostatní na to potřebujou speciální zmenšovací obleky.

#4 Renusska
14.1.2019 | 6:31:54
Renusska

#3 gonzales1993: No nevymazali mu vzpomínky jen na oživování, ale na vše co se toho projektu týkalo. On si nepamatoval ani to že to byl jeho projekt.

28.1.2019 | 19:30:47
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Aktuální film

Spider-Man: Far From Home


Premiéra: 4.7.2019
Režie: Jon Watts
Scénář: Chris McKenna, Erik Sommers
Hudba: Michael Giacchino
Hrají: Tom Holland, Jacob Batalon, Zendaya, Jake Gyllenhaal, Marisa Tomei, Angourie Rice, Hemky Madera, Numan Acar, Samuel L. Jackson, Cobie Smulders, Martin Starr, Jon Favreau, Tony Revolori a další 

VAŠE HODNOCENÍ
PROFIL FILMU
OHODNOŤTE POSTAVY – Již brzy
RECENZE FILMU

Marvel Cinematic Universe

PRVNÍ FÁZE

 

DRUHÁ FÁZE

 

TŘETÍ FÁZE

 

Reklama

Postavy

Reklama

Galerie

Galerie