Jaké problémy má filmový Blade a jedná se o jedno z největších fiasek Marvelu za poslední dobu?

Jaké problémy má filmový Blade a jedná se o jedno z největších fiasek Marvelu za poslední dobu?

Marvel Studios vždy patřilo mezi pečlivá studia, která měla několik kroků dopředu předem promyšlené. Nyní ale během krátkého období opustili filmový projekt dva režiséři těsně před natáčením. Co se nyní děje u filmového Bladea? A proč dané problémy nezastavil Kevin Feige?

15 0
5.10.2022

Bassam Tariq se dobrovolně vzdal postu režiséra filmového Bladea. Studio odůvodnilo jeho odchod tím, že režisér i studio mají konflikt v kalendáři, který bylo zapotřebí ihned řešit. Blade se totiž měl (možná stále má) začít natáčet už teď v říjnu nebo v listopadu. Těžko ale říci, zda to nakonec dopadne, protože film má více potíží, než jsme tušili.

Podle posledních zvěstí to vypadá, že natáčení se odsune na jaro příštího roku, ale nic není definitivně potvrzené. Taktéž nevíme, zda se stihne listopadová premiéra v roce 2023. Pokud se začne natáčet na jaře, tvůrci budou mít co dělat. Dá se očekávat, že Marvel Studios již brzy udělá nějaké přesuny premiér, protože v tuto chvíli si nedokážeme představit, jak by se toto stihlo.

Problém ovšem není jen se začátkem natáčení, ale rovnou se scénářem. Scénář má údajně jen 90 stran, což je hrozně málo na komiksový velkofilm. Ve filmu se údajně mají odehrát pouze dvě (velké) akční scény, což je asi taky poměrně skromné číslo. Od zabijáka Bladea každý z nás čeká malinko víc.

(Krátký scénář, málo akční scén – jaké další problémy má filmový Blade? Foto: Disney)

V neposlední řadě se nejspíše potvrzuje to, o čem už taktéž hovoříme delší dobu – Kevin Feige již nemá tolik času, aby precizně dozoroval jednotlivé projekty jako v průběhu Fáze 1 až 3. A vlastně se není čemu ani divit. Disney na nás chrlí čtyři filmy ročně a ještě k tomu přidá třeba pět seriálů na Disney+. Feige tak logicky nemůže vše stíhat a musí svou práci delegovat nejlépe, jak jen umí.

A někdy mu samozřejmě něco unikne. Skvělým příkladem je právě Blade, který má problém už na papíře. Na jednu stranu lze s Feigem soucítit, na druhou stranu není možné, aby jeden z nejlepších producentů Hollywoodu nečetl scénář a nevěděl o potížích, které projekt doprovází. Feige nicméně musí být pod enormním tlakem, kdy akcionáři tlačí na růst Disney+ a usilují o dominantní pozici na streamovacích platformách.

A vše se bohužel uhlídat nedá a zdá se, že Blade si vytáhl Černého Petra. Původní režisér Bassam Tariq u projektů zůstává alespoň jako jeden z výkonných producentů, ale jde spíše o čestné vyznamenání, aby se na Tariqa úplně nezapomnělo. Scenárista Beau DeMayo (Moon Knight) nyní rychle přepisuje scénář. Bladeovi držíme palce a snad se jeho filmové dobrodružství povede.

Zdroj: ComicBook.com (článek 1, článek 2)

Diskuze /1

Caity28

Disney ziskava inspiraciu od Apple… tlacit iPhony kazdy rok az kym zdregradujem znacku kvoli akcionarom ktori vyzaduju rast Disney+ :D

6.10.2022 | 10:40:46
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Aktuální film

Black Panther: Wakanda Forever


Premiéra: 10.11.2022
Režie: Ryan Coogler
Hudba: Ludwig Göransson
Hrají: Letitia Wright, Lupita Nyong'o, Winston Duke, Angela Bassett, Danai Gurira, Martin Freeman, Tenoch Huerta Mejía, Michaela Coel, Florence Kasumba, Dominique Thorne, Curtis Bannister, Daniel Kaluuya, Isaach De Bankolé, Mabel Cadena, Hari Nef, Rebecca Quin, Gigi Bermingham, Grace Junot, Kamaru Usman a dalšíí 

VAŠE HODNOCENÍ
PROFIL FILMU
OHODNOŤTE POSTAVY
RECENZE FILMU

Důležité články k filmu:

Tenoch Huerta neuměl před rolí Namora plavat
Rihanna nazpívala singl k filmu
První ohlasy na film Wakanda Forever
Jaký časový skok nás čeká ve filmu?
Jak dlouhý bude film?

Nejlepší postavy - Black Panther: Wakanda Forever

Reklama

Zajímavosti

Kit Harington by nekývl na Eternals, kdyby jeho postava měla být jen něčí přítel

Kit Harington by nekývl na Eternals, kdyby jeho postava měla být jen něčí přítel

Kit Harington už není žádné béčko, a tak by se neupsal projektu, kde by hrál druhé house. V prvním filmu od MCU si ovšem Harington takové druhé housle zahrál. Dobře ale věděl, že to nebude jeho jediný počin v této sérii. Jeho chvíle má přijít a rozhodně bude stát za to.

Marvel Cinematic Universe

PRVNÍ FÁZE

 

DRUHÁ FÁZE

 

TŘETÍ FÁZE

 

ČTVRTÁ FÁZE

 

Galerie

Galerie

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama