Dormammu

Dormammu

Vládce Temné dimenze, který se snaží pod svou kontrolu získat ostatní světy.

Sezóny 1
2016 - 2016

Informace

Celé jméno: Dormammu
Barva očí: fialová
Barva vlasů: žádná
Autoři postavy: Stan Lee, Steve Ditko
Představitel: Benedict Cumberbatch
Poprvé se objevil v:
Strange Tales #126 (listopad 1964)

Filmy

O Dormammuovi

Dormammu je pánem Temné dimenze a úhlavním nepřítelem Doctora Strange. Bývá popisován jako bytost horší než démon, přičemž nikdo neví, jak je vlastně starý. Se svou sestrou Umar byl zplozen Siniferem a sám zplodit syna jménem Satannish. Jeho schopnosti daleko přesahují Lucifera, Marduka či Mephista a i sám Odin jej považuje za sobě rovného. Mimo Temnou dimenzi však jeho moc slábne, takže jej dokážou porazit i zkušenější čarodějové.

Mezi jeho nepřátele patří Ancient One, Clea, Eternity, Ghost Rider, Hellstorm, Krugarr nebo Pluto.

Komiksy

Narodil se před tisíci a možná i miliony let v dimenzi obývané entitami zvanými Faltinové. On i jeho sestra Umar se rozhodli, že rozšíří svou moc a nekalosti trénovali na ostatních obyvatelích dimenze. Po zabití svého rodiče byli vypuzeni a nakonec se usadili v Temné dimenzi, kde začali vládnout. Dormammuova moc rostla a on začal válčit s vůdci jiných světů, jako je třeba Odin. V roce 1666 způsobil velký požár v Londýně a o 222 let později stvořil Jacka Rozparovače.

V již nám známých časech přijal za svého učedníka Barona Morda, který pro něj oslabil moc Prastarého. Ten však začal cvičit Stephena Strange, ze kterého vyrostl jeho právoplatný nástupce. S mocným čarodějem se utkal několikrát a z neznámých důvodů vyzval také všemocnou Eternity. Spolu s Lokim se mu podařilo rozpoutat válku mezi Avengers a Defenders, dokud si neuvědomili, že jsou pouhými loutkami dvou zlých bytostí. O nějaký čas později byl jedním z pěti démonů, kteří si chtěli vzít Satanu Hellstormovou. Satana však nechtěla být do manželství nucena, a tak šla pro radu za Deadpoolem, jelikož Strange neměl čas. Deadpool vyrazil démony zabít, ale marně. Démoni nakonec losovali a vyhrál Asmodeus, kterého Deadpool porazil, tudíž Satana zůstala svobodná.

Poté co agenti S.H.I.E.L.D.u zneš­kodnili továrnu na magické střelivo, s pomocí Scarlet Witch zjistili, že Fitz je pod Dormammuovou kontrolou. Fitz vystřelil magický náboj po čarodějce, což umožnilo Dormammuovi napojit se na její magii chaosu a rozšířit své posednutí na více lidí. Tým agentů nakonec vyrazil do Temné dimenze, kde našli uvězněného Strange. Na pomoc si přivolali Absorbing Mana, který Dormammu zdržel s pomocí jeho trůnu, který nakonec zničit a posednutí tak zrušil.

Filmy, seriály a další média

Dormammu se poprvé objevil v animovaném seriálu Spider-Woman z roku 1979, načež dostal prostor ve Spider-Manovi z roku 1994. Roli měl také v seriálech The Super Hero Squad Show, Hulk and the Agents of S.M.A.S.H., Ultimate Spider-Man a Avengers Assemble. Temného pána jste také mohli vidět v animovaném filmu Doctor Strange. Na poli videoher jste za něj mohli hrát v Marvel vs. Capcom 3, Marvel Future Fight, LEGO hrách od TT Games nebo Marvel vs. Capcom: Infinite. Jako nepřítel se pak objevil v Marvel: Avengers Alliance, Marvel Heroes a Marvel Super Hero Squad Online.

Marvel Cinematic Universe

Dormammu je pánem Temné dimenze, který toužil dobýt všechny ostatní světy. Země chtěl dosáhnout s pomocí Kaecilia, který opustil Mistry mystických umění kvůli lžím Prastaré. Vše šlo podle plánu a Kaecilius zničil dvě ze tří svatyní, které chránily Zemi před magickými útoky. Doctor Strange však s pomocí Kamene času ochránil Hong Kongskou svatyni a šel s temným pánem vyjednávat. Aby jej porazil, vytvořil časovou smyčku a Dormammua přemlouval tak dlouho, dokud nepřistoupil na jeho podmínky.

FOTO: Marvel Studios, Marvel Comics

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Kubaskou

Snad ho v budoucnu ještě využijou.

17.6.2018 | 16:00:43

Nejlepší postavy: Strážci Galaxie

Reklama

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Zajímavosti

Studio údajně má náhradníka za Jonathana Majorse, od kterého se Hollywood začíná distancovat

Studio údajně má náhradníka za Jonathana Majorse, od kterého se Hollywood začíná distancovat

Hollywood neodpouští. Zvlášť v posledních patnácti letech. Byli jsme svědky několika kauz, kdy byla hercům ze dne na den zaříznuta kariéra. Jonathan Majors neprožívá zrovna nejlepší měsíc svého života a i on může přijít o dobře našlápnutou kariéru. Jaká by byla náhrada?

Marvel Cinematic Universe

PRVNÍ FÁZE

 

DRUHÁ FÁZE

 

TŘETÍ FÁZE

 

ČTVRTÁ FÁZE

 

PÁTÁ FÁZE

Galerie

Galerie

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama