Avengers SDCC '13: Avengers 2

SDCC '13: Avengers 2

SDCC '13: Avengers 2

Skončil sandiegský Comic-Con 2013, který přinesl opět zajímavé informace, novinky a hlavně radost fanouškům, kteří měli možnost se tohoto festivalu zúčastnit. Jako každý rok, i letos nemohl Marvel chybět a opět sklidil ode všech účastníků největší aplaus a přinesl žhavé novinky ze svých projektů, přesněji The Avengers 2, Captain America: The Winter Soldier, Thor: The Dark World, Guardians of the Galaxy a Agents of S.H.I.E.L.D. Začneme dnes s Avengers a v následujících článcích se budeme věnovat dalším.


3 0
23.7.2013

Marvel Studios si pozvalo na Comic-Con režiséra prvních Avengers Josse Whedona, který má také za úkol zrežírovat i druhý film. Joss měl na festivalu svůj vlastní panel, ve kterém odpovídal na otázky fanoušků. Nejdůležitější novinkou pak bylo odhalení podtitulu druhých Avengers: Poslední film Fáze 2, který bude mít premiéru 1. května 2015, ponese název The Avengers: Age of Ultron!

Spolu s novým názvem Joss ukázal i logo a také krátký teaser, ve kterém byl samotný Ultron! Toto video bohužel na internetu není, alespoň vám ho ale mohu popsat:


Tento teaser byl prý velmi rychlý, ale začíná v mimozemském chrámu. Přichází nějaký muž, v pozadí znějí věty z prvních Avengers a zanedlouho se pomalu objeví Ultronova tvář spolu s novým názvem THE AVENGERS: AGE OF ULTRON.

Tato novinka však vyvolala řadu otázek. Co bude s Thanosem? Bude představen Ant-Man už v tomto novém filmu, čili ve Fázi 2? Bude to Hank Pym nebo Scott Lang? Bude to příběh vymyšlený, nebo podle nějaké originální komiksové předlohy? Kdo vytvoří Ultrona, Hank, nebo někdo jiný? Pojďme tedy popořadě.

Logicky můžeme usuzovat, že Thanos v tomto filmu nebude hlavní nepřítel Avengers. Vypadá to tak, že Thanos je šéf a tahá za nitky a je ultimativním nepřítelem Avengers, jehož čas vyvrcholí až v třetím filmu. Teď ale k tomu hlavnímu. Hank Pym, nebo Scott Lang? Možná některé (většinu) zklamu, ale Hank to nebude. Více k tomu už samotný Joss Whedon:

Nedávno vyšel komiks s názvem Age of Ultron (březen až červen 2013, 10 čísel, pozn. red.) A mnoho lidí si myslí, že film bude přesně na motivy tohoto příběhu. My ale budeme mít vlastní verzi příběhu Age of Ultron. V originále byl Hank Pym, takže mnoho lidí si myslí, že bude i v našem. Není tomu tak. Z tohoto příběhu vybereme jen podstatné a potřebné věci, které pak použijeme do filmu. Mnoho věcí však musí jít stranou.

Nepotřebujeme Hanka. Je to jedno­duché – toto jsou Marvel filmy, ne Marvel komiksy. Jedna úžasná věc na Kevinu Feigem (šéfovi Marvel Studios, pozn. red.) je ta, že ví, co z originálu sebrat a co z něj nechat. Hrajeme si s postavami, které všichni milujete, ale zároveň musíme nechat něco i pro potřeby filmu. Musíte počkat. Nepotřebujeme Pyma, aby on vytvořil Ultrona.

Vypadá to tak, že na jeho výrobě se bude podílet Tony Stark, který i v originále pomáhal Hankovi vytvořit Ultrona. Nám nezbývá nic než Jossovi a režisérovi Ant-Mana Edgaru Wrightovi věřit!

Joss v rozhovoru prozradil i pár dalších zajímavostí ohledně připravovaného filmu. Děj se bude odehrávat nejen v Americe a New Yorku, ale tentokrát by se měl roztáhnout po celém světě. Také potvrdil účast Hawkeye, který by měl mít tentokrát důležitější úlohu a měl by konečně stát na „straně dobra“. Joss potvrdil, že natáčení začne koncem února/začátkem března v Londýně.

Nakonec se ještě zaměříme na jedno důležité téma, které se řeší už nějaký ten měsíc, ale nyní už o něm lze mluvit zcela oficiálně. Týká se to dvou nových postav týmu Avengers, kteří přibudou v novém filmu The Avengers: Age of Ultron. Těmi budou sourozenci Quiksilver a Scarlet Witch.

Problém je však v tom, že jakmile Kevin Feige a Joss Whedon oznámili tyto dvě postavy, hned na to režisér X-Men: Days of Future Past Bryan Singer oznámil, že by také chtěl Quiksilvera ve svém filmu. Jde o to, že Disney i Fox mají práva na své velké postavy z Marvelu, ale na ty „menší“ ne, proto jsou volné a může je použít kdokoliv. Joss vyjádřil svou touhu připojit k týmu tuto sourozeneckou dvojici, protože s tímto duem vyrůstal při čtení komiksů a Bryan Singer ji zase chce využít také, protože se prý do jeho příběhu rovněž hodí. Je to tak nerozhodně.

Důležitým faktem je to, že Quiksilver a Scarlet Witch jsou původem mutanti, ba co víc, jsou to děti Magneta. Tím pádem je to 1:0 pro X-Meny, kde Quiksilver perfektně zapadne. Na druhou stranu však oba patří originálně do skupiny Avengers a Joss z nich udělá určitě superhvězdy. Tím pádem je to vyrovnané. Uvidíme, jak to Joss vyřeší, zatím se mluví o tom, že se budou nazývat pouze svými vlastními jmény, a to Wanda Maximoff a Pietro Maximoff.

Zatím nevíme, kdo je v tomto novém blockbusteru bude hrát, ale stále více se mluví o herci Aaronu Taylor-Johnsonovi, známém především z komiksového filmu Kick Ass, který je údajně už ve finálním stádiu jednání. Na Comic-Conu se na toto téma vyjádřil následovně:

Nevím, jestli o tom můžu mluvit, ale určitě by to byla úžasná šance.

Když se ho redaktoři ptali, jestli zná tuto postavu, odpověděl takto:

Quiksilver je velmi zajímavá postava a má také zajímavý příběh. Moje žena dokonce koupila komiks, kde byl Quiksilver poprvé na obalu.

Tak? Co si o tom všem myslíte?

Thumbnail Play icon

Diskuze /3

Caabaa

Je to zajímavé, a myslim že jsem někde četl, že ultron pymovi vymazal paměť, takže si nepamatoval jeho výrobu, takže to by také mohlo hrát roli v tom, proč je ultron představený před ant manem:). Každopádně bych rád viděl v avengers spider-mana a wolverina. Na tyto postavy mají sice práva jiné firmy, ale četl jsem, že už v avengers měla být vidět budova oscorpu z nového spideyho. Takže spider-man je dost dobře možnej. A co se týče wolverina, Jackman se prý vyjádřil, že by rád byl v avengers a ted nedávno, myslim že někdy 12. července uvedl v interview, že se na to ptal a řekli mu, že by to bylo těžké a že by se studia musely dohodnout, takže se uvidí…

23.7.2013 | 19:56:12
Fery95

nevim mohly by tam třeba být i punisher neni to sice klasický avenger ale vsadim se že josh by ho tam urcite nejak vtesnal a davalo by to smysl at uz by byl zaporak a nebo kladas nebo by se tam aspon mohl mihnout war machine on je přeci součástí new avengers ale každopádně jsem moc rád že ožije ultron protože pokaždé dokázal dostat avengers až na úplné dno :) a to mě přivádí na otázku když je tu wanda a ultron dokázal by se sem dostat Vision?

#3 Kuppi
23.7.2013 | 22:10:01
Kuppi

#2 Fery95: no to je veľmi dobrá otázka Fery95, Vision by tam mal byť tiež a verím tomu že aj bude. Vin Diesel bol na rokovaní s Marvelom a šušká sa o tom, že práve on ho bude hrať, čo by bolo super, pretože sa naňho perfektne hodí. No a ako hovoríš, Vision ku Ultronovi patrí, takže mal by tam byť :-) check this out – http://www.mtv.com/…vision.jhtml#… prepnite si na 3:10

webmaster
24.7.2013 | 1:11:16
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Staň se členem našeho kultu. Hlasuj pro Ednu.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Aktuální film

Spider-Man: Homecoming

Název: Spider-Man: Homecoming
Premiéra: 6.7.2017 (ČR/SR)
Režie: Jon Watts
Scénář: John Francis Daley, Jonathan M. Goldstein, Erik Sommers, Jon Watts, Chris McKenna
Hudba: Michael Giacchino
Hrají: Tom Holland, Marisa Tomei, Michael Keaton, Robert Downey Jr., Zendaya, Tony Revolori, Chris Evans, Laura Harrier, Martin Starr, Selenis Leyva, Donald Glover, Angourie Rice, Logan Marshall-Green, Hannibal Buress, Jon Favreau
Stopáž: 133 minut 

O FILMU | TRAILER | PLAKÁTY

VAŠE HODNOCENÍ

RECENZE | POSTŘEHY

Reklama

Marvel Cinematic Universe

PRVNÍ FÁZE

 

DRUHÁ FÁZE

 

TŘETÍ FÁZE

Postavy