O čem pojednávaly potitulkové scény filmu Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství

O čem pojednávaly potitulkové scény filmu Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství

Potitulkové scény mají nalákat na nové filmy. Druhý Doctor Strange to opět splnil, když nám představil zcela novou postavu, která bude mít důležitou roli v následujících projektech. Pokud jste film ještě neviděli a nechcete si kazit překvapení, tak se vraťte k článku o něco později.

21 0
21.5.2022

Jak už to bývá u Marvelu zvykem, dočkali jsme se celkem dvou potitulkových scén. Jedné vážné a jedné odlehčené. Ta vážná nám vůbec poprvé představuje Cleu, potenciální lásku pro našeho Doctora Strange. Jelikož je milostná dějová linka s Christine Palmer zřejmě uzavřena, Clea přichází v ten správný čas.

Clea přichází do našeho světa zřejmě z temné dimenze. V komiksech se jedná o neteř Dormammu, což byl jeden z hlavních záporáků prvního filmu. V komiksech se taktéž Clea a Strange vezmou, tak uvidíme, zda je i ve filmech čeká stejný osud. Dá se ale očekávat, že až příště uvidíme Strange, Clea bude po jeho boku. I když je Clea zcela nová postava, začalo se spekulovat, zda si Marvel její origin malinko neupravil.


(Jak na vás zapůsobila první potitulková scéna filmu Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství? Foto: Disney)

Od uvedení snímku do kin se taktéž začalo na internetu řešit, zda se nejedná o odchylku Doctora Strange z jiného vesmíru. Stejně jako má Loki svou ženskou verzi, do které se zamiloval, tak podobný osud by mohl potkat i Strange. Tvůrci by se ale malinko opakovali, a tak lze tuto teorii považovat za mylnou. Clea žádnou odchylkou nejspíše nebude a Marvel bude věrný jejím komiksovým kořenům.

Cleu překvapivě hraje zkušená Charlize Theron. Když už Marvel obsadil tak prvotřídní herečku, dá se očekávat, že ji uvidíme hned v několika dalších MCU filmech. Druhá potitulková scéna byla již o něco střídmější. Znovu jsme viděli Bruce Campbella, což je dvorní herec a král malých rolí ve filmech Sama Raimiho. Campbell nám hezky oznámil, že je konec a že je načase se zvednout a kino opustit.

Zdroj: Collider.com

Diskuze /17

Ratemus

A já už myslel, že vysvětlíte Incursion…

21.5.2022 | 16:47:26
PecaCZE

McAdams jako Christine byla v Multiverse of Madness naprosto strašná ve scéně, kde měla projevit emoce a city ke Strangeovi jen tak povzdychla když ji říkal o tom co k ní cítí, neprojevila na sobě nic. Jako kdyby jí byl úplně volnej přitom to není pravda.

21.5.2022 | 17:00:57
Ratemus

Jsem neuvěřitelně rád že je v MCu Theron a ještě v roli Clei, sice vypadala jak cosplayerka ale věřím že v novém kostýmu bude vypadat lépe… jediné, co do budoucna film přinesl bylo zavedení Incursion do MCu, což ještě snad nikdo nevysvětlil. Incursion je v posledních pár dnech hodně diskutovaný pojem, co to tedy je? Jonathan Hickman ve svých Avengers představil tento pojem jako střed dvou vesmírů nebo realit v jednom bodě a to Zemi, výsledkem je zničení obou realit. Jak tomu zabránit? Odpověď je čistě prozaická, zničením druhé Země zachráním svou a tedy celý svůj vesmír, ovšem má to háček, za nějakou dobu dojde opět k Incursion a musím opět zničit druhou Zemi. Druhý případ je, že zničím svou Zemi a zachráním svůj vesmír a k Incursion tedy nedojde, ovšem obětuji se pro vesmír.

Incursion tak přináší celou řadu morálních otázek, kdy hrdinové, aby zachránili svou realitu, musejí zabít miliardy lidí a hrdiny dalších Zemí, takže vidíme několik např Iron manů, Thorů, Black Pantherů a Reedů, kteří spolu bojují. Na druhou stranu můžeme vidět zlé hrdiny, kteří ničí jednu Zemi za druhou a zabraňují tak zničení vlastní reality, takže se z nich stává hrozba. Nebo na Zemi přilétají flotily různých mimozemských ras jiných realit, kteří přiletěli zničit Zemi, aby zachránili svou realitu.

Incursion následně vede k Secret wars, kde hraje po celou dobu velkou roli Victor Doom, Reed Richards, Molecule man a další hrdinové, ale hlavně tým Ilumináti. Nebudu úplně spojlerovat příběh předlohy.

proč o tom mluvím, Incursion je totiž v MCU již několikrát zmíněno, tak snad nyní máte alespon elementární přehled, co tím chtěl básník říci…mám takové tušení, že nějaká obdoba adaptace nás čeká v MCU.

21.5.2022 | 17:04:18
Lex Luthor

Ilumináti nám už byli představeni sice všichni pochcípali asi až na Morda, který nejspíš přežil, ale určitě se dalších verzích dočkáme a Incursion se bude více řešit

21.5.2022 | 18:14:35
Ratemus

Hlavně tedy jedna židle byla neobsazena, či asi byla? No asi takhle to vidím, Mordo vše ohlásí tamním dalším hrdinům, Doom z 838 se nasere že někdo zabil Reeda dřív než on a jelikož nastala Incursion hádám mezi 616 a 838 tak nejspíš uvidíme Incursion právě mezi těmito světy, naši hrdinové proti mstícím se hrdinům 838 kde by samozřejmě dál byla za tento svět bojovala tamní Wanda, jelikož jak víme, Elizabeth podepsala smlouvu na dalších několik filmů.

21.5.2022 | 18:29:27
Sctyri

Jak padly titule valil jsem na hajzl a pak viděl jen Ashe :/

21.5.2022 | 18:34:42
Knowho

Ratemus: Ale už dej pokoj xD Ta židle patří Ashovi a konec!

21.5.2022 | 21:24:49
PecaCZE

Však ani tvůrci nevědí, prostě udělali židli navíc s tím že můžou jednoduše vymyslet v budoucnu komu bude patřit. Tak jsem alespoň slyšel jejich odpověď na otázku, třeba je to kec, ale to by spíš řekli že nám to neprozradí a hotovo. První mě napadl Iron Man, který je v Illuminati no a mohla ta židle patřit Strangeovi, neodstranili ji po jeho smrti.

21.5.2022 | 21:38:58
Filip Ondrej

Dlouho před vydáním DS2 jsem doufal, že se objeví Clea a tohle bylo tedy mým splněným přáním.

21.5.2022 | 21:48:07
awacs

Já myslím, že ta scéna nebyla z „naší“ Země :) Přecijen, vypadalo to, že se znali…

21.5.2022 | 23:28:10
Knowho

awacs: co? Ne.

#13 awacs
21.5.2022 | 23:31:56
Ratemus

Nepřipadalo mi, že se znají.. jelikož tam pobíhali Ultronboti hádám, že poslední židle patří Starkovi případně tomu mrtvému Strangovi, ale zase aby v týmu byli dva čarodějové se mi nezdá

#13 awacs
22.5.2022 | 8:06:22
awacs

#11 Knowho: #12 Ratemus: Takže k němu přišla pro něj úplně neznámá žena – rychle, pojď, musíme jít zachraňovat – a on jen tak půjde? To mi ke Strangovi nesedí. Proto si myslím, že to nebyl náš vesmír.

#14 PecaCZE
22.5.2022 | 12:08:38
PecaCZE

#13 awacs: Jasně že to byl náš vesmír.

22.5.2022 | 13:25:25
Ratemus

Ano přesně tak a proto jsem názoru že Strange se vůbec nevyvíjí, prostě najednou jde s někým koho vidí prvně..kdyby to nebylo nás vesmír bylo by to nějak zjevné

22.5.2022 | 13:26:34
Filip Ondrej

Dobrá ale ta scéna může být až třeba v 20. minutě třetího filmu. Jakože mohl už Cleu vidět nebo tak. Stejně jako jsme v podtitulkové scéně 1. Dr. Strange viděli sezení s Thorem.

22.5.2022 | 17:35:17
Ratemus

Možné to je, pak je divné že mu řekla celým jménem a ne pouze křestním… každopádně je to detail, důležité je, že Incursion je v MCu

22.5.2022 | 17:53:58
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nejlepší postavy - Doctor Strange

Reklama

Předchozí film

Spider-Man: No Way Home


Originální název: Spider-Man: No Way Home
Premiéra: 16.12.2021
Režie: Jon Watts
Scénář: Chris McKenna, Erik Sommers
Kamera: Mauro Fiore
Hrají: Tom Holland, Zendaya, Marisa Tomei, Jacob Batalon, Benedict Cumberbatch, Jamie Foxx, Alfred Molina, J.K. Simmons, Tony Revolori, Willem Dafoe, Benedict Wong, Martin Starr, J.B. Smoove a další 

VAŠE HODNOCENÍ
PROFIL FILMU
OHODNOŤTE POSTAVY
RECENZE FILMU

Zajímavosti

První ohlasy na nového Thora: Zábava ve stylu Ragnaroku pokračuje

První ohlasy na nového Thora: Zábava ve stylu Ragnaroku pokračuje

Léto, sluníčko a krásné barvy. Teď je úplně skvělý čas a vlastně i výborná nálada vyrazit na nějaký letní film, který vás chytne za srdce a pobaví. A zdá se, že nový počin od Marvel Studios tuto myšlenku splňuje dokonale. Nový Thor. Love and Thunder se podle všeho povedl.

Marvel Cinematic Universe

PRVNÍ FÁZE

 

DRUHÁ FÁZE

 

TŘETÍ FÁZE

 

ČTVRTÁ FÁZE

 

Galerie

Galerie

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů








Reklama