Avengers Cosmo

Cosmo

Cosmo

Cosmo je pes vyslaný Sověty do vesmíru, kterého se nakonec ujal Sběratel.

Sezóny 2
2014 - 2017

Informace

Celé jméno: neznámé
Barva očí: hnědá
Barva srsti hnědá
Autoři postavy: Andy Lanning, Dan Abnett, Wellinton Alves
Představitel: Fred the Dog
Poprvé se objevil v:
Nova Vol. 4 #8 (leden 2008)

Filmy

O Cosmovi

Cosmo je bývalé testovací zvíře ze Sovětského vesmírného programu, který se konal v šedesátých letech dvacátého století. Když Cosmo dorazil do Kdovíkde, zmutoval, díky čemuž začal ovládat telepatii a telekinezi. Nakonec se vypracoval až na bezpečnostního šéfa Kdovíkde a nějakou dobu byl i členem Strážců Galaxie. Dle dostupných zdrojů by mělo jít o křížence zlatého retrievera a labradora.


Mezi jeho nepřátele patří Magus, Klobok, Abyss, Thanos a Shuma-Gorath.

Komiksy

Jako testovací subjekt Sovětského vesmírného programu byl pes zvaný Cosmo vystřelen do vesmíru, přičemž se mu podařilo dostat se až na stanici Kdovíkde. Zde se časem vypracoval až na šéfa bezpečnosti. Jednoho dne narazil Cosmo na rozrušeného Novu, který musel sledovat, jak se Suspensor mění v zombie. Novovi oznámil, kde se právě nachází, následně musel v sebeobraně zabít Suspensor, načež obvinil její spojence z její smrti. Cosmo si poté získal Novovu důvěru a přátelství, společně se pak vydali zjistit, kdo může za nedávné smrti na stanici.

Dvojice byla brzy napadena další armádou zombie, mezi nimiž byli i přeživší členové Suspensořina týmu. Hrdinové nakonec zjistili, že za vše může Abyss, kterého zavřeli do vězení. Později Cosmo vyrazil na planetu Phalanxů, kde doufal, že najde lék na virus, který jej pomalu zabíjel. Na místě však narazil akorát na Gamoru a Draxe, které Phalanxové ovládali a donutili je zabít spoustu místních. Naposledy byl spatřen zraněný, kdy kapitán Skaarn ovládl Kdovíkde. Cosma nakonec zachránil mladý Nova, který odstranil jed z jeho těla.

Filmy, seriály a další média

Cosma jste mohli spatřit v animovaném seriálu Strážci Galaxie, kde jej s ruským akcentem namluvil James Arnold Taylor. Na poli videoher se objevil v Disney Infinity, Marvel Heroes nebo Lego Marvel Super Heroes 2, kde hrdinům v nesnázích pomohl porazit šíleného Kanga.

Marvel Cinematic Universe

Cosmo byl vystřelen do vesmíru Sovětským Svazem, načež byl nalezen Sběratelem, který jej umístil do svého muzea. Když muzeum navštívili Strážci Galaxie, Cosmo na ně zaštěkal. Když Sběratelova služebná Carina vypustila sílu Kamene nekonečna z Orbu, Cosmova vitrína se robila a on mohl uniknout. Muzeum ale neopustil a zraněnému Sběrateli olízat obličej, načež se dočkal nepěkného komentáře od Kačera Howarda. Ve druhém filmu jste jej pak mohli spatřit v titulcích.

FOTO: Marvel Studios, Marvel Comics

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
BlackSquirrel

LEGENDAA :)

7.12.2020 | 19:46:08

Aktuální film

Spider-Man: Far From Home


Premiéra: 4.7.2019
Režie: Jon Watts
Scénář: Chris McKenna, Erik Sommers
Hudba: Michael Giacchino
Hrají: Tom Holland, Jacob Batalon, Zendaya, Jake Gyllenhaal, Marisa Tomei, Angourie Rice, Hemky Madera, Numan Acar, Samuel L. Jackson, Cobie Smulders, Martin Starr, Jon Favreau, Tony Revolori a další 

VAŠE HODNOCENÍ
PROFIL FILMU
OHODNOŤTE POSTAVY – Již brzy
RECENZE FILMU

Marvel Cinematic Universe

PRVNÍ FÁZE

 

DRUHÁ FÁZE

 

TŘETÍ FÁZE

 

Reklama

Postavy

Reklama

Galerie

Galerie