Přehled všech odchylek Doctora Strange v jeho druhém filmu

Přehled všech odchylek Doctora Strange v jeho druhém filmu

Film Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství pochopitelně nabídl pohled nejen na našeho Strange, ale na celou řadu jiných Strangů. Jelikož v tom mohou mít diváci zmatek, připravili jsme pro vás hezky přehledně souhrn všech Doktorů, kteří se ve filmu mihli.

19 0
11.5.2022

Náš Doctor Strange

Tak u tohoto Strange se asi většina z vás orientuje. Náš Doctor Strange pocházející z Země-616 a od třetí fáze byl součástí většiny příběhů. V posledních letech a filmech nabírá na důležitosti. Byl to právě on, kdo vymyslel (nastínil) plán, jak porazit obávaného Thanose. Spider-Manovi zase pomohl ochránit svou tajnou identitu a nyní má celé ruce práce s mnohovesmírem.

(Náš Doctor Strange, se kterým se setkáváme nejčastěji. Foto: Disney)


Defender Strange

Strange hned z úvodu filmu, kdy nás film překvapil svým tempem a rychlostí, jak se do všeho vrhl. Strange se zde zná s Americou Chavez, kterou je sice ochotný za každou cenu chránit, zároveň se ale u něj projevují sobecké vlastnosti, a Chavez klidně obětuje v ten správný čas. Tohoto Strange jsme si (živého) moc neužili, jelikož je hned v úvodu zabit, jeho tělo ale následně odpočívá v pokoji na naší Zemi, kde ho pohřbí náš Strange.

(Defender Strange to v úvodu skvěle nakopl. Foto: Disney)

Strange ze Země 838

S tímto Strangem se sice setkáme jen ve vzpomínkových scénách, přesto je pro celý děj opět velice důležitý. Lidem ze Země 838 bylo řečeno, že je to právě on, kdo zastavil Thanose. Vše ale bylo malinko jinak a znovu mocenské touhy zatemnily Strangeovi mozek, což ho nakonec stálo život. Tento Strange je zabit Black Boltem a pro Ilumináty byl považován za hrozbu ohrožující jejich realitu. Měl velice zvláštní vztah s Christine, což jsme ostatně viděli i v jedné flashbackové scéně, které náš Strange přihlížel.

(O tomto Strangeovi jsme nejvíc slyšeli, ale nejméně ho viděli. Foto: Disney)

Sinister Strange

Sinister Strange dostal prostor již v trailerech, kde pronesl dnes již poměrně slavnou větu „věci se malinko vymkly z rukou“. Tato věta ale nakonec ve finálním sestřihu neskončila. Je dobré zmínit, že se jedná o jiného Strange než ze seriálu What If…?. Určitě si vzpomínáte na tzv. Strange Supreme, který se objeví v epizodě What If… Doctor Strange Lost His Heart Instead of His Hands?. Tento Strange by byl velikým lákadlem, ale nakonec ho tvůrci do našeho filmu nezakomponovali. Mnoho fanoušků věřilo, že právě tento Strange je náš Sinister Strange, ale není tomu tak.

(Strange, který v nás vzbudil velké naděje už při samotném traileru. Foto: Disney)

Zombie Strange

Jedná se v podstatě o Defender Strange, který byl jen oživen pomocí magie. Náš Strange tohoto Zombie Strange ovládá na dálku, který se následně utká se Scarlet Witch. Magie, kterou ale Strange použije, je zakázaná. A vše zakázané má svou cenu, což jsme pocítili v závěru filmu a určitě toto téma bude rezonovat i v dalších MCU filmech. Znovu se sluší říci, že tento Zombie Strange nemá nic společného s verzí ze seriálu What If…?.

(Závěrečná pasáž filmu byla opravdu mocná. Foto: Disney)

Jaká verze Doctora Strange se vám nejvíce líbila?

Diskuze /4

Elian44

Zombie Strange jednoznačne :D

11.5.2022 | 18:44:14
Lex Luthor

Sinister Strange byl super, jak já doufal, že místo něj uvidíme Strange z What If a možná i Kilmongera, kterého by měl pořád střežit škoda snad jediné zklamání z filmu. Dobré je, že se primární svět MCU neodehrává na Zemi 1, ale na Zemi 616 to je rozdíl oproti Arrowverse kde je primární země Země 1

11.5.2022 | 19:54:54
Railbot

Strange ze Země 838 byl vidět docela dost a víckrát. Vždyť tam byla ta scéna z jejich Endgame. A vy sem dáte fotku sochy :) No nic.

Zombie byl samozřejmě cool.

#4 tom99
11.5.2022 | 22:23:43
tom99

#3 Railbot: A co je špatného na fotce sochy, když je jeho?

webmaster
13.5.2022 | 16:45:51
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nejlepší postavy - Doctor Strange

Reklama

Předchozí film

Spider-Man: No Way Home


Originální název: Spider-Man: No Way Home
Premiéra: 16.12.2021
Režie: Jon Watts
Scénář: Chris McKenna, Erik Sommers
Kamera: Mauro Fiore
Hrají: Tom Holland, Zendaya, Marisa Tomei, Jacob Batalon, Benedict Cumberbatch, Jamie Foxx, Alfred Molina, J.K. Simmons, Tony Revolori, Willem Dafoe, Benedict Wong, Martin Starr, J.B. Smoove a další 

VAŠE HODNOCENÍ
PROFIL FILMU
OHODNOŤTE POSTAVY
RECENZE FILMU

Zajímavosti

Už i MCU New York je přecpaný hrdiny, ty je nutné rozmělnit po jiných městech

Už i MCU New York je přecpaný hrdiny, ty je nutné rozmělnit po jiných městech

Vyjmenujte pět Marvel hrdinů, kteří operují v New Yorku. Dáte je úplně hravě. Vyjmenujte deset. Zapotíte se, ale ještě to zvládnete. Většina superhrdinů chrání New York. Jenže se nejedná o jediné město, které je v nebezpečích. Marvel Studios na to reaguje a chce své hrdiny rozmělnit.

Marvel Cinematic Universe

PRVNÍ FÁZE

 

DRUHÁ FÁZE

 

TŘETÍ FÁZE

 

ČTVRTÁ FÁZE

 

Galerie

Galerie

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama