Bor

Bor

Odinův otec a bývalý král Asgardu.

Sezóny 1
2013 - 2013

Informace

Celé jméno: Bor Burison
Výška: 1,95 m
Váha: 295 kg
Barva očí: modrá
Barva vlasů: rudá
Autoři postavy: Stan Lee, Larry Lieber, Jack Kirby
Představitel: Tony Curran
Poprvé se objevil v:
Journey into Mystery #97 (říjen 1963)

Filmy

O Borovi

Bor je synem Buriho a otcem Cula, Odina, Vila a Vea. Byl králem Asgardu, který byl zodpovědný za porážku Malekitha a pád temných elfů v bitvě o Svartalfheim. Je jedním z mála, kteří mohou držet Mjolnir, navíc je možná nejsilnějším Asgarďanem vůbec. V boji užívá velké sekery, kterou dokáže plně ovládat. Jeho největší slabinou je pak jeho pýcha a arogance, která jej již mnohokrát srazila na kolena.


Mezi jeho nepřátele patří Daken, Loki, Norman Osborn, Surtur, Malekith a Thor.

Komiksy

Když jeho otec Buri abdikoval z trůnu, stal se Bor vládcem Asgardu. Jako rozený válečník vedl svůj lid do mnoha bitev. Za ženu pojal obryni Bestlu, která mu dala čtyři syny. Jeho syn Odin se dočkal zvláštní pozornosti, již od začátku byl vychováván v krále. Učil jej bojovat, vládnout, sloužit i bránit své sny. S Odinem nakonec vyrazil do války proti mrazivým obrům, které snadno porazil. Jeden se však dal na útěk a dovedl Bora do pasti. Mocný čaroděj, kterým byl Loki z budoucnosti, jej proměnil ve sníh. Bor prosil Odina, aby jej zachránil, ten se o to však dlouho nepokusil.

V přítomnosti pak Loki Bora oživil a přesvědčil jej, že svou poslední bitvu prohrál a Odin zemřel. Bor začal běsnit a byl konfrontován Thorem, který svého dědečka nepoznal. Jelikož z něj Bor cítil Odinovu moc, myslel si, že čelí jeho vrahovi. Thorovi na pomoc nakonec přišli Dark Avengers, pro které byl Bor taktéž moc silný. Z celého souboje vyšel nakonec jako vítěz právě Thor, který využil správné příležitosti. Naneštěstí byl vyhnán z Asgardu, protože zabil člena své rodiny.

Marvel Cinematic Universe

Bor byl králem Asgardu, který vládl před svým synem Odinem. Během Konvergence čelil armádě temných elfů, kterou vedl krutý Malekith. Ten toužil využít Aether, jeden z Kamenů nekonečna, k přivedení temnoty do všech koutů vesmíru. Obě strany pocítily těžké ztráty, ale asgardská armáda nakonec vyhrála. Bor využil Bifrostu, aby ukradl Aether, čímž jej připravil o jeho moc. Aether byl nakonec ukryt, aby jej Malekith nenalezl. Bor však nepočítal s tím, že se mu to za pět tisíc let povede.

Někdy po válce s temnými elfy se Bor účastnil jiné bitvy, která jej stála život. Na trůn se usadil jeho syn Odin a na Borovu počest byla postavena obří socha, kterou však Thor a Loki během honu na Malekitha naneštěstí zničili.

FOTO: Marvel Studios, Marvel Comics

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Black_Barton

Ta scéna jak jeho soše Thor a Loki uřízli hlavu XD

12.5.2021 | 10:45:29
sábahi

Nepamatujete si někdo v jakem dile se objevil?

18.2.2021 | 16:49:45

Nejlepší postavy: Ant-Man

Reklama

Předchozí film

Black Panther: Wakanda Forever


Premiéra: 10.11.2022
Režie: Ryan Coogler
Hudba: Ludwig Göransson
Hrají: Letitia Wright, Lupita Nyong'o, Winston Duke, Angela Bassett, Danai Gurira, Martin Freeman, Tenoch Huerta Mejía, Michaela Coel, Florence Kasumba, Dominique Thorne, Curtis Bannister, Daniel Kaluuya, Isaach De Bankolé, Mabel Cadena, Hari Nef, Rebecca Quin, Gigi Bermingham, Grace Junot, Kamaru Usman a dalšíí 

VAŠE HODNOCENÍ
PROFIL FILMU
OHODNOŤTE POSTAVY
RECENZE FILMU

Důležité články k filmu:

Tenoch Huerta neuměl před rolí Namora plavat
Rihanna nazpívala singl k filmu
První ohlasy na film Wakanda Forever
Jaký časový skok nás čeká ve filmu?
Jak dlouhý bude film?

Zajímavosti

Chris Hemsworth naznačuje, že jeho další výprava s Thorem může být poslední

Chris Hemsworth naznačuje, že jeho další výprava s Thorem může být poslední

Ne každý herec chce zůstat v jedné roli do konce života. Zvlášť ten, co nemá o nabídky nouze. Chris Hemsowrth patří k áčkovým hvězdám Hollywoodu. A i když ho role Thora nesmírně baví, nyní sám přiznává, že jeho další výprava může být ta poslední. Proč tak najednou?

Marvel Cinematic Universe

PRVNÍ FÁZE

 

DRUHÁ FÁZE

 

TŘETÍ FÁZE

 

ČTVRTÁ FÁZE

 

PÁTÁ FÁZE

Galerie

Galerie

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama