Avengers Zveřejněny týmy superhrdinů v Civil War

Zveřejněny týmy superhrdinů v Civil War

Zveřejněny týmy superhrdinů v Civil War

„Někdy mám chuť tě praštit do tvých perfektních zubů," vyhrožuje Stark Rogersovi. Ano, milí čtenáři. Začíná Občanská válka a z promo artů již známe, na jakých stranách budou proti sobě superhrdinové bojovat. Přinášíme i popis první ukázky, kterou Marvel pustil na konferenci Disney.


42 0
28.8.2015

Ve zkratce si nejprve zrekapitulujme, o čem by příběh Občanské války měl být. Film bude vycházet z komiksové předlohy Civil War z roku 2006 od Marka Millara. Jeho příběh se točí kolem Zákona o registraci superhrdinů. Jelikož si lidé po některých nešťastných událostech způsobených lidmi s nadlidskými schopnostmi vydobyli tento zákon, Spojené státy všem osobám s výjimečnými schopnostmi nakáží, aby se registrovaly, odhalily svou totožnost a prošly základním výcvikem. Následně by se měli stát zaměstnanci vlády Spojených států, která by tak nad jejich chováním získala alespoň částečnou kontrolu. Stark je ve prospěch zákona, ale Kapitán a jeho následovníci ne.

Cap: „Fondue!“ Stark: „Shawarma!“… CIVIL WAR


Začneme týmem, na jehož čele stojí nejlepší Avenger. Stevea Rogerse bude v boji proti zákonu následovat jeho nový parťák Sam Wilson, známý jako Falcon. To není žádným překvapením, jelikož jak v komiksech, tak i ve filmech si vybudovali silné přátelství. V potitulkové scéně filmu Ant-Man také bylo naznačeno, že Falcon s Capem raději o Buckym, jehož našli zachyceného v neznámém mechanismu, před Starkem pomlčí.

Načrtli jsme téma Buckyho Barnese, nejlepšího přítele Stevea Rogerse před Druhou světovou válkou. Buckymu, kterému ve filmu vymývali mozek a využívali ho jako nájemného vraha, se pomalu začínají vracet vzpomínky. Bude tedy zajímavé, čím vším si v novém filmu projde, dokud bude nakonec opět bojovat po boku svého starého parťáka.

Z filmu Ant-Man jsme zjistili, že oblek Scotta Langa ohromil Falcona a chce ho naverbovat do týmu. Potvrdil to i v zmiňované potitulkové scéně, kdy ho navrhl samotnému Kapitánovi. Kromě toho nevidím důvod, proč by bývalý kriminálník chtěl pracovat pro vládu.

Musím se přiznat, že jsem nečekal takovou významnou roli pro Agentku 13 Sharon Carter. Je však pochopitelné, že stojí po Rogersové boku. Je neteř Peggy Carter, jeho válečné lásky, a v komiksech bývala Sharon také jeho milenkou. Ve filmu Captain America: Návrat Prvního Avengera také bojovala proti Hydře na straně dobra, takže pro fanoušky bude jen dobré, že ve filmu uvidíme další ženskou komiksovou postavu.

Capův tým zakončíme lukostřelcem Hawkeyem. Jeho účast na této straně je jasná, protože z nedávného filmu Avengers: Age of Ultron jsme se dozvěděli, co za ty tři roky dělal. Fury mu zařídil úkryt pro jeho rodinu, kde bez strachu o svůj i život milovaných mohl v klidu sázet brambory a luštit křížovky. Barton bude za tuto svobodu určitě bojovat.

TEAM CAP: Ant-Man, Hawkeye, Agentka 13, Captain America, Falcon, Winter Soldier

Tak jako Rogers, i génius/mili­ardář/playboy/fi­lantrop Tony Stark bude mít na své straně dlouholeté přátele. Prvním bude Rhodey, jeho parťák ze všech tří filmů o Iron Manovi, plukovník amerických vojenských sil. Už z jeho povolání je jasné, čí názor bude podporovat.

Druhým Tonyho kamarádem je Jarvis, který je teď součástí Visiona. Ten si zřejmě logicky vyhodnotí, co je pro lidstvo nejlepší. Proto bude pravděpodobně argumentovat tím, že by měl být nad světovými superhrdiny dohled.

Black Widow téměř nikdy nejednala podle svého uvážení a nemá problém poslouchat rozkazy. Byla trénovaná špiónka nejprve pro KGB a později pro SHIELD, momentálně stále pracuje pro Nicka Furyho. Proto by pro ni neměl být nejmenší problém pracovat pro vládu. I když pomáhala Tonymu v druhém Iron Manovi, hlubší pouto navázala přece jen s Kapitánem. Proto se očekávalo, že bude bojovat s ním, ne proti němu. Natasha Romanoff byla vždy tajemnou postavou, proto si na její důvody musíme počkat.

Trochu mě však zarazila přítomnost T'Challu, známého také jako Black Panthera. Šéf Marvel Studios Kevin Feige se nejprve vyjádřil, že bude nestranný. Podle tohoto promo artu to však nevypadá. V komiksu T'Challa nechtěl, aby se mu USA staralo do wakandských záležitostí. Kromě toho může dohodou ztratit moc nad cenným vibrániem, které se nachází jen v jeho africké zemi. Nebudeme však polemizovat, protože jsme se s touto postavou v Marvel Cinematic Universe ještě nesetkali a nevíme o ní prakticky nic.

TEAM STARK: War Machine, Black Widow, Iron Man, Black Panther, Vision

Tvůrci nám neukázali promo arty Scarlet Witch ani Spider-Mana. Právě zmíněný Pavouk by měl mít údajně ve filmu větší roli než cameo, jak si všichni doposud mysleli. Také se stále neví, zda součástí nového filmu bude i Bruce Banner, o kterém se šušká, že by se ve snímku mohl objevit také.

FOTKY: ComicBookMovie

Před dvěma týdny se konala expo výstava Disney D23. Tvůrci přinesli ukázky filmů či fotek a chybět nesměl ani Marvel. Na pódiu vystoupili spolu s Kevinem Feigem Chris Evans a Anthony Mackie, kteří spustili ekluzívně pro přítomné diváky první ukázku z filmu. Její popis vám přinášíme v následujícím spoileru.

První ukázka z filmu začíná akcí s Kapitánem Americou, Black Widow a Falconem. Bojují proti Brockovi Rumlowovi, aka Crossbonesovi. Ten se snaží vyhodit do povětří nákladní auto. Během bitvy hodí Rumlow na Kapitána magnetickou výbušninu, kterou však Cap odrazí co nejvýše, aby se exploze vyhnula davu lidí. Crossbones si z hlavy sundal masku a viní Kapitána za jeho popálené a zjizvené tělo. „Pamatuje si tě. Tvůj kámo, tvůj parťák, tvůj Bucky," Rumlow říká výhružně Rogersovi. A Kapitán je z toho pořádně zmatený.

Další scéna je z potitulkové scény po Ant-Manovi, kde Falcon s Capem mluví s Buckym. Se zaklíštenou rukou v mechanismu říká Stevovi, že si pamatuje na svou mámu Sarah. Steve se usměje, protože ví, že ve Winter Soldierovi se stále nacházejí stopy po jeho starém příteli.

Přichází pohled na Generála Rosse. Na nové základně Avengers poučuje Kapitána Americu. „Svět vám dluží neskutečnou poklonu za vaše služby. Ale zatímco někteří lidé vás vidí jako hrdiny, jiní preferují slovo ‚bdělí strážci‘. Bojí se.„

Začne konflikt, který rozdělí Stevea Rogerse a Tonyho Starka. Cap chce, aby se superhrdinové mohli rozhodovat sami za sebe. Jeho protějšek však upřednostňuje vládnou registraci. „Někdy mám chuť tě praštit do tvých perfektních zubů,“ vyhrožuje Stark Rogersovi v nepříliš přátelském duchu.

Přicházejí pohledy na jednotlivé hrdiny. Mezitím Cap říká: „Úlohou této práce je snažit se zachránit každého, koho můžeš. Někdy však neznamená, že každého." Bitva Black Widow a Hawkeye! „Jsme stále přátelé, že?" ptá se Widow. „Záleží na tom, jak silně mě udeříš,“ Hawkeye odpovídá.

Trailer končí vtipnou scénkou, kdy Hawkeye s Falconem otevřou dodávku, ze které vyjde natěšený Scott Lang. Je nervózní před prvním setkáním s Kapitánem, přesně tak, jak byl kdysi Phil Coulson. Zkomolil se mu jazyk. „Myslím, že jste na mě děkovali! Tedy, díky, že jste na mě mysleli." (Thinks for thanking of me! I mean, thanks for thinking of me.)

Bohužel jsme se nedozvěděli žádné nové informace o Spider-Manovi a na konferenci neukázali ani žádnou jeho promo fotografii. Divákům v zásadě řekli, že hodně toho přichystaného nemají, ale nejbližší měsíce toho bude až až. Ale my to chceme už teď!

GET ME PICTURES OF SPIDER-MAN! FOTO: Imgur

Premiéra filmu Captain America: Civil War začíná 6. května 2016.

Diskuze /41

verka20

Black Widow s Iron Manem to se mi nelíbí :(

#28 Gobriam
28.8.2015 | 13:12:19
Jirkason

Jsem strašně zvědav na Spider-mana. Doufám, že už brzo budou nějaké info o něm.

28.8.2015 | 13:16:09
Anettmin

Myslím, že nikdo nechápe proč tam vlastně pořádně je Agent 13, ano chápu v komiksech je důležitá, ale ve filmu byla dost bez povšimnutí, prostě jen nějaká ženská od vedle a romance tyhle typy filmů dost kazí (viz Ultron…). Chybí mi tam Scarlet Witch

A chceme tu footage z Expa!

28.8.2015 | 13:25:45
HonZoRRo008_

Všechno je super. Už se těším. Hlavně na ty nové kostými. Hlavně u Hawkeye! :D

28.8.2015 | 13:26:24
sFík

A já čekal že Vision bude nestranný pozorovatel…

28.8.2015 | 13:32:13
makishek

black widow vs. hawkeye & cap? to nejde :(

webmaster
28.8.2015 | 14:57:48
tomsn40

A jako co HULK!!!?? To už tam vůbec nebude?? :(

Tak nějak doufám, že se tam ke konci filmu objeví, a obě skupiny srovná!! :D

#9 Blackhand47XD
28.8.2015 | 14:59:22
PecaCZE

Zajímavý, Avenger vs. Avenger ( Batman vs. Superman, taky dobro proti dobru ). Kdyby se tam měl objevit Hulk, tak něco sice cítí k Black Widow, ale vždycky se radší skrýval, takže by se mu nelíbilo na jaké je straně. Cpt. America má dle mýho slabší tým, Viision by se tam objevil a všechny srovnal na hromadu, kdyby chtěl :D. No a fuj, Spidermana chci vidět maximálně mezi jeho vlastními filmy !

28.8.2015 | 15:12:47
Blackhand47XD

#7 tomsn40: Kdyby tu měl Hulk velkou roli, tak by to jeho zmizení v Avengers bylo k ničemu. Banner se maximálně objeví na záznamech z kamer, na konci filmu nebo v potitulkové scé­ně.

webmaster
28.8.2015 | 15:25:10
Elhonzo

Řekl bych že Panther je (na obrázku) na Starkově straně jen proto aby se mu nemusel dělat vlastní promo art.

28.8.2015 | 15:49:44
StrejdaMorty

hmm já jsem pro změnu čekal, že serialovy Defenders tam budou mít taky vliv na straně capa, stejně jako to bylo v Civil War

#12 Blackhand47XD #14 Elhonzo
28.8.2015 | 16:05:14
Blackhand47XD

#11 StrejdaMorty: Defenders se ještě pořádně ani nerozjeli.

webmaster
28.8.2015 | 17:05:54
HonZoRRo008_

Prosím, napište mi někdo, na čí straně bude pak Spider-Man a Scarlet Witch. Podle mě to je : Spidey u Iron Mana a Scarlet u Capa, ale nevím to jistě. Díky.

28.8.2015 | 17:16:45
Elhonzo

#11 StrejdaMorty: Jediné co je zatím z Defenders je Daredevil. Ten v Civil War stejně nebyl a seriál ještě není tak rozjetej aby byl nějakým přínosem (malému cameu bych se ale nebránil). Před filmem bude ještě Jessica Jones, a pokud bude seriál jako komiks tak to bude velmi dobré. Ale nemyslím si že by tam Jessica musela nutně být.

28.8.2015 | 17:17:00
StrejdaMorty

V Civil war (pokuď si pamatuju správně, četl jsem to před dávnou dobou), byl spidey nucenej Iron Manem aby před světem odhalil svoji identitu, zároveň kvůli tomu byl Spidey u soudu, kde se snažil přesvědčit Iron-Mana, že už takhle hodně ztratil a proto se odhalit nechce. Spidey byl právě kvůli tomu na straně Capa. Scarlet witch si už nepamatuju, ale vim, že konec Civil War měl hlavně za následek smrt Goliatha.

28.8.2015 | 17:41:56
deadpool

spidey bude nekde uprostred myslim . jinak se strasne na ten film tesim :D hlavne kvuli black pantherovi (uprimne si myslim ze tonyho tym je trosicku op :D ) Jedina moznost pro capuv tym je to ze se ant man mozna trosku hodne zvetsi :D

28.8.2015 | 18:24:17
HonZoRRo008_

Osobně bych nemohl říct, ve kterým týmu bych byl radši. Mě přijdou oba hustý.

28.8.2015 | 18:28:09
HonZoRRo008_

Já už TAKY CHCI fotky Spider-Mana :D :D

#26 Čelo
28.8.2015 | 18:36:32
Anckrst

Práve znova čítam Civil War ale pokiaľ si pamätám keď som to čítal dávno tak tam Scarlet Witch v komixoch nebola. Nestalo sa jej niečo po House of M? Opravte ma ak sa mýlim. Pokiaľ sa nemýlim, tak bude pre ňu asi pripravená nová príbehová línia.

#20 Elhonzo
28.8.2015 | 18:41:21
Elhonzo

#19 Anckrst: Po House of M zmizela a ukrývala se. Co se s ní dělo se zabývá série Avengers The Children's Crusade. V komiKSech tak během Civil War nebyla přítomna. Ve filmu ale bude.

28.8.2015 | 18:49:50
samuelo12

A Wasp tam nebude?? :D

28.8.2015 | 19:02:24
Historic

Takhle od oka vypadá Starkův tým o poznání nabušeněji.

#23 Blackhand47XD
webmaster
28.8.2015 | 19:37:20
Blackhand47XD

#22 Historic: Je to film o Capovi, takže to nemůže mít snadné. Hrdinové musí čelit výzvám.

webmaster
28.8.2015 | 19:40:11
Eriel

A co Scarlet Witch ? o.O

28.8.2015 | 20:01:27
deadpool

nezapomente ze spider man bude mit ve filmu 2 kostymy neni divu ze ho nechcou ukazovat zatim . A scarlet ma treba taky nejaky novy kostym nebo proste jeste nechou ukazat jeji stranu ,

28.8.2015 | 20:20:12
Čelo

#18 HonZoRRo008_: Já taky !!! Vidět tak Spider-Mana mezi těmito borci, tak 100pro pláču. :-) Naprosto by mě to dojalo !!!

28.8.2015 | 20:25:05
-Skinner-

Team Stark je nepopierateľne silnejší. Sám Tony v bleeding edge armor ich porazí sám.

#31 Historic #35 verka20
28.8.2015 | 20:33:24
Gobriam

#1 verka20: Mě taky ne Widow měla být s Capitánem :)

#29 Alchymista
28.8.2015 | 20:40:08
Alchymista

#28 Gobriam: A neviete neikdo ci bude hulk 3?

#30 Elhonzo
28.8.2015 | 20:57:01
Elhonzo

#29 Alchymista: Hulk tam nebude.

28.8.2015 | 21:09:42
Historic

#27 -Skinner-: Pf, Ant-Man mu do něj vlítne, všecko vyzkratuje a Tony bude nahraný 8-)

#32 PecaCZE
webmaster
29.8.2015 | 0:00:40
PecaCZE

#31 Historic: To by mě zajímalo kudy. Tryskama ? Klapkama ?

29.8.2015 | 0:39:13
-Skinner-

Bleeding edge armor sú vlastne nanity, Tony ich má doslova uložené v kostiach. Stačí mu len pomyslieť a oblek sa okolo neho sformuje. Nemyslím že nanity sa dajú skratovať iba ak by išiel „subatomic“. :D

#34 Blackhand47XD
29.8.2015 | 1:16:33
Blackhand47XD

#33 -Skinner-: Tak to funguje v komiksu, ve filmu si to opět celé překopou, stejně jako Extremis.

webmaster
29.8.2015 | 7:23:31
verka20

#27 -Skinner-: Přesně tak :)

29.8.2015 | 13:18:13
StrejdaMorty

Vzhledem co udělali s extremis tak pochybuju že Bleeding edge armor bude takhle fungovat ve filmu

29.8.2015 | 14:04:50
HonZoRRo008_

NA ČÍ JSTE STRANĚ? HLASUJTE ZDE! (OBRÁZEK).

31.8.2015 | 18:16:59
vytany

Mně bude chybět Thor, i když chápu, že se ho tento konflikt netýká.

#39 HonZoRRo008_
1.9.2015 | 12:45:19
HonZoRRo008_

#38 vytany: Já bych tam měl taky hrozně rád Hulka s Thorem :)

1.9.2015 | 17:41:11
deadpool

pani tolik lidi co jsou na strane kapitana to je pekna pruda :D

2.9.2015 | 17:23:26
Epsik

Začneme týmem, na jehož čele stojí nejlepší Avenger. Stevea Rogerse… Nejlepší? :D Really?

redaktor
24.9.2015 | 8:21:21
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Luk a šípy nestačí. Potřebujeme váš hlas.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Aktuální film

Spider-Man: Homecoming

Název: Spider-Man: Homecoming
Premiéra: 6.7.2017 (ČR/SR)
Režie: Jon Watts
Scénář: John Francis Daley, Jonathan M. Goldstein, Erik Sommers, Jon Watts, Chris McKenna
Hudba: Michael Giacchino
Hrají: Tom Holland, Marisa Tomei, Michael Keaton, Robert Downey Jr., Zendaya, Tony Revolori, Chris Evans, Laura Harrier, Martin Starr, Selenis Leyva, Donald Glover, Angourie Rice, Logan Marshall-Green, Hannibal Buress, Jon Favreau
Stopáž: 133 minut 

O FILMU | TRAILER | PLAKÁTY

VAŠE HODNOCENÍ

RECENZE | POSTŘEHY

Reklama

Marvel Cinematic Universe

PRVNÍ FÁZE

 

DRUHÁ FÁZE

 

TŘETÍ FÁZE

Postavy