Avengers Pomůže Saúdská Arábie Pantherovi překonat Posledního z Jediů?

Pomůže Saúdská Arábie Pantherovi překonat Posledního z Jediů?

Pomůže Saúdská Arábie Pantherovi překonat Posledního z Jediů?

Více než 35 let bylo v Saúdské Arábii zakázáno chodit do kina či jakkoliv veřejně promítat filmy. Letošním rokem tento zákaz konečně padá a Black Panther má tu čest být jedním z prvních filmů, které zde budou promítány. Pomůže mu tato situace překonat Posledního z Jediů?

19 2
12.4.2018

Momentálně se Black Panther nachází na desáté příčce nejvýdělečnějších filmů, přičemž je v rámci univerza na třetím místě za oběma Avengers filmy. Celosvětově se mu podařilo utržit 1 301,8 milionů dolarů, z toho 667,2 milionů z Ameriky a 634,6 milionů ze zbytku světa. Pokud se podíváme na žebříček tržeb pouze z Ameriky, tam je Panther již na třetím místě, o víkendu se mu totiž podařilo pokořit Titanic. Pokud by chtěli Američané pokořit s černým hrdinou Avatara, museli by diváci za lístky utratit dalších 90 milionů, což už je dost nereálné číslo.

Celosvětově však může hrdina z Wakandy dosáhnout na deváté, možná i osmé místo. Vše je nyní v rukách Saúdské Arábie, kde se po více než 35 letech otevřou kina, která lidé kvůli nábožensko-politické situaci nesměli navštěvovat. Již v lednu měli obyvatelé Arábie možnost zhlédnout Emoji ve filmu, tehdy si však museli vystačit bez kin, která nebyla vystavěná. Pomůže snad tato situace Pantherovi v dalšímu skoku v žebříčku? To se dozvíme již 18. 4., kdy si film odbude svou premiéru. Do Posledního z Jediů mu chybí 30 milionů, spolu s klesajícími výdělky z celého světa by jej tedy mohl překonat.


Za zlepšující se situaci můžou lidé poděkovat dědici trůnu a korunnímu princi Mohammedu bin Salmanovi, který se již několik let snaží udělat ze své země lepší místo. Slyšet jste o něm mohli například i v rámci boje proti extrémistům, jeho na Araby nezvyklém chování k ženám nebo snaze udělat z Arábie soběstačnou zemi i bez ropy. Princ se nechal inspirovat západem, který je pro něj nyní nevyčerpatelným zdrojem nápadů pro zlepšení.

FOTO: Marvel, Disney

Zdroj: ComicBookMovie, BoxOfficeMojo

Diskuze /2

percival2

No a když se budou chtít podívat, odkud že se vzali ti zajímaví hrdinové a pustí si prvního Ironmana, tak to bude taky poslední film od Marvelu, který v SA promítali :-D

12.4.2018 | 16:03:27
Leonko

Asi som slepý, ale kde je soul stone na tom gifu? :D vidím Space a Power stone. Je na palci ?

12.4.2018 | 17:49:50
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Aktuální film

Spider-Man: Far From Home


Premiéra: 4.7.2019
Režie: Jon Watts
Scénář: Chris McKenna, Erik Sommers
Hudba: Michael Giacchino
Hrají: Tom Holland, Jacob Batalon, Zendaya, Jake Gyllenhaal, Marisa Tomei, Angourie Rice, Hemky Madera, Numan Acar, Samuel L. Jackson, Cobie Smulders, Martin Starr, Jon Favreau, Tony Revolori a další 

VAŠE HODNOCENÍ
PROFIL FILMU
OHODNOŤTE POSTAVY – Již brzy
RECENZE FILMU

Marvel Cinematic Universe

PRVNÍ FÁZE

 

DRUHÁ FÁZE

 

TŘETÍ FÁZE

 

Reklama

Postavy

Reklama

Galerie

Galerie