Avengers Kompletní přehled všech Marvel filmů i seriálů, které Disney v dohledné době chystá

Kompletní přehled všech Marvel filmů i seriálů, které Disney v dohledné době chystá

Kompletní přehled všech Marvel filmů i seriálů, které Disney v dohledné době chystá

Když Kevin Feige po Endgame oznámil svojí čtvrtou fázi, málokdo čekal, že se brzy vyrojí ještě více projektů, které ji rozšíří. Jelikož Disney nyní ve velkém cílí na streamovací službu, čeká nás nečekaně hodně nových seriálů. O jaké projekty jde?

28 1
17.1.2021

Seriály

Už z dřívějška víme, že nás letos čeká celkem šest Marvel seriálů, kterými jsou WandaVision, The Falcon and The Winter Soldier, Loki, animovaný projekt What If…?, Hawkeye a Ms. Marvel. Příběh o bohu lsti i animák s alternativními realitami mají již nyní jisté druhé série. A následující projekty uvidíme v dalších letech.

Moon Knight

Moon Knight by se dal popsat jako marvelovský Batman, který chodí v bílé, aby jej nepřátelé viděli přicházet. Čím se od něj však ve velkém liší, je fakt, že má roztříštěnou osobnost, do které se plete i egyptské božstvo. Hlavního hrdinu ztvární dnes velmi zatížený herec Oscar Isaac, kterého pak doplní ještě May Calamawy. Feige si od tohoto projektu slibuje práci s postavou trpící psychickými problémy, čímž chce Moon Knighta ve velkém odlišit od ostatních Marvel hrdinů. O seriál se postará Jeremy Slater, který stojí například za seriálovou adaptaci The Umbrella Academy. Seriál bude mít šest hodinových epizod.


She-Hulk

Sestřenice Bruce Bannera bude mít v novém seriálu napilno. Nejenže sama získá schopnosti, ale bude se muset taktéž zabývat superhrdinským právem, jelikož se jedná o právničku. Seriál zpracuje Jessica Gao a bude mít deset dílů po přibližně třiceti minutách. Čekat od toho máme právnickou komedii, kdy se vrátí Mark Ruffalo jako Bruce BannerTim Roth jako Abomination, kterého ztvárnil již v roce 2008, a od té doby jeho postava ležela kdesi ve středisku na Aljašce. Hrdinku a právničku si zahraje Tatiana Maslany, o níž se před nějakou dobou již spekulovalo.

Secret Invasion

Velký komiksový event bude podobně jako Občanská válka převeden do hrané podoby v menším měřítku. Co si z předlohy však přinese je pocit paranoii, kdy nemůžete věřit nikomu kolem sebe. Už nějaký čas jsme mohli slyšet, že nás čeká seriál s Nickem Furym v hlavní roli a je tomu skutečně tak. Bystrého agenta doplní ještě Ben Mendelsohn coby Talos a spolu se pustí do boje s francí Skrullů, kteří již nějakou dobu pronikají do lidské společnosti na stále vyšší místa. O seriál se postará Kyle Bradstreet a bude mít šest hodinových epizod.

Ironheart

Ne, nedostaneme seriál s Iron Manovou dceruškou v hlavní roli, ale černošskou dívkou jménem Riri Williams, která následně obléká brnění Ironheart. Postavu si zahraje Dominique Thorne a čekat máme příběh o nástupkyni velikého inovátora a strůjce brnění. Uvidíme, jak si Marvel poradí s odkazem populární postavy.

Armor Wars

Armor Wars byl v komiksech původně příběh točící se kolem Iron Mana, kterému zločinci ukradnou technologie a Tony tak musí čelit zlu s podobnou výstrojí jako má on. V hrané adaptaci však v hlavní roli neuvidíme Tonyho, ale War Machine s tváří Dona Cheadlea, který tak bude bránit společnost svého zesnulého přítele. Iron Man je sice po smrti, ale příběhů s jeho tématikou se stále dočkáme.

I Am Groot

Tohle je specifický projekt složený z kraťasů, který se nečekaně zaměří na postavu Groota. Čekat bychom měli jeho dětskou variantu a příběh by se tak měl tedy odehrávat v době kolem druhého filmu.

Filmy

O Marvel filmech již padla řeč tolikrát, ale neuškodí, když si je ještě jednou připomeneme. Pokud s nic nezmění, letos nás čekají Black Widow, Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings, Eternals a třetí Spider-Man, který se zřejmě zaměří na paralelní vesmíry. Příští rok pak uvidíme druhého Doctora Strange a čtvrtého Thora, druhého Black Panthera a pokračování Captain Marvel. Nějakou dobu také víme o plánovaném Bladeovi. Co uvidíme dále?

Strážci Galaxie 3 a Strážci Galaxie: Vánoční Speciál 

O existenci třetího filmu se Strážci Galaxie v hlavní roli již nějakou dobu víme, ale velkým překvapením pro všechny bylo, když Marvel oznámil, že James Gunn natočí zároveň s trojkou i Vánoční speciál, který uvidíme na Disney+ v prosinci příštího roku. Vrátit se má snad celé hlavní osazenstvo a uvidíme, jestli se Gunnovi podaří přiblížit legendárnímu speciálu jiné sci-fi série.

Ant-Man and the Wasp: Quantumania

Třetí díl série o mravenčím muži má nečekaně šílený název. Trilogii dostane šanci ukončit Peyton Reed, kdy se vrátí celá parta, ale Cassie Lang bude opět přeobsazena, tentokrát za Kathryn Newton. Hlavním záporákem má být Kang Dobyvatel, což je jeden z největších Marvel zloduchů, tak uvidíme, jak si s ním Ant-Man poradí. Postavu si zahraje Jonathan Majors, což je odvážná volba. Musíme proto doufat, že Marvelu jejich nápad dát postavu tomuto herci vyjde.

Fantastická čtyřka

Velkým překvapením a zároveň i potvrzením dřívějších zpráv bylo oznámení nové verze Fantastické čtyřky. Té se ujme Jon Watts, kterého tak Disney „ukradne“ Sony od pavoučího muže a čekat máme rodinnou podívanou. Co se obsazení i záporáka týče, tak zatím nemáme žádné zprávy a pokochat se můžete maximálně novým logem.

Na který z Marvel projektů se těšíte nejvíce?

Zdroj: Screenrant

Foto: Disney

Diskuze /23

Billy the Kid

těším se na Bena Mendelsohna, v poslední době jsem si ho nějak oblíbil :) a i další projekty snad vyjdou :)

17.1.2021 | 15:05:01
Lex Luthor

IronHeart zklamala čekal jsem starší dceru Tonyho v hlavní roli, jak přebírá firmu svého otce a i jeho zbroj bohužel dnešní propaganda musela dát někoho jiného. Jinak se na MCU projekty samozřejmě těším a doufám, že už nic nezabrání jejich uvedení do kin a na Disney+

#4 SausageTroll
17.1.2021 | 15:23:04
Arihant

Tak serialy urcite nejake skusim, ale tie 3 filmy su to najslabsie od marvel.

17.1.2021 | 15:33:58
SausageTroll

#2 Lex Luthor: Ale prd propaganda, vychází to z komiksu, kde je tam taky černoška.

#11 Lex Luthor
17.1.2021 | 16:37:10
Ratemus

Riri vychází z predlohy akorát tam je mentor Stark, zde to nejspíš bude Rhodey… Asi nejvíc jsem zvědav na Secret invasion, Armor wars a Moon Knight.. Mimochodem v She Hulk se má objevit kromě Hulka a Leadera ještě Juggernaut a celkově se dále připravit půda pro mutanty kteří by se měli postupně objevovat samostatně… Secret invasion bude jistě super, jsem rád že takovou obrovskou událost dají a plně rozvinou v mnoha hodinové miniserii než filmu

#9 Zilwicky
17.1.2021 | 16:43:03
modra_vafle

Upřímně po Endgame jsem tak nějak ztratil zájem o MCU a nijak mě ty nové filmy nelákají. Celkově jsem přejedený komiksových adaptací, ale dám jim šanci, třeba mě to znovu chytne.

17.1.2021 | 17:12:20
radok82

Vrátit se má snad celé hlavní osazenstvo a uvidíme, jestli se Gunnovi podaří přiblížit legendárnímu speciálu jiné sci-fi série- Vite někdo o jaky legendárni speciál jde?

#12 Ingimir
17.1.2021 | 17:46:01
Aki.Lee

Dojička pokračuje? Kvůli starým hercům se podívám, ale jestli brzo nenasadí Marvel další hlavní filmovou linii, tak je šmitec :-)

17.1.2021 | 18:41:11
Zilwicky

#5 Ratemus: Ak si dobre pamätám tak ale moc popularna nie je.. opravte ak sa mýlim. Na moon knighta som veľmi zvedavý :)

#10 Ratemus
17.1.2021 | 19:12:06
Ratemus

#9 Zilwicky: no je celkem populární, nedávno u nás vyšla dokonce…je to o brutálně inteligentní holce která si sama udělá vlastní brnění což zaujme Starka a samozřejmě, protože je dítě, tak jí musí nějak vést a mentorovat…jako já tohle nevyhledávám, Iron mana nečtu, znám jen něco z jeho solovek…ale jako Iron heart není úplnej odpad, znám mnohem horší Marvel komiksy

17.1.2021 | 20:45:32
Lex Luthor

#4 SausageTroll: Aha ok sorry postavu IronHeart neznám tak pardon

#13 LAZARUS111
17.1.2021 | 21:19:08
Ingimir

#7 radok82: Star Wars, aj keď ten je legendárny tím aký je zlý, tak neviem či zrovna tomu by sa chcel Gunn priblížiť :-)

17.1.2021 | 23:54:43
LAZARUS111

#11 Lex Luthor: niesi sám :D ja tiež nie. asi tak je populárna.

17.1.2021 | 23:56:28
Ananas

Jasa celkom teším na Fantastickú štvorku, aj keď podľa mňa nepríde skôr ako 2024

18.1.2021 | 10:03:34
Ratemus

To že něco neznáš neznamená že to není populární nebo to neexistuje.. Je plno super postav které neznáš jsou populární… Schválně, znal jsi jeate do filmu Bloodshota? X-o Manowar? Znáš Vulcana?

#16 LAZARUS111
18.1.2021 | 19:44:26
LAZARUS111

#15 Ratemus: Lenže v tomto prípade sa myslí mainstreamová popularita, a pokial tá nieje tak to nieje populárne. Je to smutné ale je to tak.

18.1.2021 | 20:40:22
Ratemus

Riri je poměrně nová postava, stejně jako Kamala, řekl bych že obě jsou populární, svědčí o tom už jen fakt, že mají vlastní série, které se nezrusily, na rozdíl od např Supergirl, Hawkman,

18.1.2021 | 20:52:54
DC Expert

Prej seriál I am groot o čem to bude já bych pochopil seriál o Rocketovi ale ne o Grootovi.

18.1.2021 | 22:18:53
LAZARUS111

ale keď sa spýtaš akejkoľvek vekovej skupiny kto je spiderman alebo batman tak to budú vedieť ale spýtaj sa na Ironheart alebo Kamalu tak to veľa ľudí vedieť nebude.

18.1.2021 | 23:47:15
Ratemus

To je samozřejmě pravda, ale hodně lidí ani nezná všechny Robiny, lanterny, jiné známější hrdiny neznají taky, kdo nečte nezná Sentryho, Novu, přitom jsou to velmi populární postavy

#21 PecaCZE
20.1.2021 | 9:59:50
PecaCZE

Dobrý, a pak jsou tu ještě lidi co koukaj jen na filmy, nepamatují si je nebo nechápou a pak jsou z nich experti :D Jak tu už po několikátý zaznělo jak je Thanos hrozně silnej a většinou ho přirovnávaj jen když má kameny přitom to není jeho schopnost. Stejně tak k MCU se vyjádřili že Wanda toho dokáže víc a sama neví kam až dosáhne plus v EG Thanose jeden na jednoho porazila ( když neměl kámen ) a stejně napíšete že je to blbost, aby byla silnější. Myslim že to psal tentokrát náš DC Expert, ale mluvím ke všem.

#20 Ratemus: Tak alespoň na téhle stránce je přinejmenším 90% uživatelů co nečetli komiks, takže pokud nebyl ve filmu tak nic :)

#22 LAZARUS111 #23 Ratemus
20.1.2021 | 17:37:10
LAZARUS111

#21 PecaCZE: a o tom to je no.

20.1.2021 | 18:40:13
Ratemus

#21 PecaCZE: tak s tím naprosto souhlasím

20.1.2021 | 19:52:08
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Aktuální film

Spider-Man: Far From Home


Premiéra: 4.7.2019
Režie: Jon Watts
Scénář: Chris McKenna, Erik Sommers
Hudba: Michael Giacchino
Hrají: Tom Holland, Jacob Batalon, Zendaya, Jake Gyllenhaal, Marisa Tomei, Angourie Rice, Hemky Madera, Numan Acar, Samuel L. Jackson, Cobie Smulders, Martin Starr, Jon Favreau, Tony Revolori a další 

VAŠE HODNOCENÍ
PROFIL FILMU
OHODNOŤTE POSTAVY – Již brzy
RECENZE FILMU

Marvel Cinematic Universe

PRVNÍ FÁZE

 

DRUHÁ FÁZE

 

TŘETÍ FÁZE

 

Reklama

Postavy

Reklama

Galerie

Galerie