Avengers Crossbones

Crossbones

Crossbones

Brock Rumlow byl členem Kapitánova týmu STRIKE, dokud se nezjistilo, že je členem Hydry. Po nehodě během převratu byl Rumlow znetvořen, načež si udělal kostým a přijal jméno Crossbones.

Sezóny 3
2014 - 2019

Informace

Celé jméno: Brock Rumlow
Barva očí: hnědá
Barva vlasů: černá
Autoři postavy: Mark Gruenwald, Kieron Dwyer
Představitel: Frank Grillo
Poprvé se objevil v:
Captain America #359 (říjen 1989)

Filmy

O Crossbonesovi

V komiksech byl Rumlow vůdcem New Yorského gangu zvaného Savage Crims, který se vyučil u Taskmastera a stal se žoldákem. Nakonec začal spolupracovat s Hydrou, ve které se zamiloval do Red Skullovy dcery Sin. Jeho schopnosti dosahují vrcholu lidského potenciálu. Zároveň je jedním z nejlepších pozemských bojovníků, je skvělý střelec, pilot i odborník v mučení a výslechu. Je označován za psychopata, což odpovídá jeho brutálním metodám.


Mezi jeho nepřátele patří Kapitán Amerika, Deadpool, Agent Venom, Iron Man nebo Punisher.

Komiksy

Mladý Rumlow byl ve vedení New Yorského gangu. Poté co brutálně zmlátil patnáctiletou Rachel Leightonovou, zaútočili na něj její dva bratří, které Brock zabil. Rumlow uprchl z města a vstoupil do Taskmasterovy školy pro zločince, kde po třech letech začal sám vyučovat. Jako žoldák se spojil s komunistickým napodobitelem Red Skulla, který jej vyslal zničit Zolovo sídlo ve Švýcarsku. V něm narazil na skutečného Red Skulla, kterého ohromil a vstoupil do jeho služeb pod jménem Crossbones.

Mnohokrát se utkal s Kapitánem Amerikou, který se stal jeho úhlavním nepřítelem. Jednoho dne unesl Rogersovu parťačku Diamondback, ze které se vyklubala Rachel, jíž dříve tak ublížil. Rachel využil jako návnadu na Kapitána, ale nakonec musel na rozkaz Red Skulla uprchnout. Časem založil Crossbones tým zvaný Skeleton Crew, který Skull využil v boji proti Hellfire Clubu.

Když Aleksander Lukin zavraždil Red Skulla a ukradl jeho Kosmickou kostku, Crossbones vyrazil na jeho lov. Mezitím unesl Skullovu dceru Sin, načež zjistil, že se vůdce Hydry těsně před svou smrtí s pomocí kostky přenesl do Lukinova těla. Během Občanské války se podílel na atentátu na Kapitána Ameriku, který stejně po čase obživl. Na čas se připojil k tým Thunderbolts, který vedl Luke Cage, o něco později pak stál za super věznící Hydry spolu se Sin.

Filmy, seriály a další média

Na televizních obrazovkách jste mohli Crossbonese spatřit v seriálech Marvel Disk Wars, Avengers Assemble nebo v nové verzi Spider-Mana z roku 2017. Na poli videoher se Crossbones objevil ve hrách Captain America and the Avengers, Marvel Avengers Academy, Marvel Heroes nebo Marvel Contest of Champions. Jako hratelná postava pak vystupuje v LEGO hrách od TT Games.

Marvel Cinematic Universe

Brock Rumlow byl vůdcem týmu STRIKE, který spadal pod S.H.I.E.L.D. a spolupracoval s Kapitánem Amerikou. Z Rumlowa se naknoec stal dvojí agent, který pracoval pro Hydru, teroristickou organizaci a úhlavního nepřítele S.H.I.E.L.D.u. Poprvé jste jej mohli spatřit, když spolu s Kapitánem a Black Widow vyrazil osvobodit loď Lemurian Star, kterou unesl pirát Georges Batroc. Po fingované smrti Nicka Furyho byl Alexandrem Piercem pověřen, aby zajal Kapitána, přičemž došlo k potyčce ve výtahu.

Kapitán nakonec unikl, ale Rumlowovi se jej s pomocí Winter Soldiera podařilo vystopovat. V Triskelionu nakonec dohlížel nad spuštěním Projektu Insight, který měl zneškodnit veškeré nepřátele Hydry. V budově byl poté napaden Falconem, jenž unikl ještě dříve, než na ně spadla budova. Rumlow takové štěstí neměl, ale podařilo se mu přežít. Zraněný Rumlow uprchl z nemocnice a dezertoval z Hydry. Spolu se svou novou partou vykrádal policejní stanice po celém světě, jeho poslední zastávkou pak byl Lagos.

V Lagosu jej vystopoval tým Avengers, který mu zabránil v krádeži. Rumlow se ale obětoval a Kapitána Ameriku chtěl vzít s sebou. Hrdinu však zachránila Scarlet Witch, která vybuchujícího Rumlowa vyhodila směrem vzhůru, čímž ale omylem odpálila budovu a zabila několik civilistů.

FOTO: Marvel Studios, Marvel Comics

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Zigulík

Škoda že byl tak krátce :/

2.6.2018 | 22:17:12

Aktuální film

Spider-Man: Far From Home


Premiéra: 4.7.2019
Režie: Jon Watts
Scénář: Chris McKenna, Erik Sommers
Hudba: Michael Giacchino
Hrají: Tom Holland, Jacob Batalon, Zendaya, Jake Gyllenhaal, Marisa Tomei, Angourie Rice, Hemky Madera, Numan Acar, Samuel L. Jackson, Cobie Smulders, Martin Starr, Jon Favreau, Tony Revolori a další 

VAŠE HODNOCENÍ
PROFIL FILMU
OHODNOŤTE POSTAVY – Již brzy
RECENZE FILMU

Marvel Cinematic Universe

PRVNÍ FÁZE

 

DRUHÁ FÁZE

 

TŘETÍ FÁZE

 

Reklama

Postavy

Reklama

Galerie

Galerie