Marvel Studios na návrat Rogerse láká v ukázkách na Avengers: Doomsday, původně jsme se ale bývalého (pro některé stále současného a jediného) Kapitána Ameriky měli dočkat už v potitulkové scéně k filmu Fantastic Four: First Steps. O čem měla celá scéna pojednávat?
Před premiérou The Fantastic Four: First Steps se hojně spekulovalo o cameo roli Chrise Evanse. Nakonec se nic takového nestalo, což ale podle zákulisních informací nemuselo být definitivní rozhodnutí. Russoovi údajně natočili scénu, která měla propojit film s Avengers: Doomsday, jen se do First Steps nakonec nevešla.
Podle insidera MyTimeToShineH měla původní potitulková scéna vypadat jinak, než jakou jsme dostali. Fantastická čtyřka prý navštíví Steva Rogerse v jeho chatě na Zemi-828 a žádají ho o pomoc s mnohovesmírným problémem, konkrétně s tzv. Incursions. Tato sekvence měla být odstraněna a přesunuta do Avengers: Doomsday, kde zřejmě poslouží jako jeden z klíčových mostů mezi jednotlivými realitami.
(ČTĚTE TAKÉ: Pět míst v Marvel Cinemetic Universe, které jsou vizuálně poutavé. Foto: Disney)
Z hlediska dopadu na samotný First Steps by šlo spíše o bonus než o zásadní změnu. Film stojí na představení týmu a budování jejich dynamiky, cameo Kapitána Ameriky by funkčně sloužilo hlavně jako teaser budoucích událostí. Jinými slovy, děj by se nezměnil, ale celkový dojem ano. Přítomnost Evanse by filmu dodala pocit větší provázanosti s širším MCU.
Co se týče fanouškovského hypu, reakce by byly téměř jistě bouřlivé. Evansův návrat patří mezi ty momenty, které okamžitě zaplaví sociální sítě a přehluší debaty o kvalitě samotné scény. V porovnání s potitulkovou sekvencí s Doomem by navíc šlo o emocionálně silnější kartu. Doom buduje napětí, Steve Rogers buduje nostalgii, a Marvel tradičně ví, jak s nostalgií pracovat (nebo se to konečně začíná učit).
Zajímavý je i širší kontext. Pokud se skutečně potvrdí, že Steveova rozhodnutí v Avengers: Endgame narušila stabilitu mnohovesmíru, dává jeho zapojení do Incursions tematický smysl. Najednou by nešlo jen o efektní cameo, ale o logické pokračování jeho příběhu. A přesně takové návraty mají v komunitě největší odezvu, ne proto, že jsou překvapivé, ale proto, že dávají zpětně smysl.
Měli to tvůrci risknout s touto scénou? A změnilo by to vůbec něco?
Zdroj: ComicBookMovie.com

Originální název: The Fantastic Four: First Steps
Premiéra: 24.07.2025
Režie: Matt Shakman
Scénář: EJosh Friedman, Jeff Kaplan, Eric Pearson
Kamera: Jess Hall
Hrají: Pedro Pascal, Vanessa Kirby, Joseph Quinn, Ebon Moss-Bachrach, Julia Garner, Ralph Ineson, Natasha Lyonne, Paul Walter Hauser, Sarah Niles, Mark Gatiss, Matthew Wood a další
VAŠE HODNOCENÍ
PROFIL FILMU
OHODNOŤTE POSTAVY
RECENZE FILMU
Už z trailerů to bylo patrné, takže se nejedná o žádný spoiler. Pokud máte rádi natahování Reeda Richardse z komiksů, tak si nechte zajíst chuť, neboť nic závratného nám nový film nenabídne. Naopak se snad Marvel snaží schopnosti Mr. Fantastica úplně upozadit. Proč?

Název: Thunderbolts*
Premiéra: 01.05.2025
Režie: Jake Schreier
Hudba: Son Lux
Scénář: Eric Pearson
Žánr: Akční / Komedie
Kamera: George Richmond
Hrají: Florence Pugh, David Harbour, Sebastian Stan, Hannah John-Kamen, Wyatt Russell, Olga Kurylenko, Julia Louis-Dreyfus, Lewis Pullman, Geraldine Viswanathan, Laurence Fishburne, Rachel Weisz a další.
PROFIL FILMU
OHODNOŤTE FILM
OHODNOŤTE POSTAVY – již brzy
RECENZE FILMU
Důležité články:
Vývoj tržeb
Význam hvězdičky
Testovací projekce
Která postava umře? Jak dlouhý je film?
Stan je u konci kontraktu
První ohlasy
Dotáčky filmu
Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!
Vše ze světa seriálů, komiksů, ale především filmů superhrdinské týmovky Avengers ze stáje Marvel Studios.
Obsazení:Tim Roth (Abomination), Stanley Tucci (Abraham Erskine), Guy Pearce (Aldrich Killian), Robert Redford (Alexander Pierce), Tilda Swinton (Ancient One), Paul Rudd (Ant-Man), Toby Jones (Arnim Zola), Florence Kasumba (Ayo), Melia Kreiling (Bereet), Liv Tyler (Betty Ross), Laurence Fishburne (Bill Foster), Chadwick Boseman (Black Panther), Scarlett Johansson (Black Widow), Tony Curran (Bor), Christopher Fairbank (Broker)
(více)
Diskuze /0