Trávení času doma kvůli koronaviru si můžete zkrátit zhlédnutím fanouškovského filmu inspirovaného Avengers: Endgame

Trávení času doma kvůli koronaviru si můžete zkrátit zhlédnutím fanouškovského filmu inspirovaného Avengers: Endgame

Sedíte doma kvůli koronaviru a všechny filmy z MCU již máte najeté? Zklamalo vás odložení filmu Black Widow? Přinášíme vám alespoň částečnou náhradu od slovenských studentů, kteří se blýskli dalším projektem spojeným se světem Avengers. A dokonce se i něco užitečného dozvíte.

7 2
1.4.2020

Univerzity se už dlouho snaží získat propagačními videi nové studenty. Na technické univerzity se převážně hlásí spíše středoškoláci než středoškolačky. Jak tedy motivovat dívky ke studiu techniky? Mladí vědci a studenti mechatroniky z Fakulty elektrotechniky a informatiky STU se rozhodli navázat na svůj loňský fanouškovský film a natočili pokračování inspirované snímky Captain Marvel a Avengers: Endgame s názvem Pět kamenů mechatroniky: První Avengerka. Stejně jako minule je film plný speciálních vizuálních efektů a tak uvidíte i cestování říší kvant nebo Starkovy hologramy.

Pro účely filmu bylo také pomocí 3D tisku vytvořeno několik marvelovských rekvizit jako rukavice nekonečna, Lokiho žezlo, Mjolnir, Stormbreaker a podobně. Tvůrci se snažili být maximálně autentičtí, celý produkční tým včetně herců tak pochází z fakulty včetně samotné První Avengerky. Tato studentka mechatroniky spolupracuje také na celouniverzitním projektu STUBA Green Team, ve kterém se vyvíjejí a konstruují elektrické formule do mezinárodních soutěží. Ve videu tak nevidíme dublérku, ale Avengerka na formuli opravdu jezdí, přičemž se podílela i na její konstrukci.


Fanfilm prezentuje bakalářský studijní program Automobilová mechatronika na FEI STU BA. Klade důraz na nové studijní zaměření „Inteligentní technologie a systémy“ orientované i na moderní informačně-komunikační technologie a automatizaci v mechatronice.

Thumbnail Play icon

Diskuze /1

monikash

Ta teplákovka je boží, vlastně starkovská. Ta by se šikla letos do termálek v Podhájské. ;-)

překladatel
1.4.2020 | 18:11:57
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nejlepší postavy - Thor: Love and Thunder

Reklama

Zajímavosti

První ohlasy na nového Thora: Zábava ve stylu Ragnaroku pokračuje

První ohlasy na nového Thora: Zábava ve stylu Ragnaroku pokračuje

Léto, sluníčko a krásné barvy. Teď je úplně skvělý čas a vlastně i výborná nálada vyrazit na nějaký letní film, který vás chytne za srdce a pobaví. A zdá se, že nový počin od Marvel Studios tuto myšlenku splňuje dokonale. Nový Thor. Love and Thunder se podle všeho povedl.

Marvel Cinematic Universe

PRVNÍ FÁZE

 

DRUHÁ FÁZE

 

TŘETÍ FÁZE

 

ČTVRTÁ FÁZE

 

Galerie

Galerie

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama