Avengers První dojmy ze snímku Shang-Chi a legenda o deseti prstenech

První dojmy ze snímku Shang-Chi a legenda o deseti prstenech

První dojmy ze snímku Shang-Chi a legenda o deseti prstenech

V Los Angeles proběhla slavnostní premiéra snímku Shang-Chi a legenda o deseti prstenech, která nám dává zavzpomínat na staré časy, kde slavnostní premiéry byly ještě před koronavirovou pandemií zcela běžné. Jaké jsou tedy první ohlasy na tuto MCU novinku?

20 1
18.8.2021

Na klasické recenze si teprve budeme muset počkat, snímek má premiéru až 2. září a nyní není povoleno recenze na film vydávat, nicméně smetánka těch nejznámějších novinářů již měla příležitost vidět finální podobu filmu, takže se pochopitelně se svými dojmy pochlubila na sociálních sítích. Jde o běžný a standardní postup, nutno ale podotknout, že všechny ohlasy je nutné brát trochu s rezervou.

A proč vlastně? Studio pochopitelně na premiéru zve především spřízněné novináře, kteří toho o filmu neřeknou moc negativního. Stejně tak to tedy platí i tady v našem případě, negativní ohlasy prakticky nejsou, smyslem akce je zkrátka lidi přilákat do kin. Ze všech reakcí si ovšem můžeme ale leccos vzít. Čeká nás údajně jedinečný film, který možná až trochu více okatě stojí stranou oproti těm ostatním. Velkých propojení s MCU světem nečekejte, přesto, pokud budete pozorní, se jich pár dočkáte.


(Feigovi a spol. se to opět povedlo, můžeme si oddychnout. Foto: Disney)

Co se tentokrát chválí je samotná akce. Na choreografii si tvůrci nechali pěkně záležet. Zdá se, že rychlých a nepřehledných střihů razantně ubyde. Údajně se můžeme těšit na poctivou bojovou choreografii točenou na delší záběr. To je ostatně to, co bylo MCU filmům v minulosti vytýkáno. A kde jinde to změnit než právě u filmu, kde hraje spousta šikovných Asiatů, kteří umí bojová umění.

Snímek opět nepostrádá trefný humor, má skvělou akci a také srdce. Trailery prý zdaleka neukázaly vše a je na co se těšit. Důležité ale je, že Shang-Chi je ztvárněn velice lidsky a snadno si lze postavu oblíbit. Údajně nebude mít divák problém si postavu zamilovat a představit si ji po boku ostatních Avengers. Simu Liu je údajně perfektní a zda se casting povedl.

A to je vesměs vše, co se dalo z těch příspěvků na sociálních sítích vyčíst. Zdá se, že nás čeká další povedená marvelkovka a žádný průšvih se konat rozhodně nebude. Máme se dále těšit na dvě potitulkové scény a doslova bláznivé finále, kde se tvůrci opět vyřádili ve finálním souboji (prý ale právě ten není zdaleka nejlepší, ty předcházející jsou o chlup lepší).

Začínáte se na film těšit? A půjdete do kina?

Zdroj: ComicBook.com

Diskuze /8

Billy the Kid

rád se dívám na bojová umění ve filmech/seriálech takže se těším :)

18.8.2021 | 18:40:28
Felix Jaeger

bude to ine ako… „MCU hlboko v zadku Cinskej ludovo demokratickej republike“

18.8.2021 | 21:49:55
diseased

Je vtipné vidět, jak se na západě pořád řeší etnická korektnost, ale jakmile někdo točí film s tématikou bojového umění, musí se do toho nacpat co nejvíce asiatů. Protože takhle si představuji typického číňana nebo japonce. I obyčejný nákup vajíček se tam musí změnit na pořádnou rvačku nebo rovnou boj na život a na smrt.

19.8.2021 | 9:25:50
percival2

Je potřeba otevřít nové trhy. Tak tam vrazíme Číňana na špagátě ;-)

19.8.2021 | 9:30:17
Kerneas

Dnes jsem viděl kdesi článek „Shang-Chi je akcí nabitá jízda, říkají první recenze“. To sedí. Nic méně ani více než akční konzum od MCU nelze čekat, takže věřím, že půjde ve stopách předchozích filmů od tohoto studia.

19.8.2021 | 12:49:41
Ratemus

Oni první reakce mají často i záporné recenze a tenhle film jich má minimum. Dokonce je zmíněn i vliv Miyazakiho, že zde prý uvidíme největší smysl významu slova rodina atd, myslím že horší než Widow to být nemůže.kazdopadne hlavní klady hovoří o skutečné promakane akci a bojové choreografie které jsou přehledné, málo stříhané a skutečně propracované

#7 Felix Jaeger
19.8.2021 | 13:14:26
Felix Jaeger

#6 Ratemus: nj, kazdy v holywoode sa boji nasrat cinanov, tak … uzi si skvelu bezpohlavnu akciu

20.8.2021 | 21:47:09
LAZARUS111

V číne aspoň nepoznajú multikulti.

20.8.2021 | 23:52:51
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Aktuální film

Eternals


Premiéra: 4.11.2021
Režie: Chloé Zhao
Scénář: Chloé Zhao, Patrick Burleigh, Ryan Firpo, Kaz Firpo
Hudba: Ramin Djawadi
Hrají: Gemma Chan, Richard Madden, Kumail Nanjiani, Lia McHugh, Brian Tyree Henry, Lauren Ridloff, Barry Keoghan, Dong-seok Lee, Kit Harington, Salma Hayek, Angelina Jolie, Harry Styles, Harish Patel, Haaz Sleiman a další 

VAŠE HODNOCENÍ
PROFIL FILMU
OHODNOŤTE POSTAVY
RECENZE FILMU

Nejlepší postavy - Shang-Chi

Reklama

Zajímavosti

První ohlasy na Eternals: Zřejmě se jedná o film, který bude rozdělovat publikum

První ohlasy na Eternals: Zřejmě se jedná o film, který bude rozdělovat publikum

Již příští týden si můžete moci zajít na film Eternals. Pokud stále váháte, zda do kina zajít, přečtěte si první ohlasy na film, které nejsou až tak pozitivní jako v případě jiných MCU filmů. Na druhou stranu se stoprocentně nejedná o žádnou katastrofu a je na co se těšit.

Reklama

Marvel Cinematic Universe

PRVNÍ FÁZE

 

DRUHÁ FÁZE

 

TŘETÍ FÁZE

 

ČTVRTÁ FÁZE

Galerie

Galerie

Předchozí film

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings


Premiéra: 2.9.2021
Režie: Destin Daniel Cretton
Scénář: Dave Callaham, Destin Daniel Cretton, Andrew Lanham
Hudba: Joel P. West
Hrají: Simu Liu, Awkwafina, Tony Chiu-Wai Leung, Fala Chen, Florian Munteanu, Ronny Chieng, Michelle Yeoh, Meng'er Zhang, Benedict Wong, Andy Le a další 

VAŠE HODNOCENÍ
PROFIL FILMU
OHODNOŤTE POSTAVY
RECENZE FILMU