Avengers Dum Dum Dugan

Dum Dum Dugan

Dum Dum Dugan

Člen Kapitánova Howling Commanda, který je znám svojí buřinkou a zrzavým knírem.

Sezóny 1
2011 - 2011

Informace

Skutečné jméno: Timothy Aloysius Cadwallader Dugan
Výška: 1,87 cm
Váha: 118 kg
Barva očí: modrá
Barva vlasů: rudá
Autoři postavy: Stan Lee, Jack Kirby
Představitel: Neal McDonough
Poprvé se objevil v:
Sgt Fury and his Howling Commandos #1 (květen, 1963)

Filmy

Captain America: První Avenger (2011)


Seriály

Agents of S.H.I.E.L.D. (2014)
Agent Carter (2015)

O Duganovi

Dum Dum Dugan je neznámějším členem Howling Commanda, které bojovalo za druhé světové války proti nacistům. V komiksech bylo jeho vědomí poté přeneseno do LMD, aby mohl pomáhat Furymu i po válce. Je velmi zkušeným střelcem a bojovníkem juda. Má velký smysl pro humor a rád holduje alkoholem.

Mezi jeho nepřátele patří Daken, Max Fury, Queen Hydra, Super-Patriot nebo Cyclone.

Komiksy

Dugan se narodil v Bostonu do rodiny irských imigrantů. Aby si vydělal nějaké peníze, pracoval jako cirkusový silák. Když vyrazil s cirkusem do Anglie, vypukla druhá světová válka. Jak pokračovali po Evropě, potkal Nicka Furyho, který se stal jeho nejlepším přítelem. Spolu s ním a Samem Sawyerem se přidal k britské armádě, kde vznikla zvláštní jednotka Howling Commandos. Dugan byl druhým ve vedení a jednotka bojovala proti nacistům i Japoncům. Jejich nemesis se stala Blitzkrieg Squad, německá variace týmu. Bojovali také po boku Kapitána Ameriky a Buckyho.

Stejně jako zbytek komanda se i Dugan účastnil války v Koreji. Později se přidal k Avengers z padesátých let, které vedl sám Fury. V šedesátých letech se stal členem Velkého kola zvěrokruhu, kde vystupoval jako Libra/Váhy. Skupina dala zrodu S.H.I.E.L.D.u, Hydře, Leviathanu i Zodiac Cartelu. Spolu s Furym šel pak Dugan právě do S.H.I.E.L.D.u.

V roce 1966 přenesl své vědomí do extrémně pokročilého LMD, které se nedalo hacknout. Pokaždé když bylo LMD zničeno, přesunul se do nového, zatímco bylo jeho tělo ukryto na bezpečném místě.V sedmde­sátých letech se spolu se svým týmem snažil ulovit Godzillu a později se vrátil do S.H.I.E.L.D.u. Když byla organizace zničena, pracoval Dugan s Furym v utajení.

Filmy, seriály a další média

Cameo měl v seriálu X-Men a objevil se také v Iron Manovi. Roli měl v The Super Hero Squad ShowAvengers: Nejmocnějších hrdinech světa. Hraná verze postavy byla v televizním filmu Nick Fury: Agent of S.H.I.E.L.D.. Jako hratelná postava vystupuje v LEGO Marvel's Avengers. Jako podpůrnou postavu jste jej mohli vidět ve hrách Punisher z roku 1993, Marvel: Ultimate Alliance nebo Captain America: Super Soldier.

Marvel Cinematic Universe

S Duganem se poprvé setkáváme, když jej nacisté vedou do zajateckého tábora. Následně je osvobozen Kapitánem Amerikou a vzniká vzpoura, kdy vězni poráží své věznitele. Dugan a několik dalších vězňů se stává členem Kapitánova Howling Commanda, které zničilo nespočet zařízení Hydry. Poté co Rogers skončil u ledu, začal Dugan pracovat s Peggy Carterovou. V Rakousku společně zajalo Wernera Reinhardta, který vlastnil záhadný Obelisk.

Válka byla nakonec vyhraná a Dugan slavil spolu s ostatními členy Comanda, zároveň si spolu připili na zmizelého Kapitanána. Po válce vyrazil Dugan s mladými členy týmu a Carterovou do Ruska, kde se nacházelo tajemné středisko Leviathanu. Čas od času také navštěvoval Starkovo sídlo, kde spolu popíjeli a vedli rozhovory o ženách.

FOTO: Marvel Studios, Marvel Comics

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Aktuální film

Spider-Man: Far From Home


Premiéra: 4.7.2019
Režie: Jon Watts
Scénář: Chris McKenna, Erik Sommers
Hudba: Michael Giacchino
Hrají: Tom Holland, Jacob Batalon, Zendaya, Jake Gyllenhaal, Marisa Tomei, Angourie Rice, Hemky Madera, Numan Acar, Samuel L. Jackson, Cobie Smulders, Martin Starr, Jon Favreau, Tony Revolori a další 

VAŠE HODNOCENÍ
PROFIL FILMU
OHODNOŤTE POSTAVY – Již brzy
RECENZE FILMU

Marvel Cinematic Universe

PRVNÍ FÁZE

 

DRUHÁ FÁZE

 

TŘETÍ FÁZE

 

Reklama

Postavy

Reklama

Galerie

Galerie