Frigga

Frigga

Odinova manželka a velmi zkušená čarodějka.

Sezóny 3
2011 - 2019

Informace

Celé jméno: Frigga/Freyja Freyrdottir
Výška: 1,80 m
Váha: 169 kg
Barva očí: modrá
Barva vlasů: bílá
Autoři postavy: Stan Lee, Robert Bernstein, Joe Sinnott
Představitelka: Rene Russo
Poprvé se objevila v:
Journey into Mystery #92 (květen 1963)

Filmy

O Frigze

Frigga je manželkou Odina a matkou Thora. V komiksech je mu matkou nevlastní, zatímco ve filmech vlastní. V Asgardu zastává pozici Všematky a je členkou Kongresu světů nebo Galaktické rady. Je velmi zkušenou čarodějkou a v komiksech jsou jejími syny Balder, Hermod a Tyr. Dále má dcery Angelu a Laussu, jejímž otcem je démonický Surtur.

Mezi její nepřátele patří Loki, Malekith nebo Královna Andělů, která unesla její dceru Angelu.

Komiksy

Frigga byla dcerou mocného Freyra. Jistý čas měla roli strážkyně Hel a jako manžela pojala Odina. S ním měla tři syny, z nichž měl jeden svou smrtí vyvolat Ragnarok. Tímto synem byl Balder. Aby Frigga zabránila katastrofě, začarovala jej, aby mu na Asgardu nemohlo ublížit nic kromě jmelí. Odin si zase uvědomil, že kdyby ostatní věděli, že je jeho syn, byl by častým cílem útoku. Z toho důvodu se od něj distancoval.

Asgard nakonec začal vést válku s Nebem. Královna Andělů během ní unesla královskému páru dceru, kterou chtěla použít jako rukojmí. Odin odmítl cokoliv zaplatit, proto Královna předstírala, že jí zabila. Odin následně oddělil Nebe od devíti říší a Yggdrasilu. Jejich dcera však přežila a od andělů dostala jméno Angela. Po této ztrátě již Frigga nechtěla plodit Odinovy potomky a řekla, že ani žádné nemá. Později začala vychovávat nevlastní syny, které si Odin buď udělal s jinými ženami, nebo je adoptoval.

Loki jednoho dne zastřelil Baldera šípem potřeným jmelím a vyvolal tak Ragnarok. Všichni asgarďané včetně Friggy zemřeli a reinkarnovali se na Zemi. Thor všechny časem nalezl a Frigga založila triádu bohyň, které si říkaly Všematky. Všematky se nakonec staraly o Asgard v Odinově nepřítomnosti, když se po válce se svým bratrem vydal do exilu.

Filmy, seriály a další média

Na televizních obrazovkách jste mohli Friggu spatřit pouze v seriálu The Super Hero Squad Show, kde jí v epizodě „Lo! How the Mighty Have Abdicated“ dabovala Grey DeLisle. Roli měla také ve čtyřdílném motion komiksu Thor & Loki: Blood Brothers, kde jí namluvila Deborah Jane McKinley. Jako hratelná postava vystupuje v Marvel Avengers Academy.

Marvel Cinematic Universe

Jednoho dne si Frigga vzala za manžela Odina a měla s ním později syna Thora. Později přinesl Odin domů také Lokiho, kterého vzal králi Laufeyovi z Jotunheimu. Frigga se o něj starala jako o vlastního a naučila jej používat magii. Thor měl být nakonec korunován na krále, ale ceremoniál překazili mraziví obři. Bůh hromů se to vydal vyšetřit, ale za tento čin byl svým otcem vykázán na Zemi.

Frigga Odina prosila, aby změnil svůj názor, ale marně. Odin nakonec upadl do spánku bohů a Frigga seděla po jeho boku, dokud se neprobudí. Loki brzy vpustil do Asgardu další mrazivé obry, kteří Odina málem zabili, ale vše se nakonec vyřešilo. Loki zmizel v temném vesmíru, a když se po čase objevil, byl za své činy potrestán. Frigga se o svého syna snažila postarat. Chtěla, aby měl v cele pohodlí. Loki však myslel pouze na sebe a řekl, že není jeho matkou.

Když na Asgard přivedl Thor svou přítelkyni Jane, vzala ji Frigga pod svou ochranu. Brzy si pro ní přišli temní elfové, kteří Friggu také zabili. Odin pro svojí manželku připravil majestátný pohřeb a Thor s bratrem Lokim naplánoval pomstu. S pomocí svých přátel jej osvobodil a temné elfy nadobro zničil.

FOTO: Marvel Studios, Marvel Comics

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
sábahi

Jsem ráda, že se alespoň nachvíli objevila v Endgame :)

2.3.2021 | 20:51:09

Nejlepší postavy: Marvels

Reklama

Zajímavosti

Původní scenárista Avengers pálí do Josse Whedona a vyjadřuje se k jeho praktikám

Původní scenárista Avengers pálí do Josse Whedona a vyjadřuje se k jeho praktikám

Joss Whedon. Pro některé bůh, který připravil první Avengers a změnil pohled na celovečerní týmovky. Pro jiné problémový člověk, který má za sebou jeden průšvih za druhým. A ty průšvihy vyplouvají na povrch i nyní. Své o tom řekl původní scenárista Avengers.

Marvel Cinematic Universe

PRVNÍ FÁZE

 

DRUHÁ FÁZE

 

TŘETÍ FÁZE

 

ČTVRTÁ FÁZE

 

PÁTÁ FÁZE

Galerie

Galerie

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama