Avengers Hela

Hela

Hela

Asgardská bohyně smrti, která unikla ze svého vězení a svůj hněv obrátila proti těm, kteří ji uvěznili.

Sezóny 1
2017 - 2017

Informace

Celé jméno: Hela
Výška: 2,13 m
Váha: 227 kg
Barva očí: zelená
Barva vlasů: černá
Autoři postavy: Stan Lee, Jack Kirby
Představitel: Cate Blanchett
Poprvé se objevil v:
Journey into Mystery #102 (březen 1964)

Filmy

O Hele

Hela je asgardskou bohyní smrti, která vládne říším Hel a Niflheim. Narodila se jako dcera Lokiho a obryně Anrbody, tak to aspoň tvrdí příběhy. Jejími bratry jsou pak vlk Fenris a Midgardský had. Stejně jako ostatní asgarďané, má Hela nadlidské schopnosti a prodlouženou délku života. Sama je velice schopnou čarodějkou, jako bohyně smrti pak má kontrolu nad životem a smrtí. Kromě magie v boji užívá také meče, který mistrně ovládá. Mnohokrát se pokoušela přivolat Ragnarok.


Mezi její nepřátele patří Executioner, Mephisto, Odin, Pluto, Thor, Cul Borson a Warlock.

Komiksy

Podle legend se Hela narodila jako dcera Lokiho a Angrbody. Bohyně osudu poté předpověděly, že Hela bude nebezpečím pro Asgard. Odin následně prohlásil, že dnem dospělosti se Hela stane bohyní smrti a vládkyní světů Hel a Niffleheim. Ve skutečnosti měl ale Odin moc nad dušemi padlých asgarďanů a lidských uctívačů, pro které postavil Valhallu. Během druhé světové války byla ovládaná nacisty, ale po jejich pádu se zase osvobodila.

Po mnohá staletí pak Hela doufala ve více duší pod její kontrolou, především pak těch z rodu Odinova. Během prvního setkání s Thorem ji mladý princ nabídl svůj život výměnou za ten od Sif, která byla jejím vězněm. Hela byla překvapena Thorovou šlechetností a nechala oba jít. Duši Odinova syna měla na dosah ruky ještě několikrát, Thor však pokaždé unikl s pomocí lsti. Spolu s Lokim pak chtěla vyvolat Ragnarok, který však byl zastaven.

Ragnarok nakonec vypukl o mnoho let později a Hela se stejně jako ostatní asgarďané reinkarnovala. Na Zemi byla probuzena Thorem, který ji nalezl v klubu v Las Vegas, kde se živila na duších nešťastných lidí. Z města hříchů poté Hela pokračovala ve svých operacích, ale po porážce Cula Borsona se vrátila do své říše. Po poslední destrukci vesmíru uzavřela spojenectví s Thanosem, kterému slíbila splnění jeho největších tužeb.

Filmy, seriály a další média

S Helou jste se mohli setkat v animovaném filmu Hulk vs. Thor nebo pohyblivém komiksu Thor and Loki: Blood Brothers. Roli měla také v seriálech Avengers: Nejmocnější hrdinové světa a Avengers Assemble. Ve videoherním světě jste na ni mohli narazit v Ultimate Marvel vs. Capcom 3, Thor: God of Thunder, Marvel: Avengers Alliance a Marvel Future Fight.

Marvel Cinematic Universe

Po mnohá staletí byla Hela vězněna v říši Hel, odkud se jí podařilo uniknout. Bohyně smrti se nakonec rozhodla pomstít se svým věznitelům a vyrazila do Asgardu, místa jejich bytí. Nečekala však, že se jí do cesty postaví Thor a jeho nevlastní bratr Loki.

FOTO: Marvel Studios, Marvel Comics

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Lord Okakek

Jedna z nejlepších záporáků v MCU

3.5.2019 | 20:32:57
FaithZombie

Super, ale potenciál tu byl větší..

7.3.2018 | 22:33:44
Ananas

Podľa mňa najlepší záporak v MCU a skvele zahraná.

23.1.2018 | 18:39:21
CoRnDuCK

Jedna z nejlepších záporáků.

26.11.2017 | 18:56:52
Ethan

Jeden z najlepších záporakov v MCU :) Cate ju zahrala naozaj famózne a bolo vidieť že si tú rolu vyložene užíva :) A k tomu bola aj fakt sexy ;)

14.11.2017 | 21:40:01
Kothy

Slusna zaporacka.

29.10.2017 | 22:46:28
Logan_the Wolverine

nejlepší záporák ever

29.10.2017 | 16:50:36
pikaia

Dobře zahraná postava, skvěla záporačka a taky je sexy.

28.10.2017 | 23:09:04
DarthRevan

Nejlepší záporačka v MCU :)

webmaster
27.10.2017 | 23:19:10

Aktuální film

Spider-Man: Far From Home


Premiéra: 4.7.2019
Režie: Jon Watts
Scénář: Chris McKenna, Erik Sommers
Hudba: Michael Giacchino
Hrají: Tom Holland, Jacob Batalon, Zendaya, Jake Gyllenhaal, Marisa Tomei, Angourie Rice, Hemky Madera, Numan Acar, Samuel L. Jackson, Cobie Smulders, Martin Starr, Jon Favreau, Tony Revolori a další 

VAŠE HODNOCENÍ
PROFIL FILMU
OHODNOŤTE POSTAVY – Již brzy
RECENZE FILMU

Marvel Cinematic Universe

PRVNÍ FÁZE

 

DRUHÁ FÁZE

 

TŘETÍ FÁZE

 

Reklama

Postavy

Reklama

Galerie

Galerie