Jaké postavy a herci se objevili v Doctor Strangeovi na Zemi 838?

Jaké postavy a herci se objevili v Doctor Strangeovi na Zemi 838?

Všichni od filmu Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství čekali celou řadu známých postav z jiných vesmírů. A ano, na delší dobu se stavíme na Zemi 838, kde poznáme celou řadu hrdinů jednoho velkého uspokojení. Článek obsahuje spoilery k filmu, tudíž čtěte na vlastní nebezpečí.

16 0
8.5.2022

1. Black Bolt (Anson Mount)

Možná si vzpomínáte na velice nepovedený seriál Inhumans, o kterém Marvel Studios radši dělá, že ho nezná. I když se od této skupiny hrdinů dávají ruce pryč, je to především příběh, který v seriálu nefungoval. Obsazení bylo na tom o něco lépe. Kevin Feige tak alespoň vrátil do hry nemluvícího Black Bolta v podání skvělého Ansona Mounta, který aktuálně září v seriálu Star Trek: Strange New Worlds.

(Jen se přidala helma a bylo vymalováno. Foto: Disney)


2. Captain Carter (Hayley Atwell)

Diváci seriálu What If…? již měli tu čest a poznali Captain Carter, prvního Avengera. Tentokrát se setkáváme s verzí ze Země 838. Carterovou si opět střihla úžasná Hayley Atwell. O cameu se spekulovalo již před filmem, aneb uniklý scénář k filmu toho dost podstatného odhalil. Carterová má ve filmu pouze pár scén, ale za to asi nejsilnější a nejbrutálnější smrt v celém MCU.

(Na ženskou verzi jsme si již poměrně zvyklí. Foto: Disney)

3. Karl Mordo (Chiwetel Ejiofor)

Jak rádi bychom viděli verzi Morda z naší Země. Ostatně to, že Mordo bude záporákem dalšího dílu, tak nějak naznačoval již závěr prvního Doctora Strange. Po našem Mordovi se ovšem slehla zem a my se tak musíme spokojit alespoň s verzí ze Země 838. I když zpočátku vypadá Karl sympaticky, je to stejný břídil a otrapa jako z naší Země.

(Byl stejně prohnilý jako verze z našeho vesmíru. Foto: Disney)

4. Captain Marvel (Lashana Lynch)

Na Zemi 838 se Captain Marvel nestala Carol Danvers, ale její nejlepší kamarádka Maria Rambeau, která disponuje poměrně stejnými schopnostmi. V našem vesmíru je Maria již dávno mrtvá, to jsme se ostatně dozvěděli ze seriálu WandaVision. I tak ale nemusíme zoufat, její dcera Monica aktuálně přišla ke schopnostem a můžeme se na ni těšit ve filmu The Marvels, kde kromě ni uvidíme i pravou Captain Marvel a Ms. Marvel.

(Některé věci se na jiných Zemích staly opačně. Foto: Disney)

5. Profesor X (Patrick Stewart)

Charles Xavier a jeho představitel Patrick Stewart byl propálen hned v traileru, nicméně o jeho účasti se již nějaký čas mluvilo. Trailer tedy pouze potvrdil zákulisní zvěsti, které opět byly velice přesné. Stewart se sice zapřísáhl, že se do role Xaviera již nevrátí a vše skončilo filmem Logan. Nabídka od Marvel Studios se ale neodmítá, a tak se sir Stewart opět stavil alespoň na maličkou roli. Jako Profesor X byl opět skvělý a bezchybný.

(O tomto návratu se vědělo dlouho dopředu. Foto: Disney)

6. Reed Richards (John Krasinski)

Pro mnohé asi největší překvapení. To, že se objeví někdo z Fantastické čtyřky, se dalo malinko čekat. Dal se čekat i Richards, ale že vyjde fanouškovský casting Johna Krasinskiho? Je vidět, že Kevin Feige umí naslouchat fanouškům a zkrátka fan-servicu jeho uši taktéž lahodí. Dá se očekávat, že Krasinski ztvární Richardsovu verzi i v našem vesmíru. A lze očekávat, že se ve filmu objeví i jeho manželka Emily Blunt v roli Susan Storm.

(Při první scéně s ním začalo tleskat celé kino. Foto: Disney)

Jaká postava ze Země 838 se vám nejvíce líbila?

Zdroj: Collider.com

Diskuze /18

PecaCZE

Carterovou odhalili asi dva dny před premiérou na youtube kanálu. Smrt měla alespoň rychle za sebou, takový Loki je na tom hůř. Teď jsem „zvědavej“ jestli je teda Loki 616 mrtev nebo ne. Krasinski mám rád, ale nevim proč mě to připadalo tak fórově, myslím že to bylo tím kostýmem. U mě v kině to bylo jenom takový potlesknutí od mála lidí, taky jsem potlesknul ale hned přestal, nic z toho totiž nebylo :D. Jsem rád že se neobjevil Cruise jako Ironman a doufám, že pokud ho mají vrátit tak s Downey.

#4 ndroo7
8.5.2022 | 17:51:15
Kubey

Ja som popravde zase trochu sklamaný, že sa Cruise neobjavil. Určite nechcem aby sa stal novým Iron Manom, ale malú rolu ako mali títo herci by som uvítal.

8.5.2022 | 18:19:06
-Skinner-

Najväčšie prekvapenie bol určite Black Bolt. Nečakal som, že sa Marvel prizná k seriálu Inhumans. :D Škoda, že vo filme nemali väčší priestor.

8.5.2022 | 18:32:10
ndroo7

#1 PecaCZE: Potlesknutí? Ty v kině tleskáš? Proč? :D

#5 PecaCZE
8.5.2022 | 20:01:07
PecaCZE

#4 ndroo7: Já bych nikdy nezačal, leda se přidal ! :) Přečti si článek proč jsem to napsal, nevim co tě přinutilo takto formulovat svůj komentář. Jestli tomu nerozumíš, tak by sis měl pustit na youtube některý reakce lidí z kin, doporučuju Infinity War, Endgame, No Way Home. Amerika ta to prožívá až přespříliš, když jsem byl na premiéře No Way Home tak ani u nás sál nezůstal tichý při některých scénách.

#7 Hunter12
8.5.2022 | 20:09:20
Carnage

Kde na tom autor článku byl v kině že celý kino tleskalo u Krasinskiho? Já sem bohužel zaslechl u nás tak akorát „kdo to je?“ a „proč má Xavier to divný autíčko“. Celkově mi přijde že na ty MCU filmy opravdu chodí jen casual lidi co zajdou na Marvelovku jednou za rok a pak jdou na Comic Con do Prahy a tvrdí že jsou fakt velký fanoušci Marvelu xD

8.5.2022 | 20:15:13
Hunter12

#5 PecaCZE: Mluvit v kině, telefonovat v kině, tleskat v kině… víš, co mají tyto činnosti společného? Kazí zážitek z filmu. V divadle se tleská, aby se vzdal holt „živým“ hercům, kteří jsou na jevišti přítomny. Je to pro ně povzbuzením. Postavičky na plátně ale tleskání nevnímají, tudíž je tleskání v kině bezvýznamné. Vím, že amíci v kině tleskají. Pár takových reakcí jsem viděl a vždy jsem si jenom pomyslel, že stát se to mne, tak je snad nakopu do prde… no, však víš kam. Mne se to zatím snad nestalo, aby někdo v kině tleskal. S mluvením a telefonováním jsem se ale už bohužel setkal. Byl bych pro zrušení kin a pouštění filmů hned v den premiéry na nějaké streamovací službě. Nepotřebuji velké plátno, abych si film užil. Užiju si ho, když na ten film budu mít klid a to v kině většinou nemám. A ještě, aby mi tam někdo tleskal a řval jako na fotbale. Vadí ti spoilery? Mne ne, ale nikdy bych nespoileroval v kině. A když spoileruji na internetu, vždy spoiler označím. Vím ale, že se najdou tupci, kteří v kině spoilerují a dokážou tím leckoho nasr… no, však víš. Jak moc by ti takový spoilerující tupec zkazil v kině zážitek? Mne by ho takto zkazili tleskající tupci, kteří si kino pletou s fotbalovým hřištěm.

#8 PecaCZE
8.5.2022 | 22:09:50
PecaCZE

#7 Hunter12: Souhlas, u nás to naštěstí není moc běžný. Holt nemáš na výběr, protože spoilerům se jen těžko vyvaruješ, takže bys měl jít co nejdříve do kina. A říkat si může kdo chce co chce, ale studio akorát tak tratí peníze když dá film brzo na stream, těch případů bylo několik. Někteří to moc prožívaj, já nemám v kině téměř žádný problém, rušenej nejsem a jsem zticha. Nemám problém kohokoliv okřiknout, když dělá problémy.

8.5.2022 | 23:53:52
Karlosz

jakýkoliv projevy v kině jsou absolutně infantilní a hodný umučení někde v místnosti za promítačkou. Amíci jsou v tomhle hrozný degeneráti.. samý ou maj gáád a vřeštění jak opice. hnus

#10 LAZARUS111
9.5.2022 | 11:54:46
LAZARUS111

#9 Karlosz: Mňa film dokáže tiež nadchnúť ale toto mi príde tiež trápne.

9.5.2022 | 12:07:37
tom99

Nechci dělat chytráka, ale projevy v kině, tleskání apod. je v Praze poměrně běžnou záležitostí. Je tu hodně cizinců a zvlášť pokud člověk vyrazí na předpremiéru, kde je většina fanoušků (tudíž ne rodiny s dětmi a „druhořadí“ diváci, co si zajdou na film kdykoliv jindy), tak je to u MCU filmů dost běžné. Proto takový aplaus i na Krasinského…

#13 PecaCZE
webmaster
9.5.2022 | 15:26:47
zabijakptak

Já se docela divím, že to stále na ty diváky platí. To že se objeví nějaká další postava na mě už jaksi nefunguje, když je to skoro v každým MCU filmu. Navíc když vím, že ta postava nejspíš dostane jen další průměrný film, který zapadne do té homogenní hmoty, kterou teď Disney vytváří.

9.5.2022 | 15:43:26
PecaCZE

#11 tom99: Já to věděl ! :D Praha…
Někteří jsou strašně přecitlivělí a vadí jim jen když někdo kousne do popkornu jak jsem tu četl. Mě to nedělá problém, když to není v takový míře jako jsou reakce z ameriky, kde to trvá až moc dlouho a poserou se z každý scény. Teď zase vedle mě seděly nějaký pipiny kolem 16 let, a jak měla nastat scéna kde se mělo něco stát nebo se někdo objevit, tak bylo slyšet že o tom mluví jen ne co přesně říká. Na No Way Home zase asi 26-letý holky, ta jedna vedle nás se taky posrala ze všeho jako když se objevili Spidermani beru, ale jak chytil do MJ, tak byla taky hotová :D. Z toho mám jen srandu a zážitek co můžu vyprávět, někdo by si strašně stěžoval. Tak ať takoví lidi jdou do kina až tam bude málo lidí nebo nechodí vůbec, nic jinýho jim nezbývá. Jeden švéd mi taky vyprávěl jak do kina nechodí, že se tam lidi chovaj strašně.

9.5.2022 | 18:19:47
Serenitka

Mě to tleskání a humbuk též nevadí, obvykle je to záležitost několika vteřin, mnohem víc mě naštve, když holka vedle mě tomu svému během filmu 10 minut mele o tom, jak si kupovala boty, to mi málem šla pára z uší a musel jsem se jich zeptat, zda by tu zajímavou debatu nemohli odložit až po filmu. A co se týká Strange, film nebyl špatný, ale zrovna ta část v alternativním vesmíru s Richardsem a spol. na mě působila spíš trapně, rozhodně žádné wow a byl jsem docela rád, že všichni zařvali včetně Xaviera, alespoň zařvali na Disneyho styl i trochu zajímavěji a dokonce tam stříkla nějaká ta krev :) Což naznačuje, že i ten Deadpool by mohl mít šanci :) Nejstrašnější byla druhá potitulková scéna, díky které jsem z kina odcházel s pocitem trapnosti, protože to bylo všechno jen ne vtipné..

#16 PecaCZE
10.5.2022 | 15:10:48
OliviaBenson.

U nás v Ostravě se na No Way Home u Tobeyho a Andrewa aplaudovalo (u Daredevila jsem nadšením poskočila jen já), zato v Praze na novém Strangeovi jsem vypadala jediná, kdo byl z Krasinského nadšený. Tleskat jsem netleskala, ale kdyby ostatní jo, tak se přidám, nepřipadá mi to dementní, naopak jsem ráda, že to někdo prožívá jako já :D Vadí mi jen to, když někdo vyloženě nahlas kecá, nevěnuje se filmu a malé usmrkané děcka. Avšak když má někdo z něčeho radost, tak proč ne :-) Film celkově žádná hitparáda, ale průser to taky nebyl (až na druhou potitulkovou, to průser byl). Smrti se mi líbily a doufám, že si Krasinski roli zopakuje.

#17 PecaCZE
10.5.2022 | 18:01:03
PecaCZE

#14 Serenitka: Druhá potitulková scéna už byla několikrát jen vtip / legrace z lidí co čekaj na poslední scénu. Problém je to že 95% diváků plně nepochopili narážku na Evil Dead a další spousta určitě nepoznala herce :)

10.5.2022 | 18:12:10
PecaCZE

#15 OliviaBenson.: Platí to co jsem napsal výše. Teď už je ta poslední potitulková scéna u Marvelu zvykem a koho naštvala tak ji nepochopil ;) Krasinski bude určitě v novém filmu Fantastická čtyřka jinak by to nemělo smysl, holt bude z jiného vesmíru.

10.5.2022 | 18:17:43
percival2

Pizza man, Bruce Cambell byl jako obvykle fenomenální

14.5.2022 | 23:04:35
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nejlepší postavy - Doctor Strange

Reklama

Předchozí film

Spider-Man: No Way Home


Originální název: Spider-Man: No Way Home
Premiéra: 16.12.2021
Režie: Jon Watts
Scénář: Chris McKenna, Erik Sommers
Kamera: Mauro Fiore
Hrají: Tom Holland, Zendaya, Marisa Tomei, Jacob Batalon, Benedict Cumberbatch, Jamie Foxx, Alfred Molina, J.K. Simmons, Tony Revolori, Willem Dafoe, Benedict Wong, Martin Starr, J.B. Smoove a další 

VAŠE HODNOCENÍ
PROFIL FILMU
OHODNOŤTE POSTAVY
RECENZE FILMU

Zajímavosti

Už i MCU New York je přecpaný hrdiny, ty je nutné rozmělnit po jiných městech

Už i MCU New York je přecpaný hrdiny, ty je nutné rozmělnit po jiných městech

Vyjmenujte pět Marvel hrdinů, kteří operují v New Yorku. Dáte je úplně hravě. Vyjmenujte deset. Zapotíte se, ale ještě to zvládnete. Většina superhrdinů chrání New York. Jenže se nejedná o jediné město, které je v nebezpečích. Marvel Studios na to reaguje a chce své hrdiny rozmělnit.

Marvel Cinematic Universe

PRVNÍ FÁZE

 

DRUHÁ FÁZE

 

TŘETÍ FÁZE

 

ČTVRTÁ FÁZE

 

Galerie

Galerie

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama