Jednooký mezi slepými: Black Panther získává Oscara a je tak jediný v celém MCU, kterému se něco takového podařilo

Jednooký mezi slepými: Black Panther získává Oscara a je tak jediný v celém MCU, kterému se něco takového podařilo

Marvel Studios a vítězný Oscar? Za celou existenci Marvel Cinematic Universe dokážeme spočítat na prstech jedné ruky, kdy se podařilo něco vyhrát. A smutné je, že se to vždy povedlo jen u série Black Panther. Druhý díl nezaostává za tím prvním a přináší domů cenou sošku.

12 18
14.3.2023

Filmové Oscary se Marvel Cinematic Universe již dlouhodobě vyhýbají. Sem tam se sice objeví nějaká nominace (většinou za vizuální efekty a kostýmy), ale mezi výherci naše milované filmy někdy až překvapivě chybí. Smůlu prolomil Black Panther v roce 2018, který rovnou získal Oscary tři. V tu dobu se jednalo o opravdu ojedinělý a důležitý film pro afroamerickou komunitu, takže nominace a následně i výhra ve třech kategoriích málokoho překvapila.

(Jednooký mezi slepými: Black Panther získává Oscara a je tak jediný v celém MCU, kterému se něco takového podařilo. Foto: Disney+)

Co překvapilo ovšem nás, že ani jednu vítěznou sošku si třeba nevybojovaly snímky Avengers: Infinity War a Avengers: Endgame, které skvěle uzavřely jednu velkou kapitolu MCU. Druhý Black Panther s podnázvem Wakanda Forever si už neodnesl tak pozitivní recenze jako jednička a obecně nezpůsobil takový poprask v celé komunitě. Přesto se mu podařilo ukořistit nominaci celkem v pěti kategoriích (nejlepší herečka ve vedlejší roli, nejlepší původní píseň, nejlepší vizuální efekty, nejlepší kostýmy a nejlepší masky).

Nakonec se podařilo Ryanu Cooglerovi vybojovat jednu sošku a to za nejlepší kostýmy. Ty měla na starosti Ruth Carter. Celému týmu ze srdce gratulujeme. Doufáme, že v budoucnu se dočkáme svěžího větru co se týče komiksových filmů a kvalita bude prudce vstoupat. A kdo ví. Třeba to ocení i přestárlá smetánka převážně žijící v Los Angeles, která o udělení sošek rozhoduje.

Zdroj: ComicBook.com

Diskuze /4

AuroN

Absolutně nezasloužené. Oscaři dnes nemají vůbec žádnou váhu…

14.3.2023 | 20:50:59
percival2

Podle mne s tím mají co dělat ta zveřejněná kritéria akademie. Film musí mít určité procento štábu i crew menšin. A film, který je jen o černoších?

15.3.2023 | 9:32:38
Kapitán Preclík

Black Panther získal Oscary 3. Umíte si taky někdy ověřit informace, než něco napíšete?

#4 tom99
15.3.2023 | 12:12:22
tom99

#3 Kapitán Preclík: Teď nerozumím. BP jednička získala tři, Wakanda Forever jednoho a vše je v článku napsáno.

webmaster
15.3.2023 | 16:18:26
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nejlepší postavy: Ant-Man

Reklama

Předchozí film

Black Panther: Wakanda Forever


Premiéra: 10.11.2022
Režie: Ryan Coogler
Hudba: Ludwig Göransson
Hrají: Letitia Wright, Lupita Nyong'o, Winston Duke, Angela Bassett, Danai Gurira, Martin Freeman, Tenoch Huerta Mejía, Michaela Coel, Florence Kasumba, Dominique Thorne, Curtis Bannister, Daniel Kaluuya, Isaach De Bankolé, Mabel Cadena, Hari Nef, Rebecca Quin, Gigi Bermingham, Grace Junot, Kamaru Usman a dalšíí 

VAŠE HODNOCENÍ
PROFIL FILMU
OHODNOŤTE POSTAVY
RECENZE FILMU

Důležité články k filmu:

Tenoch Huerta neuměl před rolí Namora plavat
Rihanna nazpívala singl k filmu
První ohlasy na film Wakanda Forever
Jaký časový skok nás čeká ve filmu?
Jak dlouhý bude film?

Zajímavosti

Chris Hemsworth naznačuje, že jeho další výprava s Thorem může být poslední

Chris Hemsworth naznačuje, že jeho další výprava s Thorem může být poslední

Ne každý herec chce zůstat v jedné roli do konce života. Zvlášť ten, co nemá o nabídky nouze. Chris Hemsowrth patří k áčkovým hvězdám Hollywoodu. A i když ho role Thora nesmírně baví, nyní sám přiznává, že jeho další výprava může být ta poslední. Proč tak najednou?

Marvel Cinematic Universe

PRVNÍ FÁZE

 

DRUHÁ FÁZE

 

TŘETÍ FÁZE

 

ČTVRTÁ FÁZE

 

PÁTÁ FÁZE

Galerie

Galerie

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama