Avengers Happy Hogan

Happy Hogan

Happy Hogan

Bodyguard Tonyho Starka, který klade velký důraz na visačky.

Sezóny 5
2008 - 2019

Informace

Skutečné jméno: Harold Joseph Hogan
Výška: 1,80 m
Váha: 100 kg
Barva očí: hnědá
Barva vlasů: hnědá
Autoři postavy: Stan Lee, Robert Bernstein, Don Heck
Představitel: Jon Favreau
Poprvé se objevil v:
Tales of Suspense #45 (září, 1963)

Filmy

O Happym

Bývalý boxer, který si svou přezdívku vysloužil kvůli svému smutnému výrazu. Ve Stark Industries pracoval jako bodyguard a sekuriťák, který všem však začal být pro smích, jelikož Iron Man ochranu nepotřebuje. V komiksech byl manželem Pepper a měl tři děti, z nichž ani jedno nebylo její. Postava je také alergická na květiny a jednou byla proměněna na monstrum zvané The Freak.


Mezi jeho nepřátele patří Blizzard, Melter, Titanium Man, Whiplash nebo Eric Savin.

Komiksy

Během kariéry boxera si vysloužil přezdívku Happy a utkal se například i s Mlátičkou Murdockem. Chvíli dělal tréninkového partnera Eddiemu Marchovi a poté s bojovým sportem skončil. Jeho dobrácká povaha jej mnohdy stala vítězství, když měl možnost knockoutovat nepřítele. Následně vystřídal několik rutinních prací. Jednoho dne byl přítomen bouračky experimentálního auta, které řídil Tony Stark. Happy jej zachránil a stal se Starkovým řidičem.

Po jednom souboji s Titanium Manem mu Stark odhalil svojí tajnou identitu, ale brzy nato Happyho omylem zasáhl experimentálním paprskem, který jej proměnil v běsnícího Freaka. Stark jej dal opět do pořádku, ale jeho zbroj potřebovala řádně opravit. Jednou si dokonce sám Happy oblékl Iron Manovu zbroj, aby pomohl Tonymu v souboji s Mandarinem. Přestože byl úspěšný, zbroj to nezvládla.

Díky tomu si zbroj ještě párkrát oblékl, aby zaskočil za svého zaměstnavatele. Ze soubojů však vycházel zraněný, což jej opět měnilo ve Freaka. Později si Happy vzal Pepper za manželku, což však dlouho nevydrželo. Zaprvé za to mohla zdánlivá smrt Tonyho Starka, dále měli finanční potíže. Někde je dokonce uváděno, že měla Pepper aféru.

Stejně jako Tony byl i Happy pro registraci superhrdinů a jednoho dne jej napadl Spymaster. Happy byl převezen do nemocnice, ale zraněním podlehl.

Filmy, seriály a další média

Mimo hrané filmy, kde Happyho hraje Jon Favreau, se Happy Hogan objevil ještě ve dvou animovaných seriálech. První byl součástí segmentu The Marvel Super Heroes a jmenoval se The Invincible Iron Man. Druhý nesl název Iron Man: Armored Adventures a veškeré postavy v něm byly značně omlazeny.

Marvel Cinematic Universe

Happy a Tony jsou dlouhodobí přátelé. Z počátku dělal Happy Tonymu bodyguarda a šoféra. Své schopnosti předvedl například v Bernu během oslav nového roku, kdy Tonyho zachránil před zcela neškodnou explodující květinou. Tonyho poté zanechal v ložnici s Mayou Hansenovou, kterou pak několik let neviděli.

O mnoho let později doprovázel Tonyho do Las Vegas, kde měl přebírat ceny. Dalšího dne spolu závodili na letiště, odkud se Stark vydal do Afghánistánu. Z Tonyho se však časem stal Iron Man a Happyho práce se mnohem víc ztížila, jelikož Tonyho obklopovaly davy fanoušků. Jejich přátelství se dále vyvíjelo, když spolu začali boxovat. V souboji jej však porazila Tonyho nová asistentka Natalie Rushmanová, ze které se později vyklubala agentka Black Widow.

Jako Iron Man byl Tony taktéž cílem mnoha nepřátel, což se projevilo například v Monaku, kde Happy musel Tonymu dovést jeho oblek, když byl napaden Whiplashem. Nakonec se zjistilo, že Whiplashe začal financovat Justin Hammer, na jehož zařízení poté Happy s Rushmanovou zaútočili. Ať se Happy snažil sebevíc, agentka porazila sekuriťáků mnohem víc, čímž byl Happy opět zahanben.

Jelikož se mu lidi smáli, že je jako Iron Manův bodyguard na houby, stal se šéfem ochranky Stark Industries. Staral se tak o bezpečnost Pepper a svou práci bral velmi vážně. Poté co se na scéně objevil Aldrich Killian, začal mít Happy podezření a pověsil se na jeho kamaráda Savina. U čínského kina jej konfrontoval, ale byl zraněn neúspěšně adaptovaným uživatelem Extremisu, který vybouchl. Tony Happyho navštěvoval v nemocnici a pouštěl mu tam jeho oblíbený seriál Panství Downton.

Happy se vrátí v novém filmu o Spider-Manovi, kde by měl fungovat jako prostředník mezi Tonym a Peterem Parkerem.

FOTO: Marvel Studios, Marvel Comics

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Logan_the Wolverine

,,Visačku."

25.10.2017 | 18:42:04

Aktuální film

Spider-Man: Far From Home


Premiéra: 4.7.2019
Režie: Jon Watts
Scénář: Chris McKenna, Erik Sommers
Hudba: Michael Giacchino
Hrají: Tom Holland, Jacob Batalon, Zendaya, Jake Gyllenhaal, Marisa Tomei, Angourie Rice, Hemky Madera, Numan Acar, Samuel L. Jackson, Cobie Smulders, Martin Starr, Jon Favreau, Tony Revolori a další 

VAŠE HODNOCENÍ
PROFIL FILMU
OHODNOŤTE POSTAVY – Již brzy
RECENZE FILMU

Marvel Cinematic Universe

PRVNÍ FÁZE

 

DRUHÁ FÁZE

 

TŘETÍ FÁZE

 

Reklama

Postavy

Reklama

Galerie

Galerie