Avengers Georgi Luchkov

Georgi Luchkov

Georgi Luchkov

Ruský generálplukovník, od kterého měla Black Widow získat informace.

Sezóny 1
2012 - 2012

Informace

Skutečné jméno: Georgi Luchkov
Barva vlasů: šedá
Autoři postavy: Mindy Newell, John Stanisci
Představitel: Jerzy Skolimowski
Poprvé se objevil v:
Marvel Comics Presents #135 (srpen, 1993)

Filmy

Avengers (2012)


O Luchkovovi

Filmová a komiksová verze Luchkova se podstatně liší. Obě však pojí práce pro Sovětský svaz a nepřátelství s Black Widow. V komiksech šlo o pouhého informátora, zatímco ve filmech jde rovnou o generálplukov­níka, kterého měla Widow vyslýchat. Pokud si pořádně prohlédnete Georgiho medaile, najdete mezi nimi jubilejní medaile za 40 a 60 let služby a medaili za dokonalou službu.

Komiksy

Georgi byl věrným informátorem KGB v Sovětském svazu. Za těch několik let se obrátil proti mnoha lidem. Mezi nimi byli například manžel Katyi Kosinské, Chaim Penchansky, zeť Alexi Bibikova nebo Zina Proschkov. Po pádu Sovětského svazu se bál, že příbuzní těchto lidí po něm půjdou. Proto se vydal do Ameriky a začal je zabíjet. Katyu Kosinskou uškrtil podobně jako předchozí oběti. Pátrat se po něm snažila policie i Black Widow, ale netušili, že vrahem je právě on.

Později byl navštíven Widow a Mariou Komarovshky. Natashu rozčílil tak, že jí nabídl čaj a hot dogy, které neprodával. O dva dny později jej znovu navštívila. Když spatřil policii, ozbrojil se nožem a dal se na útěk. Aby odlákal Widow, tak z mostu hodil mimino. Hrdinka jej zachránila a s pomocí policie Luchkova za jeho zločiny zatkla.

Filmy, seriály a další média

V upravené verzi se objevil ve videohře LEGO Marvel's Avengers od TT Games, která kopíruje děj prvních dvou Avengers. Za tuto postavu pak ve hře nelze hrát, nachází se pouze v cutscéně, nepodobné té z filmu.

Marvel Cinematic Universe

Tento ruský generálplukovník měl být sražen Black Widow, jelikož prodával zbraně na černém trhu. Mise však nebyla úplně úspěšná a jeden z Luchenkových mužů agentku omráčil. Luchkov ji odvedl do opuštěného skladu, kde ji vyslýchal kvůli citlivým informacím. Ona toho ale sama využila, aby získala informace pro sebe. Když se ji pokusil mučit, zavolal Phil Coulson, který ji chtěl k telefonu. Widow si původně chtěla dát s prací načas, ale jelikož byl Hawkeye zmanipulován Lokim, šla na to rychle.

Luchkova kopla do kolena a zbavila se svých pout. Poté shodila Luchkova do propasti a ke kotníku mu přivázala řetěz. Pravděpodobně si jej poté vyzvedli agenti S.H.I.E.L.D.u, kteří jej donutili se zpovídat ze svých zločinů.

FOTO: Marvel Studios, Marvel Comics

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Aktuální film

Spider-Man: Far From Home


Premiéra: 4.7.2019
Režie: Jon Watts
Scénář: Chris McKenna, Erik Sommers
Hudba: Michael Giacchino
Hrají: Tom Holland, Jacob Batalon, Zendaya, Jake Gyllenhaal, Marisa Tomei, Angourie Rice, Hemky Madera, Numan Acar, Samuel L. Jackson, Cobie Smulders, Martin Starr, Jon Favreau, Tony Revolori a další 

VAŠE HODNOCENÍ
PROFIL FILMU
OHODNOŤTE POSTAVY – Již brzy
RECENZE FILMU

Marvel Cinematic Universe

PRVNÍ FÁZE

 

DRUHÁ FÁZE

 

TŘETÍ FÁZE

 

Reklama

Postavy

Reklama

Galerie

Galerie