Avengers Executioner

Executioner

Executioner

Asgardský válečník a nový strážce duhového mostu Bifrost.

Sezóny 1
2017 - 2017

Informace

Celé jméno: Skurge
Výška: 2,18 m
Váha: 499 kg
Barva očí: modrá
Barva vlasů: černá
Autoři postavy: Stan Lee, Jack Kirby
Představitel: Karl Urban
Poprvé se objevil v:
Journey into Mystery #103 (duben 1964)

Filmy

O Skurgovi

Skurge bývá obvykle zobrazován jako zlý asgarďan, který nosí buď magickou dvoubřitou sekeru nebo dvě M16A1čky. Ke zlu jej v podstatě přivedla Amora, do které se zamiloval. Ta jej poté spolu s Lokim ovládala. Dlouhou dobu bojoval proti Thorovi a byl členem původních Masters of Evil. Nakonec se hrdinně obětoval, aby podržel Ragnarok, který stejně o několik let později vypukl.


Mezi jeho nepřátele patří Angela, Balder, Hela, Malekith, Odin, Thor, Valkyrie a Wonder Man.

Komiksy

Executioner byl jedním z asgardských největších válečníků. Narodil se jako nelegitimní syn bouřlivého obra a asgardské ženy. Svůj titul získal za boj ve válce proti bouřlivým obrům, ze kterých pocházel jeho otec. V Asgardu byl později sveden Amorou, která jej donutila plnit její vůli. S Thorem se poprvé utkal, když nabyl identity Donalda Blakea. Skurge měl unést Jane Fosterovou, ale Thor oba padouchy porazil. Do svých plánů dvojice později přizvala také Lokiho. Jejich plány byly opět zmařeny a Skurge se přidal k Masters of Evil, které vedl Baron Zemo.

Společně naverbovali Radioactive Mana, Meltera a Black Knighta. Jejich plán k poražení Thora a Avengers však selhal, jelikož se proti nim obrátil Wonder Man. Za své zločiny byli později Skurge a Amora zapuzeni Odinem. Skurge opustil Amoru kvůli jiné ženě, ale ta jej zase za pomoci lsti získala zpět. Dvojice se poté spojila se silami Asgardu proti Surturovi a jeho ohnivým démonům.

Skurge si časem začal přidat, že jej Amora využívá moc dlouho. Čarodějku tedy opět opustil a spolu s dalšími bojovníky vyrazil do Hel, aby zachránil ukradené duše Helou. Hela se snažila převést Skurge na svou stranu, ale on její kouzla prohlédl. Sám se poté obětoval, když poslal ostatní hrdiny pryč a čelil armádě mrtvých. Čas od času byl pak využíván buď hrdiny nebo padouchy, kteří jej rekrutovali z Valhally.

Filmy, seriály a další média

Na televizní obrazovky poprvé Executioner zavítal v Thorově segmentu The Marvel Super Heroes. Později se objevil také v The Super Hero Squad Show, Avengers: Nejmocnějších hrdinech světa a seriálech z Disneyho animovaného univerza. Roli měl také v animáku Hulk vs. Thor a na poli videoher se objevil v Marvel: Ultimate Alliance a Marvel: Avengers Alliance. V LEGO hrách od TT Games je pak hratelnou postavou.

Marvel Cinematic Universe

Když Heimdall záhadně zmizel, zaujal Skurge jeho místo coby strážce Bifrostu. Zanedlouho však na Asgard zaútočila Hela a Skurge se musel rozhodnout, na čí stranu se přidá. Aby si zachoval svůj život, přidal se k bohyni smrti a čekal na pravý moment, kdy se může vymanit z její moci.

FOTO: Marvel Studios, Marvel Comics

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
sábahi

Na začátku se vychloubal před Thorem a potom dělal, že jen uklízí :D trochu srab

2.3.2021 | 20:48:21
fanta2pomeranc

Maj takovýho herce a takhle ho zazděj – myslím tím to, že ho zabili, nedali mu prostor a tak… Škoda, byl totiž výbornej :-(

25.4.2019 | 16:57:54
CoRnDuCK

Byl dobrej :)

26.11.2017 | 18:56:07
Stanley

Karl Urban si musel toto stvárnenie postavy krásne vychutnávať, normálne to z neho vyžaruje, že mu to sedí ako uliate.

30.10.2017 | 15:07:42
Kothy

pako

29.10.2017 | 22:45:50

Aktuální film

Spider-Man: Far From Home


Premiéra: 4.7.2019
Režie: Jon Watts
Scénář: Chris McKenna, Erik Sommers
Hudba: Michael Giacchino
Hrají: Tom Holland, Jacob Batalon, Zendaya, Jake Gyllenhaal, Marisa Tomei, Angourie Rice, Hemky Madera, Numan Acar, Samuel L. Jackson, Cobie Smulders, Martin Starr, Jon Favreau, Tony Revolori a další 

VAŠE HODNOCENÍ
PROFIL FILMU
OHODNOŤTE POSTAVY – Již brzy
RECENZE FILMU

Marvel Cinematic Universe

PRVNÍ FÁZE

 

DRUHÁ FÁZE

 

TŘETÍ FÁZE

 

Reklama

Postavy

Reklama

Galerie

Galerie