Avengers Marvel zveřejnil svou superhrdinskou pětiletku

Marvel zveřejnil svou superhrdinskou pětiletku

Marvel zveřejnil svou superhrdinskou pětiletku

Společnost Marvel Studios včera zveřejnila názvy a data premiér devíti následujících filmů, které hodlá zveřejnit až do roku 2019. Čekají nás jak další Avengers filmy, tak i samostatné příběhy již známých i nových superhrdinů ze světa Marvel Comics.


13 0
29.10.2014

Druhá fáze filmového světa Marvel Cinematic Universe skončí příští rok filmy Avengers: Age of Ultron a Ant-Man. Na to nás pak čeká Fáze třetí. A jakých filmů se během ní dočkáme?

Captain America 3: Civil War (6. května 2016) 

O tomto filmu jsme psali už dříve v rámci zprávy, že se v něm objeví i Robert Downey Jr. v roli Tonyho Starka (což už nyní bylo oficiálně potvrzeno). V též novince si pak můžete přečíst, jakým tématům by se měla Civil War (podle stejnojmenné úspěšné komiksové série) věnovat a jakou bude mít váhu na celý svět Marvel Cinematic Universe. Už dnes můžeme navíc předpokládat, že tu základní půdu pro tento film založí už samotní Avengers: Age of Ultron, kteří nás v kinech čekají příští rok.


Doctor Strange (4. listopadu 2016)

O chystaném Doctoru Strange jsme psali už včera, kdy bylo ohlášeno, kdo by v tomto filmu mohl ztvárnit hlavní roli. Více o komiksové historii Doctora Strange a dalších podrobnostech chystaného filmu si pak můžete přečíst právě v oné novince.

Guardians of the Galaxy 2 (5. května 2017) 

Pokračování prvních letošních Strážců galaxie. Nic konkrétního o tomto filmu zatím zveřejněno nebylo, přestože velmi pravděpodobně můžeme očekávat návrat všech hlavních herců z jedničky. Některá možná témata pro toto pokračování jsme si pak rozebrali v našich postřezích z prvního filmu.

Thor 3: Ragnarok (28. července 2017)

Přestože režisér tohoto filmu dosud není znám, scénář k němu píší Craig Kyle (Thor: Tales of Asgard) a Christopher Yost (Thor: Temný svět). Do filmu se samozřejmě vrátí Chris Hemsworth jako Thor a velmi pravděpodobně i Tom Hiddleston jako Loki (bez něj by to přece jenom nebylo ono, že). Hlavní hrdinové třetího Thora by pak podle všeho měli bojovat proti Pěti démonům Múspellheimu o samotný osud jejich domovské planety Asgard.

Black Panther (3. listopadu 2017)

Na tento první marvelácký snímek o černošském superhrdinovi komiksoví fanoušci čekali velmi dlouho. Black Panter je vládcem fiktivní africké země Wakanda, která je ve světě Marvel Comics klíčová především kvůli tomu, že je to jediné přírodní naleziště vibrania – téměř nezničitelného kovu, ze kterého byl skut i štít Captaina Americy. Předpokládá se, že pár odkazů na Black Panthera a Wakandu se dočkáme i v Age of Ultron.

Část druhých Avengers se totiž bude odehrávat v Africe a navíc se spekuluje, jak jsme také psali v našich postřezích z prvního traileru, že Ultron si z vibrania bude chtít zhotovit finální formu svého exoskeletu. Do role Black Panthera už byl potvrzen dvaačtyřicetiletý americký herec Chadwick Boseman, který se na plátně poprvé objeví nikoliv v Black Pantherovi, nýbrž už v Civil War.

Captain Marvel (6. července 2018)

Přestože Titul Ms. Marvel a Captain Marvel zastávalo ve světě Marvel Comics hned několik postav, tento film se bude soustředit na Carol Danvers, superhrdinku s nadlidskou silou a schopností létat, která se stala Ms. Marvel po střetnutí s původním Captainem Marvelem, respektive Mar-Vellem – válečníkem rasy Kree (viz níže). Captain Marvel bude první superhrdinský film studia Marvel Studios soustřeďující se na jednu ústřední ženskou hrdinku.

Inhumans (2. listopadu 2018)

Komiksoví Inhumans představují rasu superhrdinů, kteří se zrodili z pokusů rasy Kree (k těm se řadí například Ronan Žalobce z prvních Strážců galaxie) na lidech v daleké minulosti Země. Schopnosti skupiny Inhumans mají rozsáhlou škálu, od vysílání proudů energie hlasem přes ovládání čtyř základních živlů (bending!), až po teleportaci.

Avengers: Infinity War (květen 2018 a 2019) 

Po vzoru novodobých adaptací populárních knižních trilogií, i třetí Avengers s podtitulem Infinity War budou rozděleni na dva filmy, kterých se dočkáme v květnu 2018 a květnu 2019. V těchto filmech už se konečně zaměříme na Thanose, mocnou stínovou postavu, kterou jsme mohli vidět ve Strážcích galaxie a potitulkové scéně prvních Avengers.

Příběh se točí kolem toho, že Thanos se snaží získat šest Kamenů nekonečna (Infinity Stones), které mu pomohou ovládat čas, prostor a základní stavební prvky života a vesmíru. Ve světě Marvel Cinematic Universe už byly představeny čtyři z těchto kamenů – Teserakt, Lokiho Čitauri žezlo, Aether a Orb. Spekuluje se nad tím, že v těchto filmech už bude původní tým Avengers ustupovat do pozadí, aby ho pomalu nahradili noví hrdinové představení v jednotlivých filmech Třetí fáze. Zároveň se počítá i s účastí Strážců galaxie.

Diskuze /27

Starboy13

u toho doktora Strange máte chybu v datumu.. jinak pěkný článek :)

#2 Hurley
29.10.2014 | 10:34:01
Hurley

#1 Starboy13: Díky, opraveno. :)

webmaster
29.10.2014 | 10:35:31
Valada06

Nový tým by mi nevadil (na Doctora Strange se dokonce velmi těším), ale bude mi chybět Iron-man.

#4 Hurley
webmaster
29.10.2014 | 10:56:54
Hurley

#3 Valada06: Já sem za tohle upřímně docela rád a budu fakt spokojenej, pokud žádnej superhrdina nebude mít víc než tři vlastní filmy. Pokud to tak Marvel skutečně plánuje udělat a pak nechat hlavní hrdiny jen v Avengers, kde je postupně nahradí mladá krev, je to důkaz toho, že v Marvel Studios vážně ví co dělaj a že nechcou ten svět předčasně uvrhnout do sraček tím, že bychom tu za pět let měli mít Iron Mana 8. Za mě určitě palec hore.

#5 Valada06 #6 Billy the Kid
webmaster
29.10.2014 | 11:16:26
Valada06

#4 Hurley: Tak u mě je to způsobeno hlavně oblíbeností jeho protagonisty a taky oblibou postavy jako takové, ale máš samozřejmě pravdu, že postupem času by to bylo již poměrně přehnané. Snad si ho tedy ještě párkrát užiji v týmovkách.

webmaster
29.10.2014 | 11:20:20
Billy the Kid

#4 Hurley: nevadi mi to ale lito mi bude iron mana a hulka

#7 Hurley
29.10.2014 | 14:36:51
Hurley

#6 Billy the Kid: Ano, Hulka je škoda. Ruffalo by vlastní film podle mě utáhl, ale po těch dvou průšvizích už je to pro studio bohužel moc velkej risk.

#10 Blackhand47XD
webmaster
29.10.2014 | 15:00:35
Piere

fajn článek, jenom není Elektra adaptace komiksové hrdinky? Ať je úroveň filmu jakákoliv :D

#9 Hurley
29.10.2014 | 16:24:02
Hurley

#8 Piere: Když o tom tak mluvíš, tak to vlastně i Catwoman. Tyhle filmy už sem před dlouhou dobou radši vytěsnil z hlavy. :)

#12 Piere
webmaster
29.10.2014 | 17:22:52
Blackhand47XD

#7 Hurley: Kdyby udělali Planetu Hulk, tak by ani moc neriskovali. Jedná se v podstatě o týmovku a film podle tohoto komiksu chce dost lidí.

#13 Piere
webmaster
29.10.2014 | 17:49:14
Inspekthor

Dokonalý článek, opravdu. A ještě prosím, je to štít Captaina Americi! Ne Americy :-D uznávám, že skloňování je trochu těžší, ale pořád ještě ž, š, č, ř, c, j, ď, ť, ň. :-D Ale je to výborný!

#14 jh666
29.10.2014 | 18:50:12
Piere

#9 Hurley: To je pravda, ta je dokonce ještě starší a zrovna i o kočičí chlup lepší. Ale zřejmě i mně to mozek raději někam zahrabal :) Ale nemyslel jsem to nějak zle, jen jako povšimnutí, že už to ani Wonder Woman nezíská (s tím, že můžou vždycky vyvstat nečekané události a film by se musel odložit)

29.10.2014 | 18:53:54
Piere

#10 Blackhand47XD: Planet Hulk je skvělej komiks a animovanej film, ale upřímně mi to takhle stačí. Ale vytvoření Iluminátů bych bral :D

29.10.2014 | 19:03:11
jh666

#11 Inspekthor: Za prvé, je nejlepší v jiných pádech uváděť K a C nechat je pro první pád, ale stejně, správně je Americy (jako ženy). Po C může být tvrdé y (jako třeba slovo tácy).

29.10.2014 | 19:18:45
Lumicko

To je akoze dost mozne ze sa dockame „Avengers“ bez Hulka , Thora atd??? Ale s novou „krvou“ ??? To by potom ale neboli Avengers… nie

#16 jh666 #17 noname
29.10.2014 | 23:55:19
jh666

#15 Lumicko: No tak bez Hulka vydrželi Avengers asi 40 let

30.10.2014 | 8:07:38
noname

#15 Lumicko: Ty jsi nečetl komiksy, od základní sestavy ten team byl skoro úplně lišil (SKORO, teď nevím dlouho jsem to nečetl) Asi typuju záporáky pro některé filmy, Spider-Man byl do Civil War potvrzen? Osobně jsem zvědavý pokud vzniknou „New Avengers“ a film se tak bude jmenovat.

3 MCU v jednom roce, paráda,

30.10.2014 | 20:15:35
derfel

Jak myslíte, že vytvoří příběh k občanské válce. Já jsem četl jen některé komiksy co, teď vyšli v ultimátním kompletu (občanskou válku, padlého syna, druhou část zimního vojáka). Jaký tomu dají příběh, když v komiksu jsou desítky superhrdinů celý se to točí kolem nutnosti registrace ( když třeba motivace Starka vychází z události která předpokládá neznámé superhrdiny) a jsou tam důležití ti na který nemají práva ( Spider-Man, Pinusher ) a z hlavních filmových Avengers tam vystupují v podstatě jen hlavní soupeři. Četl jsem teď, že Robert Downey Jr. si klade podmínku, že bude hrát dalšího samostatného Iron Mana, jen pokud to bude režírovat Mel Gibson – to je fakt ? Jestli je to pravda, tak to u studia kde jsou temní telfové taky černoši a captain america má v době druhý světový v jednotce černocha a dokonce někoho kdo vypadá jako Japonec ( u toho teda nevím jestli to nevychází z komiksu, ale ve filmu to je jako pěst na oko ) to asi neklapne.

#19 Elhonzo
30.10.2014 | 21:07:16
Elhonzo

#18 derfel: Feige na tiskovce říkal že tohle bude Civil War MCU . Nebude to o tajných identitách hrdinů ale o tom kdo na ně dohlíží, kdo je kontroluje.Po událostech Winter Soldiera už není žádný World Security Counsil (nevím jak to bylo v češtině) takže bude potřeba zavést nějakou formu registrace/dohledu nad hrdinama . Po AoU nám to prý bude dávat větší smysl. Filmová verze Civil War se bude od té komiksové výrazně lišit. Stačí se podívat jak z adaptovali Winter Soldiera v Capovi 2 nebo Extremis v IM 3. Vezmou si z toho prostě jen kostru a upraví si jí jak se bude hodit do filmového universa . A RDJ si nediktuje že další Iron man bude jen s Gibsonem , v nějákém rozhovoru zavtipkoval že by dalšího dělal jen s Melem Gibsonem. Já pochybuji že nějaký další Iron man ještě vůbec bude . Do 2019 maj filmy naplánovaný a v tu dobu už bude Downeymu kolem 55 . Budou se spíš chtít věnovat novým sériím co rozjíždějí. Downeyho budeme spíš už jen vídat v týmovkách a hostovačkách .

31.10.2014 | 0:37:59
Gharghal

Nevíte někdo jak by to mělo být s Ant-manem? Viděl jsem trailer na 2015, ale spíš neni oficiální. Mě by se to celkem líbilo. jenže ho nikde neohlásili a tak. Taky jsem četl pár článků. Byl by super.

#21 noname
2.11.2014 | 10:02:39
noname

#20 Gharghal: určitě jsi viděl Fan-Made trailer (Marvel by oznámil premiéru, jako třeba u Avengers Age of Ultron) Osobně jsem zvědavý jestli Ant-Man bude členem „A“ v Infinity War. Jsem na to zvědavý, jako s Cap. Marvel, Docem Strangem a Pantherem.

2.11.2014 | 19:50:16
HonZoRRo008_

Je to tam napsaný tak, že to vypadá, že Ant-Man patří ještě do Phase #2, ale on už je ve Phasi #3 :D

#23 Hurley
6.11.2014 | 18:14:05
Hurley

#22 HonZoRRo008_: Ne, Ant-Man je poslední film Fáze 2. Sice uznávám, že nedává smysl, proč tu fázi nezakončujou druzí Avengers, ale takhle to prostě oficiálně je. :)

webmaster
12.11.2014 | 21:44:35
HonZoRRo008_

Ahoj, chtěl bych se jen zeptat, jestli je pravda, že u filmu „Captain America 3: Civil War“ nebude záporákem Iron-Man (jako u komiksu), ale bude to někdo jiný? Podle tohohle odkazu na ČSFD.cz je napsáno v zajímavostech to, že Iron-Man to skutečně nebude z čehož mám radost :D Takže: PRAVDA nebo LEŽ ? :/

9.12.2014 | 17:11:30
Jáchym Pochop

Marvel si postavu Captaina Marvela přisvojil od DC Comics

#26 HonZoRRo008_
22.12.2014 | 19:19:25
HonZoRRo008_

#25 Jáchym Pochop: To sice jo, ale Marvel si přisvojil tu mužskou část Mar-Vella a ne Carol. Tenhle film (o tom se tam i píše) bude vyprávět o ženské postavě, takže by se měl film jmenovat spíš Ms. Marvel, víš :D ;)

4.1.2015 | 20:53:29
TheProf.

Neměl by být i Deadpool? Na imdb je potvrzený na únor 2016

7.1.2015 | 17:42:14
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Nedovol, aby nám chodci sežrali Lupu. Hlasuj pro Ednu. 

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Aktuální film

Spider-Man: Homecoming

Název: Spider-Man: Homecoming
Premiéra: 6.7.2017 (ČR/SR)
Režie: Jon Watts
Scénář: John Francis Daley, Jonathan M. Goldstein, Erik Sommers, Jon Watts, Chris McKenna
Hudba: Michael Giacchino
Hrají: Tom Holland, Marisa Tomei, Michael Keaton, Robert Downey Jr., Zendaya, Tony Revolori, Chris Evans, Laura Harrier, Martin Starr, Selenis Leyva, Donald Glover, Angourie Rice, Logan Marshall-Green, Hannibal Buress, Jon Favreau
Stopáž: 133 minut 

O FILMU | TRAILER | PLAKÁTY

VAŠE HODNOCENÍ

RECENZE | POSTŘEHY

Reklama

Marvel Cinematic Universe

PRVNÍ FÁZE

 

DRUHÁ FÁZE

 

TŘETÍ FÁZE

Postavy