Avengers Bill Foster

Bill Foster

Bill Foster

Bývalý kolega Hanka Pyma, se kterým pracoval na projektu G.O.L.I.A.T.H.

Sezóny 1
2018 - 2018

Informace

Celé jméno: William Barrett Foster
Barva očí: hnědá
Barva vlasů: černá
Představitelé: Laurence Fishburne, Langston Fishburne
Poprvé se objevil v:
Avengers #32 (září 1966)

Filmy

O Billovi

Bill začínal jako asistent Hanka Pyma a pomáhal mu v jeho eskapádách se změnou velikosti. Sám si nakonec složení Pymových částic zapamatoval, přesunul se na západní pobřeží a duplikoval Pymovy schopnosti. V průběhu času se z Fostera stal superhrdina, který prostřídal jména jako Goliath, Black Goliath nebo Giant-Man, bojoval dokonce po boku Avengers.


Mezi jeho nepřátele patří High Evolutionary, M.O.D.O.K., Ragnarok nebo Super-Adaptoid.

Komiksy

Bill Foster se narodil v ghettu v Los Angeles, ale díky své inteligenci vystudoval vysokou školu, vzal si Claire Temple a našel si práci u proslulého Hanka Pyma v době, když testoval růstové sérum. Právě s pomocí Fostera se Pym dokázal dát do pořádku, jelikož se jako obr „zasekl“. Foster se nakonec odstěhoval na západní pobřeží, kde sám pracoval na Pymových částicích a začal se zvětšovat.

Aby mohl financovat svůj výzkum, začal pod jménem Black Goliath vystupovat v cirkuse, ze kterého se však vyklubal spolek padouchů známý jako Circus of Crime. S Claire se musel nakonec rozejít a ta skončila s Lukem Cagem. Cirkus jí však časem unesl a hrdinové museli spojit síly, aby ji zachránili. Bill se poté rozhodl, že se stane superhrdinou a chvíli asistoval týmu Champions of Los Angeles.

O nějaký čas později se připojil k Projektu Pegasus, kde také odhalil svou totožnost Thingovi. Ten mu poradil, aby si začal radši říkat Giant-Man. Jelikož byl jedním z jeho prvních nepřátel Atom-Smasher, začala na Fostera pomalu působit radiace ze souboje a on začal umírat. Život mu zachránila Spider-Woman, ale přitom ztratila svou imunitu na toxiny.

Nějaký čas se Foster identitě hrdiny vyhýbal, ale nakonec se jako Goliath vrátil na scénu. Když začala Občanská válka, dal se na stranu Kapitána Ameriky, přičemž se zúčastnil svatby Black Panthera a Storm. Jelikož byl v té době Thor nezvěstný, vytvořil Stark jeho kopii, která během bitvy Goliatha zabila. Jelikož se jeho tělo během bitvy nezmenšilo, musel být pohřbít v obří velikosti. Tato smrt změnila pohled mnoha hrdinů na válku, kteří opustili Iron Manovu stranu.

Filmy, seriály a další média

S Fosterem jste se mimo jiné mohli setkat ve videohrách Marvel: Ultimate Alliance 2, Marvel Super Hero Squad Online a LEGO Marvel's Avengers. V prvním titulu vystupuje jako NPC, v druhém a třetím je postava hratelná.

Marvel Cinematic Universe

Když byl Foster mladý, spolupracoval s Hankem Pymem na Projektu G.O.L.I.A.T.H., kdy dosáhl velikosti 6 metrů. S Pymem se nakonec rozkmotřili a v téže době přišli ještě o třetího partnera, Elihase Starra. Ten kradl Pymovu technologii, za což jej Hank vyhodil. Elihas během svých vlastních experimentů zemřel, ale jejich následky se projevily na jeho dceři Avě.

Ava začala fázova a Bill se stal jejím opatrovníkem, přičemž jí slíbil, že najde lék. I když se jí snažil pomoci, dostal ji S.H.I.E.L.D., který z ní vycvičil zabijáka. Když se jako Ghost začala objevovat ve městě a kradla techniku Pymovi, došlo ke střetnutí starých přátel. Nakonec vyšlo najevo, že Bill s Avou spolupracuje a snaží se získat kvantovou energii, aby jí vyléčili. Nakonec byla zpět přivedena Hankova žena Janet, která Avu dočasně uzdravila.

FOTO: Marvel Studios, Marvel Comics

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Aktuální film

Spider-Man: Far From Home


Premiéra: 4.7.2019
Režie: Jon Watts
Scénář: Chris McKenna, Erik Sommers
Hudba: Michael Giacchino
Hrají: Tom Holland, Jacob Batalon, Zendaya, Jake Gyllenhaal, Marisa Tomei, Angourie Rice, Hemky Madera, Numan Acar, Samuel L. Jackson, Cobie Smulders, Martin Starr, Jon Favreau, Tony Revolori a další 

VAŠE HODNOCENÍ
PROFIL FILMU
OHODNOŤTE POSTAVY – Již brzy
RECENZE FILMU

Marvel Cinematic Universe

PRVNÍ FÁZE

 

DRUHÁ FÁZE

 

TŘETÍ FÁZE

 

Reklama

Postavy

Reklama

Galerie

Galerie