Abraham Erskine

Abraham Erskine

Německý vědec, který vytvořil sérum supervojáka. S jeho pomocí vznikl Kapitán Amerika, hrdina inspirující lidi po celém světě.

Sezóny 1
2011 - 2011

Informace

Celé jméno: Abraham Erskine
Výška: 1,67 m
Váha: 73 kg
Barva očí: hnědá
Barva vlasů: šedá
Autoři postavy: Joe Simon, Jack Kirby
Představitel: Stanley Tucci
Poprvé se objevil v:
Captain America Comics #1 (březen 1941)

Filmy

O Erskinovi

Nebýt Erskinova séra, nikdy by nevznikl Kapitán Amerika. Tento německý vědec uprchl do Ameriky, kde pro Spojence vytvořil jedinečného vojáka. Ukrýval se zde pod jménem Joseph Reinstein, což mu nepomohlo v přežití. Byl zastřelen Heinzem Krugerem, který se projekt supervojáka snažil zastavit, ale marně. Projekt byl později mnohokrát obnoven a vyšlo z něj několik dalších hrdinů.


Mezi jeho nepřátele patří Heinz Kruger, Red Skull a Adolf Hitler.

Komiksy

Jako židovský Němec vytvořil Erskine ve čtyřicátých letech sérum supervojáka a vita paprsky. Díky svým vynálezům mohl vybudovat celou armádu vylepšených lidí, které chtěl poskytnout Americe. Prvním testovaným subjektem byl Clinton McIntyre, který se měl proměnit v hrdinného Protocida. Clinton zdánlivě zemřel. Druhým pokusným králíkem byl Steve Rogers, u nějž se proměna podařila okamžitě. Erskine byl hned nato zastřelen Heinzem Krugerem, německým špiónem.

Dlouhou dobu nikdo nedokázal přijít s podobným sérem. Až v padesátých letech vytvořil Wilfred Nagel dokonalou náhradu a z Williama Burnsida se stal na nějaký čas nový Kapitán Amerika. Další nástupci vytvořili například Luka Cage, Sentryho nebo Program Zbraň Plus, ze kterého vzešli například Wolverine nebo Deadpool.

Filmy, seriály a další média

Erskine se kromě MCU filmu objevil také ve dvou animovaných seriálech. Prvním z nich je Kapitánův segment v The Marvel Super Heroes, druhým zase Avengers: Nejmocnější hrdinové světa. V devadesátkovém filmu byla jeho postava přepracována a vystupuje zde jako italská doktorka jménem Maria Vaselli.

Marvel Cinematic Universe

Abraham Erskine se narodil 14. 9. 1869 v Německu. Vědci se podařilo vyvinout sérum supervojáka, které mu chtěli ukrást nacisté. Když s nimi odmítl spolupracovat, mučili jej. Johann Schmidt byl prvním, kdo sérum kdy použil. Nebylo však dokonalé a proměnilo jej v ohyzdného Red Skulla. Až s pomocí agentky Carterové se mu podařilo dostat se do Ameriky, kde začal hledat vhodného kandidáta.

Do oka mu vpadl mladý muž jménem Steve Rogers, který se snažil přidat se k armádě za každou cenu. Nešlo mu pouze o boj, ale zastavení vlády grázlů. Erskine vzal Rogerse do tajného projektu, který jej proměnil v Kapitána Ameriku. Zařízení na přeměnu ukryli v Brooklynu, kde mu asistoval Howard Stark. Po přeměně Rogerse v nadčlověka byl Erskine zastřelen Heinzem Krugerem z Hydry. Jeho sérum se nevědomky pokusil zopakovat Bruce Banner, nad jehož projektem dohlížel Thaddeus Ross.

FOTO: Marvel Studios, Marvel Comics

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Nejlepší postavy - Doctor Strange

Reklama

Předchozí film

Spider-Man: No Way Home


Originální název: Spider-Man: No Way Home
Premiéra: 16.12.2021
Režie: Jon Watts
Scénář: Chris McKenna, Erik Sommers
Kamera: Mauro Fiore
Hrají: Tom Holland, Zendaya, Marisa Tomei, Jacob Batalon, Benedict Cumberbatch, Jamie Foxx, Alfred Molina, J.K. Simmons, Tony Revolori, Willem Dafoe, Benedict Wong, Martin Starr, J.B. Smoove a další 

VAŠE HODNOCENÍ
PROFIL FILMU
OHODNOŤTE POSTAVY
RECENZE FILMU

Zajímavosti

Už i MCU New York je přecpaný hrdiny, ty je nutné rozmělnit po jiných městech

Už i MCU New York je přecpaný hrdiny, ty je nutné rozmělnit po jiných městech

Vyjmenujte pět Marvel hrdinů, kteří operují v New Yorku. Dáte je úplně hravě. Vyjmenujte deset. Zapotíte se, ale ještě to zvládnete. Většina superhrdinů chrání New York. Jenže se nejedná o jediné město, které je v nebezpečích. Marvel Studios na to reaguje a chce své hrdiny rozmělnit.

Marvel Cinematic Universe

PRVNÍ FÁZE

 

DRUHÁ FÁZE

 

TŘETÍ FÁZE

 

ČTVRTÁ FÁZE

 

Galerie

Galerie

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama