Avengers Dormammu

Dormammu

Dormammu

Vládce Temné dimenze, který se snaží pod svou kontrolu získat ostatní světy.

Sezóny 1
2016 - 2016

Informace

Celé jméno: Dormammu
Barva očí: fialová
Barva vlasů: žádná
Autoři postavy: Stan Lee, Steve Ditko
Představitel: Benedict Cumberbatch
Poprvé se objevil v:
Strange Tales #126 (listopad 1964)

Filmy

O Dormammuovi

Dormammu je pánem Temné dimenze a úhlavním nepřítelem Doctora Strange. Bývá popisován jako bytost horší než démon, přičemž nikdo neví, jak je vlastně starý. Se svou sestrou Umar byl zplozen Siniferem a sám zplodit syna jménem Satannish. Jeho schopnosti daleko přesahují Lucifera, Marduka či Mephista a i sám Odin jej považuje za sobě rovného. Mimo Temnou dimenzi však jeho moc slábne, takže jej dokážou porazit i zkušenější čarodějové.


Mezi jeho nepřátele patří Ancient One, Clea, Eternity, Ghost Rider, Hellstorm, Krugarr nebo Pluto.

Komiksy

Narodil se před tisíci a možná i miliony let v dimenzi obývané entitami zvanými Faltinové. On i jeho sestra Umar se rozhodli, že rozšíří svou moc a nekalosti trénovali na ostatních obyvatelích dimenze. Po zabití svého rodiče byli vypuzeni a nakonec se usadili v Temné dimenzi, kde začali vládnout. Dormammuova moc rostla a on začal válčit s vůdci jiných světů, jako je třeba Odin. V roce 1666 způsobil velký požár v Londýně a o 222 let později stvořil Jacka Rozparovače.

V již nám známých časech přijal za svého učedníka Barona Morda, který pro něj oslabil moc Prastarého. Ten však začal cvičit Stephena Strange, ze kterého vyrostl jeho právoplatný nástupce. S mocným čarodějem se utkal několikrát a z neznámých důvodů vyzval také všemocnou Eternity. Spolu s Lokim se mu podařilo rozpoutat válku mezi Avengers a Defenders, dokud si neuvědomili, že jsou pouhými loutkami dvou zlých bytostí. O nějaký čas později byl jedním z pěti démonů, kteří si chtěli vzít Satanu Hellstormovou. Satana však nechtěla být do manželství nucena, a tak šla pro radu za Deadpoolem, jelikož Strange neměl čas. Deadpool vyrazil démony zabít, ale marně. Démoni nakonec losovali a vyhrál Asmodeus, kterého Deadpool porazil, tudíž Satana zůstala svobodná.

Poté co agenti S.H.I.E.L.D.u zneš­kodnili továrnu na magické střelivo, s pomocí Scarlet Witch zjistili, že Fitz je pod Dormammuovou kontrolou. Fitz vystřelil magický náboj po čarodějce, což umožnilo Dormammuovi napojit se na její magii chaosu a rozšířit své posednutí na více lidí. Tým agentů nakonec vyrazil do Temné dimenze, kde našli uvězněného Strange. Na pomoc si přivolali Absorbing Mana, který Dormammu zdržel s pomocí jeho trůnu, který nakonec zničit a posednutí tak zrušil.

Filmy, seriály a další média

Dormammu se poprvé objevil v animovaném seriálu Spider-Woman z roku 1979, načež dostal prostor ve Spider-Manovi z roku 1994. Roli měl také v seriálech The Super Hero Squad Show, Hulk and the Agents of S.M.A.S.H., Ultimate Spider-Man a Avengers Assemble. Temného pána jste také mohli vidět v animovaném filmu Doctor Strange. Na poli videoher jste za něj mohli hrát v Marvel vs. Capcom 3, Marvel Future Fight, LEGO hrách od TT Games nebo Marvel vs. Capcom: Infinite. Jako nepřítel se pak objevil v Marvel: Avengers Alliance, Marvel Heroes a Marvel Super Hero Squad Online.

Marvel Cinematic Universe

Dormammu je pánem Temné dimenze, který toužil dobýt všechny ostatní světy. Země chtěl dosáhnout s pomocí Kaecilia, který opustil Mistry mystických umění kvůli lžím Prastaré. Vše šlo podle plánu a Kaecilius zničil dvě ze tří svatyní, které chránily Zemi před magickými útoky. Doctor Strange však s pomocí Kamene času ochránil Hong Kongskou svatyni a šel s temným pánem vyjednávat. Aby jej porazil, vytvořil časovou smyčku a Dormammua přemlouval tak dlouho, dokud nepřistoupil na jeho podmínky.

FOTO: Marvel Studios, Marvel Comics

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Kubaskou

Snad ho v budoucnu ještě využijou.

17.6.2018 | 16:00:43

Aktuální film

Spider-Man: Far From Home


Premiéra: 4.7.2019
Režie: Jon Watts
Scénář: Chris McKenna, Erik Sommers
Hudba: Michael Giacchino
Hrají: Tom Holland, Jacob Batalon, Zendaya, Jake Gyllenhaal, Marisa Tomei, Angourie Rice, Hemky Madera, Numan Acar, Samuel L. Jackson, Cobie Smulders, Martin Starr, Jon Favreau, Tony Revolori a další 

VAŠE HODNOCENÍ
PROFIL FILMU
OHODNOŤTE POSTAVY – Již brzy
RECENZE FILMU

Nábor: Piš pro Ednu

Hodně našich fanoušků nám píše, že se chce na chodu Edny taktéž podílet. Hodně z vás však stále nenašlo odvahu nám napsat. Nyní máte možnost, abyste se stali naším redaktorem a pomohli nám s chodem celého webu.

Reklama

Marvel Cinematic Universe

PRVNÍ FÁZE

 

DRUHÁ FÁZE

 

TŘETÍ FÁZE

 

Postavy

Reklama

Galerie

Galerie